Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jednoho dne se seznámí nosič vody Perechil s neznámým, nemocným Maurem. Za přístřeší a sklenku mléka mu řekne o tajemném pokladu. Ale Perechil mu nevěří. Maur náhle zemře a z jeho smrti je podezřelý Perechil, jehož tělo viděl v noci pohřbívat holič Pedrugo. Ten vše prozradí chamtivému soudci Manuelovi. Manuel nevěří, že Maur nebyl zabit ze zištných důvodů a žádá po Perechilovi peníze. Nebohý muž bude muset dokonce obětovat svého osla, jediné, co má. Perechilova dcera Sanchica chce otci pomoci a kouzlo u tajemné kašny, hlídané dvěma tajemnými nymfami, vyzkouší. Přinese si však z tajemné jeskyně jenom několik zlatých dukátů. Její matka je ale dceři vezme a hned utratí za různé ženské cetky. Chudá žena je nápadná místnímu holiči. Nešťastný Perechil je opět obžalován a tak jeho dcera prozradí, odkud peníze pocházejí. Sanchica provází oba muže do tajemné jeskyně... (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

vaviva 

všechny recenze uživatele

Televizní inscenace podle pohádky Washingtona Irvinga. Jako děcku se mi moc líbila, myslím že byla černobílá, i když nás Ametyst jiné barvy nehrál. Dneska mi ji připoměla Probuzená skála , ale na tu původní vzpomínám moc, třeba ji někde z archívu vykutají? Taky mi trvalo, než jsem tento správný název zde našla, celé roky jsem totiž vzpomínala na pohádku maurův poklad , tak jsem ráda, že tu je a doufám , že nebudu, jako zatím , jediná kdo ji pamatuje . ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Trochu mi to připomíná epizodu Krkonošských pohádek Jak šel Trautenberk do hor pro poklad. PCo se týče pokladů uložených ve skále, jsou všechny pohádky prakticky stejné. Skalní stěnu otevře jen správně vyřčená formule a existuje velké riziko, že tam dotyčný zůstane. A protože holič a soudce jsou nejen závistiví, ale i chamtiví, pomůžou tomu všemu i vzájemnou půtkou. Já spíš nepochopil chování postav. Proč Perechil sám nezjistil, minimálně pro klidu duše, co je na papíru napsáno? A proč se jeho žena chovala tak hloupě? Nu, to by nebylo o čem vypravovat. Pohádka je sice studiová, ale velmi dobře obsazená. ()

Reklama

lake-lake 

všechny recenze uživatele

tajemná televizní pohádka o skále, která se zavírala; seděli jsme u toho jak zařezaní. stejně jako vaviva bych dala krk za to, že se to jmenovalo Maurův poklad. ()

Zajímavosti (1)

  • Podle stejného scénáře vznikla v roce 2000 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „Zlaté tajemství". (Miggi90)

Reklama

Reklama