Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

StanleyVanH

No tak tohle se Francouzům kujevky povedlo. Perfektní originál, člověk by řekl, že to ten bezďák dělá jen čistě pro love ale nakonec se ukáže velké přátelství. Příběh jasně ukazuje, že zdraví se za lováky prostě koupit nedá, maximálně jen prodloužit život s myšlenkou, že stejně to má za pár. Moc pěkně zahrané 90% ()

mcamino

Skvělý snímek, ze kterého na první pohled vyzařuje kvalita, silný příběh, který si na nic nehraje a zároveň sám o sobě něčím je. Skvělý zážitek koukat na tento film. ()

durkes

Presýtený americkými filmami som naďabil na tento skvost z európskej kinematografie. Krásny láskavý film, s krásnym inteligentným humorom. Určite jeden z najlepších filmov poslednej doby. Aj keď spojenie černošského outsidera a bohatého paraplegika ma ani veľmi nelákalo, ospravedlňujem sa sám sebe. Ešte raz výborné, skvelé a samozrejme 5. ()

Tuard

Na film jsem se nechtěl kouknout a ani nevím proč. Nakonec se z tohoto filmu vyklubal perfektní film, na který by se dalo koukat stále a stále. Film patří do mojí TOP! ()

Kivis

Paráda. Moje očekávání byla poměrně vysoká a Nedotknutelní je ještě daleko překonali. Tenhle druh humoru je přesně podle mého gusta. Počítal jsem, že dojde i na nějakou pořádnou krizovku, která bude mačkat slzy. Asi bych ji u takového filmu skousnul. Ale Nedotknutelní nejsou z Hollywoodu a tak se nic takového nekonalo. A to je ve výsledku moc dobře. To je to, co povznáší Nedotknutelné ještě trochu výš. Dál už bych tu psal jen superlativy na jednotlivé složky filmu v čele s hereckými výkony, tak to nebudu prodlužovat. Doufám, že moje nadšené hodnocení nijak neovlivnila sedmička moravského Chardonnay, kterou jsem u této francouzské filmové lahůdky stáhnul. Raděj se na Nedotknutelné podívám ještě jednou za střízliva (asi hned dnes v TV:o)) Prozatím po předlouhé době uděluji ve své filmotéce pomyslnou šestou hvězdičku! (Celkem ji má nyní 19 filmů, naposledy ji získal 2. 7. 2011 Jmenuji se Sam ... neulítávám si na filmech o nemocných lidech - podobnost čistě náhodná :o)) ()

Himbajz

Dneska jsem to viděl po čtvrté a rovnou přidal hvězdu. Takže 5*. Je to jak víno. Zraje a zraje. Mám bránice potrhané a dobře na duši. ()

anaad

Příjemná komedie, která je postavena hlavně na výborně zvolených hlavních představitelích a trošce té nekorektnosti, nicméně samotný děj je celkem standartní. Vše je lehce přislazené, což ale není na škodu. 3,5 ()

JaryKury

Mít už pokrk nafiňtěných, uhlazených a velkorozpočtových amerických slaďáků, kterých je až bída, má chuť člověk mrknout na evropskou tvorbu, kde se točí trochu jiné syrovější filmy. Pohledem na dva odlišné muže, kteří se tak nějak potřebují, vylézá hezký, citlivý a vtipný kousek, který se zahryzne někde tam nahoře a usvědčuje o bravurně zmáknuté jedinečnosti. Že i člověku bez cíle, ukáže co život obnáší a přesvědčí, že je i něco více, než pro co žil. 89% ()

Spike86

Parádní mix komedie a citlivého dramatu. Musím říct, že takhle jsem se už dlouho nesmál jako v pár momentech tohoto filmu. Zároveň zde byl poutavý dojímavý příběh, dva kvalitní herci a dobrá střídmá režie. Výběr hudebního doprovodu byl také padnoucí k doplnění děje. Francois Cluzet vypadá jako dvojče Dustina Hoffmana. 90% ()

pop.z.pop

Ten film bohužel opravdu není podle skutečné události. Možná velmi vzdáleně (asi tak 3 miliony světelných let) si vzal za námět nějaký opravdový příběh. A to si z toho příběhu vybral do scénáře opravdu jenom ty nejzábavnější chvilky ze života plného pokaděných plenek. Kdo někdy měl v rodině někoho nemohoucího chápe proč píši takový koment. Nicméně je to tak pěkně pozitivně natočeno a chvilkami velmi vtipně, že pod tři hvězdy nemůžu jít :) no možná i časem ještě jedna hvězdička přibude. A v rámci stárnutí a nutnosti optimistického oblažování mysli a duše, to bude jednou možná i za pět ;) ()

