Letadlo se čtyřiapadesáti cestujícími na palubě ze zřítí přímo před malým gaunerem Berniem LaPlantem (Dustin Hoffman). Coby první osoba, která se ocitla na chaotickém místě nehody, bez váhání nasadí svůj život a zachrání všechny lidi z havarovaného letadla. Protože mu však životní zkušenost velí zbytečně na sebe neupozorňovat, raději se z místa neštěstí vytratí do deštivé noci. Mezi zachráněnými je také ctižádostivá televizní reportérka Gale Gayleyová (Geena Davisová), která chce získat prvotřídní reportáž zjištěním totožnosti neznámého "Anděla letu 104". Je vypsána odměna jeden milion dolarů. Bernie však svoji šanci zmešká. Ocitne se ve vězení a jeho roli převezme bezdomovec John Bubber (Andy Garcia), jemuž Bernie celou záchrannou akci vylíčil. Zdrcený LaPlante ve vězení sleduje Bubberovu hvězdnou kariéru. Po propuštění se zkouší o peníze přihlásit, ale nikdo jeho historce nevěří. V dramatickém závěru dojde ke konfrontaci skutečného i fiktivního zachránce na římse luxusního hotelu. (Cinemax)

fantoci

Pevedená komedie, jejíž podstatou je úloha médií v dnešním světě. Komedie o americkém snu, hrdinech a pátnácti minutách slávy. Názorná ukázka toho, jakou mají dnes média sílu a vlastně to jsou ony, co vytvářejí politiku, určují zájem lidí a vytvářejí jejich názory. Jak snadné je manipulovat s davy. Využívání hudby tak, že ani jedno oko nezůstane suché. Dustin Hofman se v rozmezí pár let objevil hned ve dvou komediích na obdobné téma. Lepším filmem je však Vrtěti psem. Oba snímky doporučuji ke shlédnutí a též doporučuji poučit se z nich. Při sledování jakýkoliv zpráv vždy přemýšlejte, jestli nejde o něčí lobby a komu ony zprávy prospívají. Realita je většinou jiná, než nám ji novináři a publicisté prezentují. ()

winstonik

Úplne najľahšie je zaradiť film do škatuľky "satira na prácu médií" alebo "metafora prehnitej americkej spoločnosti" alebo do nejakého podobného nezmyslu. Dobre sa s tým žije, človek zaspáva s príjemným pocitom, že je slušný a skromný dielik v mozaike. Tento film však nie je o médiách, ten je o nás všetkých. ()

Aky

Tohle ve mně probudilo veliké nadšení. Opravdu humorná komedie, která má hlavu a patu, vtip i hlubší záběr a navíc veliké štěstí, že ji táhnou Dustin Hoffman a Andy Garcia. Je to ohromná zábava dívat se, jak si (výjimečně!) Američané dělají srandu sami ze sebe, ze své patetičnosti, sklonům k hloupé romantice, ze svého "amerického snu"... A jak se přitom vůbec nešetří. Moc jsem si pochutnal. ()

Lacike

Satira, ktora sa zaobera manipulaciou medii. Ale je to podane strasne povrchne a az naivne. Az ma to miestami stvalo. Ovela prepracovanejsie temu vystihol napriklad film Mad City. Väcsina postav su len jednorozmerne figurky. Postavy novinarov su doslova otravne vratane Geeny Davis. Nastastie ma bavi ten skoro az rozpravkovy ustredny pribeh o nevrlom podvodnickovi Hoffmanovi (aj ked sa tu herecky prilis nepretrhol), ktory sa raz zachova spravne a nikto mu to neveri. Happyend samozrejme nesmie chybat. Akurat sa divim, ze sa nedal znova dokopy aj so svojou exmanzelkou. Ale to by bolo asi uz prilis absurdne aj na rozpravky. Vo vedlajsich ulohach sa mihne mnoho znamych xichtov. Pre Chevyho Chasa to bol asi posledny dobry film jeho kariery. Aj ked to chudak este nevedel. Najzabavnejsi v celom filme bol Kevin J. O'Connor ako fanaticky kameraman. Vysledkom je taka naivna satira o praktikach medii, ktore snad uz nikoho neprekvapia. 6/10. ()

radek512

Pokud budeme jen trochu chytří nebude věřit všemu co je v televizi. Neuvěřitelný příběh bezdomovce,který ale není tak úplně jeho. Při filmu člověk vzpomíná na některé dramatické reportáže v televizi a přemýšlí co na tom sakra může být pravdy, proč by to nemohly být jen příběhy reportérů, které nemají s pravdou nic společného. ()

• Meno Chevyho Chasa (Deke) nemohlo byť uvedené v záverečných titulkoch kvôli tomu, že v čase vydania filmu bol zmluvne viazaný so štúdiom Warner Brothers. (m.a.t.o.)
  • Kniha, ktorú sudca Goines (Warren Berlinger) číta v posteli pri sledovaní televízie, je „The Tempting of America“, ktorú napísal Robert H. Bork, neúspešný kandidát na sudcu Najvyššieho súdu USA. (m.a.t.o.)