Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Ed Harris hraje kapitána sovětské raketové ponorky v době studené války. Snaží se tajit, že trpí záchvaty, které mění jeho vnímání reality. Je donucen opustit svou ženu a dceru, aby se vrhnul do tajné mise, při které je pronásledován svou minulostí a napadán nebezpečnou skupinou z KGB vedenou Davidem Duchovnym. Ta usiluje o převzetí kontroly nad jadernou střelou. S osudem lidstva ve svých rukou Harris zjistí, že byl vybrán pro tuto misi navzdory riziku, že by v ní nemusel obstát. (Xanthe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (58)

mzss1 

všechny recenze uživatele

Takže, máme tu ponorkový film. Typ filmů, které moc nemusím. Přesto není můj výsledný dojem nejhorší. Kdyby byl větší rozpočet, nějaká ta větší velkolepost a vylepšit scénář, mohlo to dopadnout ještě lépe než lepší průměr. Je to celkem těžko hodnotitelná záležitost. Jak bych to mohl zkráceně shrnout ? Třeba takhle osekaně: Mírně politický thriller odehrávající se v tehdejší době, který má solidní herce s dobrými hereckými výkony. Nejvíc se po herecké stránce beze sporu předvedl Ed Harris, kterému role kapitána sovětské raketové ponorky neskutečně sedla. Takže herecký výkon Harrise je největším kladem tohoto filmu. Takže ještě připomenu přesněji, film se odehrává v době studené války. No jak to celkově ještě popsat ? Je to jak už jsem níže psal těžké popsat. Snímek je hodně upovídaný, ale přesto se v tom dá něco ocenit. Úvod ani není, hned se jde na věc, kdy kapitán Harris přijímá úkol a jde se na věc. Na začátku má menší cameo Lance Henriksen, asi tak 3 minuty. Co se týče úkolu a hlavního dění – to je celkem tak chaoticky pojato, dost jsem se ztrácel ve filmu. 1/3 snímku je taková rozjížděcí, najde se tu pár zajímavých aspektů, řízení ponorky, místnosti atd. 2/3 je podle mého názoru trochu lepší a svižnější. Zajímavé je třeba chování a záchvaty Harrise. Celkově Harrisova postava je zajímavá, ani se nedá říct, že je kladas nebo padouch, je takový rozporuplný, ale já mu stejně fandil. Ke konci filmu, respektive 3/3 snímku je ještě svižnější, pár torped vystřelí, ale je to bez akce, tam už začnou pracovat v ponorce velké spory v rámci mezilidských vztahů. Takže se pár lidí tam začne nenávidět, střílet atd. No, úplný konec se mi líbil. Herecké obsazení je na tom dobře. Harris mě zaujal nejvíc. Hudba byla dost nevýrazná, ale zde nebyla tolik potřebná. No celkově nevím jak mám film přesněji zhodnotit. Ale přeci, námět, nápady, mírná ponorková atmosféra, vše bylo hezky uděláno, dobré herecké výkony, i náznaky psychologických aspektů – to vše bylo dostatečně zvládnuto. Příběh byl dost chaotický a chyběla nějaká akce a dramatičnost – to jsou zásadní chyby. I tak to vidím na lepší průměr. Výsledně hodnotím na 59% = *** ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Kvůli tématu jsem do toho šel i přes spíše podprůměrné hodnocení. No a ono to bylo ještě horší. Rozhodně nejhorší film o dění na ponorce, který jsem kdy viděl (jsou horší, ale ty si nikdy doufám nepustím). Nudné stojaté vody prořízne občas neskutečně debilní dialog a konec je jak z říše snů. Ale těch utopických, kdy se ani nedá uvěřit, že to někdo myslí vážně. ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

průměrný ponorkoidní thriller se slušným (leč ohraným) nápadem ve kterém hodně vázne zpracování.Obsazení na první pohled ok (hlavně politický důstojník nemálo podobý samotnému Stalinovi),ale všichni herci mají navíc a minimálně obsazení Duchovnyho je trošku mimo mísu.Celé to hraní američnů na rusáky tak působí lešckdy spíš směšně.V případě že budu mít někdy potřebu podobného filmu sahnu po osvědčeném Rudém říjnu...50% ()

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Ponorkový thriller, který balancuje na pokraji třetí světové a klaustrofobického dramatu z ruské nukleární ponorky. Co mohu označit plusem, je herecké obsazení. Kapitán Ed Harris vypadá jako pravý mořský vlk, jeho první důstojník William Fichtner zase skvěle balancuje mezi oběma stranama a agent David Duchovny s jeho nekompromisním ksichtem si tvrdě stojí za svým. Příběh zpočátku navnadí, postupně ale upadá a končí nepochopitelným závěrem. Mít to tak opačný gradovací účinek, mělo by to hvězdu navíc. Tak se to utápí pouze v průměru žánru. Btw., ponorkové souboje mě celkem dokázaly napumpovat. ()

chelseaman22 odpad!

všechny recenze uživatele

A takhle to dopadá, když mistr rolí vedlejších propůjčí svůj xicht ústřední postavě ve všech směrech nezajímavém bijáku. Všichni aktéři jsou naturalizovaní Američané se vzhledem typu "nejsem blonďák, nemám oči modré a o vodku jsem doposud nezakopl". Proto si budete ťukat na kokos při zjištění, že tihle ti koňaci hrají posádku ruské ponorky brázdící vody chladného Atlantiku. Vetchá ponorka provádí manévry jako česká stíhačka Avia, zásoba torpéd odpovídá zásobám raket sovětské základny Pervomajsk a duchátor Duchovny by měl spíše natočit další sérii X-Files. odpad! ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Filmovanie snímky prebiehalo v americkom štáte Kalifornia. Konkrétne v mestách San Diego, vrátane tamojšieho Námorného tréningového centra, a tiež v mestách Long Beach a Sun Valley. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama