Sacha (Gad Elmaleh) čerpá energiu pre život z troch vecí: priateľov, hry na klavír a večierkov. Každú noc hrá v džezovom klube a svoj deň obvykle končí nadviazaním krátkodobého vzťahu s peknou ženou. Napriek tomu však stále nenašiel tú pravú, má strach z detí a žije iba pre dnešok. Charlotte (Sophie Marceau) je dvakrát rozvedená úspešná kariéristka s tromi deťmi, v živote ktorej láska zdanlivo nemá miesto. Obaja sú takí rozdielni, že sa ani nemali nikdy stretnúť. Osud to však plánuje inak a Charlotte počas jedného daždivého popoludnia náhodou Sachu stretne. Životy ich oboch sa navždy zmenia a je z toho láska na prvý pohľad. Otázkou zostáva, či je tejto lásky dosť aj pre Charlottine deti. (Incantator)

LXV

Příjemná komedie s krásnou Sophií. Vše je jednoduché a problémy lehce řešitelné. Všimli jste si, že se zde vyskytují téměř samé kladné postavy? I ta jediná "záporná" to hraje vlastně jen z donucení a tak nějak mile. ()

Sejkorka

Začnu takhle, marně jsem ve filmu (i závěrečných titulcích) hledal  Bérénice Marlohe. To ona mne přivedla k tomuto filmu, protože ve filmografii Sophie Marceau mně neupoutal nepřeložený název filmu "Štěstí nikdy nepřijde samo". A přitom ten název jasně vypovídá o smyslu filmu. SM je 45 let, ale sluší jí to pořád, i v roli Charlotte, (v podstatě) 2 x rozvedené matky tří dětí. Velkým překvapením je však  Gad Elmaleh (Sacha , dosud jsem ho zaznamenal pouze v Allenově Půlnoci v Paříži z roku 2011)), který hraje naprosto přirozeně, určitě je i dobrý muzikant. Ti dva se do sebe zamilují, člověk tomu fakt musí věřit. V půli filmu to bylo na 5* , ke konci to ovšek tak nějak sklouzlo, ale 4* u mne film uhájil. I pro tu hudbu, která je skvělá. ()