Reklama

Reklama

Šestej smysl

(seriál)
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Hart Hanson

Kamera:

Sidney Sidell

Hudba:

Sean Callery

Hrají:

Geoff Stults, Maddie Hasson, Mercedes Mason, Michael Clarke Duncan, Toby Hemingway, Amy Aquino, Eric Roberts, Wilson Cruz, Adam Arkin, Brett Davern (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Válečný veterán z Iráku Walter Sherman (Geoff Stults) získal reputaci během služby v oddílu vojenské policie, jako výborný stopař, který dokáže najít povstalce, dezertéry a dokonce i nastražené výbušniny. Naneštěstí jednu z nich našel jen chvilku před tím, než vybuchla.
Když se o dva měsíce později probral z kómatu, získal čestné propuštění a vrátil se domů. Avšak s poškozením mozku… a to takovým že díky němu dokáže Walter najít téměř cokoliv. Walter začne svou schopnost využívat, pomáhá lidem a institucím jako je CIA a díky tomu nikdy není bez práce. Usadí se v Key West a pozná se zde s kráskou Ike Latulippe (Mercedes Masöhn), která vlastní nejen zdejší bar ale i mnoho skrytých schopností. Začnou tedy společně řešit případy a hledat různé předměty či osoby, jež se snaží skrýt před zákonem … a oni samotní v hledání najdou svůj vlastní smysl života. (ČSFD)

(více)

Recenze (28)

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Spin-off Sběratelů se mi zamlouval hned od začátku. Sice oproti dílu ve Sběratelích došlo k malé kosmetické změně v obsazení, ale nakonec byla k dobrému. Všechny postavy, počínaje tak trochu šíleným Walterem, jehož neortodoxní metody musí bavit. Mě osobně nejvíc učarovali jeho rekonstrukce místa činu. Přes jeho dva strážné anděle, US Marshall Isabel a horu jménem Leo Knox. Leo byl samozřejmě velkým tahounem, a to nejen kvůli svojí postavě. Jeho vykládání zákona bylo dokonalé. A poslední do party byla mladičká Willa, která se snaží uniknout svému "gipsy" osudu. Díky tomu, že má seriál jen 13 epizod se nezačnou případy opakovat, a pořád zůstává vtipný. Samozřejmě mě jako všechny rozčarovalo to velice deprimující a "otevřené" finále. Takhle zvláštní pocit už jsem z konce dlouho neměl. Podle mě se počítalo s další sérií, ale na tu už bohužel nedošlo a nedojde. Vtipných a "světlých" seriálů nikdy dost a pokud je má někdo rád, tak je Finder dobrou volbou. ()

phoebess 

všechny recenze uživatele

Seriál u mě neměl dobrý rozjezd, a to už jenom tím, že jsem jen zírala, jak násilné to jeho "propojení" s Bones tehdy bylo, jenom aby se tomu mohlo říkat spin-off. I přesto jsem mu dala šanci. A další (po tom, co ve vysílacím čase nahradil Bones) a další (po tom, co odšoupl Bones z jejich vysílacího slotu na jiný). Ale... ack. Ne, tohle mě prostě nebavilo, uměle vytvořené charaktery, se kterými jsem se nedokázala sžít. ()

Reklama

kenkaku 

všechny recenze uživatele

The Finder na sebe upozornil díky "bokovce" v seriálu Sběratelé kostí kde ukázal zajímavý potenciál a vtip. No škoda je že mu to nevydrželo :(. Z originálního tématu "ultimátního hledače" se časem stala tak trochu parodie (nebo se mi to při těch jeho rekonstrukcích zdálo?) a v některých případech i solidní blbost. Bohužel to nezachránil ani "vypjatý" konec navnazující na druhou sérii (která jak vidno asi nebude). ()

Drunk_Queen 

všechny recenze uživatele

Milý seriál, taková oddechovka na volný večer o šáhlém válečném veteránovi a jeho kamarádech, navíc vyšetřující případy. Postavy jsou sympatické všechny, ale asi nejsympatičtější postavou je pro mě Leo Knox, který by se sice mohl zdát jako velký naštvaný svalovec, ale má zlaté srdce. I když jsem se bála, čeho se to vlastně dočkám, nenudila jsem se a příjemně jsem se bavila. Určitě budu koukat dál. 80% ()

Diable128 

všechny recenze uživatele

Opět ucházející seriál, který je odsouzen ke konci dříve, než se vůbec mohl pořádně rozjet. Líbila se mi posedlost hlavního hrdiny najít to, co začal hledat. Seriál je jakž takž realistický, žádné super hi-tech vychytávky ani jiné fantasmagorie. Je fakt, že některé postavy jsou jaksi nadbytečné, ale alespoň je/byl prostor pro rozvoj nějakého vedlejšího děje. Shrnuto: výborný seriál, bohužel zatím přerušen a nepočítám, že bude pokračovat dále. ()

Galerie (114)

Zajímavosti (6)

  • Pilotní díl byl odvysílán v rámci seriálu Sběratelé kostí (od r. 2005), a to v epizodě Šestej smysl (2011). Seriály jsou propojeny skrze postavu Seeleho Bootha (David Boreanaz), jenž je známým Waltera Shermana (Geoff Stults). (ČSFD)
  • Seriál se měl původně jmenovat The Locator, až později jej tvůrci přejmenovali na The Finder. (AngelusCZ)

Reklama

Reklama