Kapitán Philips je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009. Režisér Paul Greengrass nám v něm svým unikátním pohledem nabízí kombinaci napínavého thrilleru a pohled na širokou škálu důsledků globalizace. Film se zaměřuje na vztah mezi velícím důstojníkem Alabamy, kapitánem Richardem Phillipsem (dvojnásobný držitel Oscara Tom Hanks), a kapitána somálských pirátů Museho (Barkhad Abdi), který ho unese jako rukojmí. Phillips a Muse proti sobě čelí v okamžiku, kdy Muse se svou posádkou zamíří na Phillipsovu neozbrojenou loď. V souboji vůle a odhodlání, který následuje 230 km od somálského pobřeží, jsou oba muži vydáni na milost osudu, který je zcela mimo jejich kontrolu. (Falcon)

nowizz

I když celý film víte, jak to dopadne, minimálně 70% času na to civíte s otevřenou hub*u a běhá vám mráz po zádech. Chvíli jsem se cítil jako bych to byl já v jeho kůži. Greengrass opět potvrzuje, že je mistrem ve svém oboru ()

radek.896

Dost jsem se těšil a Greengrass mě nezklamal. Uvod s rodinou je bych řekl zbytečný. Zabití somálců se mi zdálo dost natahované, scéna na ošetřovně byla perfektně natočena. Dost to bylo napínavé a za vynikající ukončení dávám plný počet. ()

MartinosIav

Pouziju termin, ktery me po shlednuti tohoto filmu napadl jako prvni: "Hustomazeckej film!". Sakra, nemohl jsem dychat skoro cely film! Excelentni Tom Hanks a excelentni pirati! Tohle je film roku! ()

luku88

Pro mě osobně lehké zklamání, přece jen čekal jsem od toho trochu více akce. Dost možná by tomuto filmu slušela o něco kratší stopáž a méně hluchých míst. Ve výsledku ale i díky špičkovému hereckému výkonu Toma Hankse se jedná o zajímavý počin, který si určitě ještě někdy pustím. 4* ()

xray0045

Kapitan Philips byl poucen, pripraven a stejne ho pirati dostali. Pribeh kde na jedne starne stoji svedomity American a na druhe pesaci prepadavajici lode pro sve sefy je soubojem vyhrocenym az na vrchol. Greengrassovi se povedlo prelevat dej v tom kdo ma zrovna navrh naprosto dokonale. Somalci jsou presne takovy jak si je predstavuji, herectvi Barkhada Abdiho sekunduje Hanksovi naprosto rovnocene. Dej slape a i v prostredni casti kdy plyne trochu volneji se rozhodne nikdo nudit nebude. Zapojeni US Army mi prislo trohu moc okazale, ale od te doby co se ukazali jste meli pocit, ze hlavni hrdina bude vitezem. Hanks si durazne rekl o dalsi nominaci na oskara a pravem si ho zaslouzi. Zaverecna scena na osetrovne ukazuje proc je tak skvely herec, v tu chvil jeho emoce vytekli z filmoveho platna. ()

Yhitte

Chápu, že najmout chlapíka s bazukou, který by chránil náklad za miliony doláčů by rozhodně vyšlo dráž, než vyslat polovinu námořnictva v jižní Africe aby zachránilo jednoho kapitána. Ale to by nebyla lidská demence, aby nám nepřipravila úžasnou podívanou podle skutečné události. ()

Misuli

Nechápu, že mě výkony Hankse vždy tak překvapí. On je prostě Pan Herec. Žrala jsem mu vše od začátku až do konce. Ani chvíli jsem se nenudila. Pro mě tam bylo vše, gradující děj, napětí, hudba, i ta slza tam ukápla jak jsem to s kapitánem prožívala. A ze somálců jsem měla stažený půlky :)) ()

Clareeta

Co víc dodat, než že lepší film jsem za posledních pár let neviděla. Herecký výkon Toma Hankse opět nezklamal. Od počátku až do konce jsem ani nevnímala, že vlastně sedím v kině. Film mě vtáhl takovým stylem, že až závěrečné titulky a oči plné slz mě vrátily lehce do reality. Neustále říkám, že nejlepší příběhy točí sám život. A když se tomu dá dechberoucí vizuální podoba s husí kůži nahánějcím hudebním doprovodem, neskutečný kulturní zážitek je zajištěn. Za mě pět hvězd a místo v srdci člověka, který je naprosto nadšen :) Vřele doporučuji! ()

Googooplexer

Poriadne napínavé, aj keď viete čo sa stane, žiadny lacný študentský film s hračkárskymi lodičkami a vrtuľníkmi. Ale jedna vec tu je horšia než drôtom do oka - Tomino Hanks. Tento "bard" je zvyknutý kecať do všetkého a stavím sa, že poslednú zbytočnú, trápnu 5 minútovú uplakanú scénu si presadil on, inak mi tam ale nejak špeciálne nevadil, akurát som trochu nadobudol dojem, že Phillips bol fičúrsky frajírek, ktorému ak by sa počas akcie postavil, tak naň vytiahne americkú vlajku. Také momenty pokazia príbeh (keď niekto nevie kedy skončiť) a hlavne film. Bol to výborný herec, kedysi... Zdá sa, že to s ním ide čím ďalej tým viac dolu vodou. Ak by som toto všetko bral do úvahy pri hodnotení, tak dám 1-2 hviezdy, no dá sa to jeho predstavenie prežiť, takže 4. Ale mal by sa Tomy nad sebou zamyslieť, tak ako ja pri tomto "hodnotení". ()

robinho

Tak nevím.Docela jsem se na tenhle film tešil a přišlo zklamání.Nic proti tomu že je film napínavý až do konce.To že to je natočeno podle skutečné události mu dodává na autentičnosti.Ale preci jen mě přišlo,že od té doby co je vězněn v člunu začíná to být nudně předvídatelné a ke konci už je to jen reklama na vyspělost a přesnost americké námořní síly.Takže průměr. ()