Peabody

Chápu docela nadšení mnohých nad výborně udělanou pohádkou (asi jako milionář z chatrče), nad kterou se lze dojímat, říkat si, jak je asimilace kultur (nebo kultury a nekulturnosti) roztomilá, vzájemně se obohacují atd atd. Filmařsky výborná práce, herecky taky, chápu i to, že člověka na vozíku může takovýto kontrast bavit a být pro něj změnou (asi jako pěkná venkovanka byla přijatelná ve šlechtickém paláci ... po nějakou dobu). Oceňuji navíc nehappyendové řešení (míním no Hollywood), bál jsem se taky nějaké násilnosti v řešení, nedošlo k ní. Ale podprahového hraní na city mi tam pořád přišlo dost a utopičnost je mi jasná. Možná by ale vzhldem k tomu, co jsem napsal, bylo 3,5 hvězdy spravedlivější. ()

kiler1983

už dlho som nevidel tak podarenú komédiu. tak ako som sa nasmial na tom tak to uz veľmi dlho nebolo. myslel som si "ach jaj, nejaka komédia" ale bolo to naozaj super ako to tam naplno rozbalili. super vec bola že to boli viac menej neznámi herci, to tomu pridalo na autentickosti... ()

kodwin

Problém s těmahle filmama jsou velká očekávání. Jo, bylo to fajn, ale na pět hvězd bych to neviděl. Chyběla tomu zajímavější zápletka. Moc se mi líbila hudba, která byla pojata velmi citlivě. ()

pazzini

Skvelý film!!! Taký som už dávno nevidel... Veľmi veselé a úprimné, kto by to povedal, že úplne protiklady sa v tomto filme budú takto priťahovať... Samozrejme nemôžem zabudnúť na vynikajúcu hudbu... 100% ()

90125

Tento film je len nafúknutá, prázdna bublina. Umelo vykonštruovaný produkt filmovej komercie. Nie je to žiadna zábava, nema to žiaden dramatický, alebo dojímavý príbeh, alebo niečím zaujmavé postavy. Nedotknutelní nie su vôbec ničím špeciálni a úplne postrádajú potrebnú mágiu. Je to len konvečné klišé o bohatom a chudobnom, čiernom a bielom, ktorí sa samozrejme stali priateľmi a už jeden bez druhého nemôžu vydržat. A že komedia ? Nuž, asi som úplne stratil zmysel pre humor. Kde sa toto vzalo v prvej desaťtisícke filmov, ozaj neviem. 50 % ()

matej.perun

Súdiac podľa tunajších hodnotení, asi som videl iný film. Niektoré hlášky mi fakt sadli a schuti som sa zasmial, celkovo to však kĺzalo dole hrdlom až príliš ľahko na to, aby som šiel s hodnotením vyššie. Aj keď mi "americká verzia" 50-50 tiež ktovieako nezarezonovala, predsa len mi jej postavy k srdcu prirástli omnoho tesnejšie ako dobrák-kriminálnik a "neživý" invalida. Zas na druhej strane, vidieť toto v podaní Holywoodu, to by som asi fakt nerozchodil ;) ()

StereoHearts

Podľa skutočnej udalosti, tak to má hrať na city. Bohatý slušný a hlavne postihnutý človek sa spriatelí so sprvu vyzerajúc bezcitným chudobným černochom. Ukážkový film o medziľudských vzťahoch, ktorý to ešte svojím humorom použitým v správnych situáciach dostava do "ružovej obálky" no prekvapivo to funguje. Nikdy by som nepovedal že niečo takéto by ma bavilo, no toto malo niečo de seba. 75% ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)