Zetkee

Rozhodně poutavý film. Lpím na filmech podle skutečných událostí. Ukázka mě až tak nepřekvapila a ani nenapjala, zato film nahodil rozhodně vysokou laťku. Herecký výkon byl také moc chvalitebný, protože Hanks umí opravdu dobře zahrát krizové situace a dokážete se při jeho hereckém výkonu vcítit do jeho pocitů. Tím, že skočil film na obrazovce neznamenalo, že film skončil v mých myšlenkách, protože jsem si musel celou situaci přehrát ještě jednou v mé hlavě. ()

majorzeman13

Výborný,vynikající Tom Hanks (nominace na OSCARA téměř jistá) též výborná,skvělá režie v podání Paula Greengrassse + banda somálských pirátů,negrů + příběh dle skutečné události = skvělý filmový zážitek!!!!!!!!! ()

lenka26

Takto napínavý film jsem dlouho neviděla. Od začátku až do konce. Věděla jsem, že Tom Hanks nezklame. Nezklamali ani záporní "Somálci", kteří v jistých situacích naháněli hrůzu. Výborný film. Něco takového tu bylo už zapotřebí. Přála bych tomuto filmu nejednoho oscara, včetně pana Hankse. Teď jsem se dozvěděla výsledky oscara 2014. Tento film bez oscara? A o tom, že nenominovali ani Toma Hankse, o tom nemluvě. Nepochopitelné... ()

TeeToTaller

Fantazie! Greengrass si u mě vykompenzoval United 93 v tom největším stylu. Jeho rukopis je ve filmu vidět a cítit každou minutou. Neuvěřitelná kadence akce - akce - akce - akce - akce - akce, tak jak to prostě dokáže jenom on. Žádné odpoutání od hlavní dějové linie v podobě záběrů na rodinu, atp. Divák si nevydechne. A při tom všem napětí... byl jsem v tranzu! A Hanks? Hanks exceluje, Hanks si jde pro Oscara. ()

Maximus

Tom Hanks je bard hollywoodského filmového průmyslu a jako takový si umí vybírat filmové snímky, do kterých se nechá obsadit. Ani tentokráte jeho volba nevyšla na prázdno. Pravdivý příběh je zfilmován opravdu mistrovsky. Od prvních minut má děj skvělý spád a bez zbytečných průtahu se během krátké chvíle začne odehrávat opravdu strhující drama, které diváka svým napětím drží až do závěrečné fáze celého snímku. Skvělou volbou režiséra byl výběr "neherců", kteří dokonale ztvárnili Somalské piráty. Právě ta "autentičnost" somálců přidává na snímku tu syrovost skutečného příběhu. I Samotný fakt jak Amerika z pozice své vojenské síly dala pokyn k záchraně "obyčejného" amerického kapitána je ohromující. Stále si divák musí uvědomovat, že snímek je přepisem reality, nikoliv výmyslem bujné fantazie scénáristy - o to více válečnou námořní akci Američanů musí vnímat opravdu s údivem. Je zbytečné hovořit o hereckých kvalitách Toma Hankse. Nepřehrává, hraje opět svůj vysoký herecký standard a skutečnost, proč patří stále do TOP 10 hereckých ikon dokáže na +- 2minutách závěrečné scéně v lékařské kajutě. Tomuto snímku zaslouženě věnuji 5 hvězd! ()

lupik84

Luxusní podívaná. Od začátku jsem těžko mohl čekat, kam se děj bude ubírat. Parádní nápady, parádní piráti, parádní Hanks. Jeho scéna na konci filmu v ošetřovně je jedinečná. ()

zatiad

Nebýt všeho toho amerického patriotického opěvování, upřímně bych tomuto filmu zatleskala, že se povedl ve všech směrech. Takhle to kazí rozjetou, napětím napěchovanou, atmosféru, která graduje až do samého závěru i když předem víme, jak to skončí. Tom Hanks jako obvykle nebyla špatná volba, k roli se vyloženě hodí. ()

JimmyMcNulty

V podstatě nemám, co bych filmu vytkl. Bezchybná kamera, skvělé tempo, super herci, atmosféra. Po hodině a půl si člověk říká, páni.. tohle je skvělej film. Ale zhruba poslední půlhodina? Neskutečně strhující. Greengrass jenom potvrdil, že umí. A to sakra dobře. Za tohle jeho a Hankse nominace na sošky neminou. 90%. ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

Hanks a Greengrass znovu spojí síly

Hanks a Greengrass znovu spojí síly

08.02.2019

Herec Tom Hanks (Most špiónů) a režisér Paul Greengrass (Bourneovo ultimátum) oznámili další spolupráci. Na svůj předchozí společný snímek Kapitán Phillips naváží dramatem News of the World, který… (více)

Tom Hanks znovu kapitánem

Tom Hanks znovu kapitánem

11.09.2016

Novodobý James Stewart byl dlouho kapitánem Millerem ze Zachraňte vojína Ryana. Tři roky zpátky si ale střihnul kapitána Phillipse a teď je v kinech jako Kapitán Sully, což naznačuje, že ho… (více)

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí