Reklama

Reklama

Jersey Boys

  • USA Jersey Boys (více)
Trailer 1
Hudební / Životopisný / Drama
USA, 2014, 134 min (Alternativní 129 min)

Obsahy(1)

Z dílny režiséra Clinta Eastwooda přichází příběh čtveřice mladíků z chudinské čtvrti New Jersey, kteří společně stvořili hudební ikonu 60. let, rockovou skupinu Frankie Valli and The Four Seasons. Jejich pokusy a úspěchy doprovází hity, které formovaly celou generaci: „Sherry", „Big Girls Don't Cry", „Walk Like a Man", „Dawn", „Rag Doll", „Bye Bye Baby" a mnoho dalších. John Lloyd Young (znovu coby frontman skupiny Frankie Valli, za jehož portrét si už dříve odnesl ocenění Tony®), Erich Bergen (skladatel Bob Gaudio), Michael Lomenda (Nick Massi) a Vincent Piazza (Tommy DeVito) jako The Four Seasons a Christopher Walken v roli gangstera Gypa DeCarla. (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (106)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Ačkoli o téhle kapele slyším prvně a všehovšudy jsem z doslechu poznal pouze jednu jedinou písničku, ocenit musím tu parádní dobovou atmosféru a pevnou konzervativní režii Clinta Eastwooda. Hudebně velmi fajn, John Lloyd Young je jako Frankie Valli výbornej - jak hereckým projevem, tak hlasem. Ale jinak mi kluci nepřišli ani trochu sympatičtí a k srdci mi nepřirostli ani v průběhu filmu. To je asi i dáno dobou a prostředím, ve kterém jejich předobrazy vyrostly. Koneckonců, on to Tommy DeVito v úvodu sám řekl. "Z téhle čtvrti se dostaneš pouze třemi způsoby: přidáš se k armádě a možná tě zabijí. Přidáš se k gangu a to možná nepřežiješ taky. Nebo se staneš slavným." A kluci, protože měli talent a asi i pevnou vůli, si zvolili tu třetí možnost. ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Režisér ve věku (Clinta Eastwooda) by se už neměl pouštět do žádných experimentů, inovací, ani výzkumů; měl by už jen rekapitulovat svoje vzpomínky a zážitky, a to, že se budou vztahovat k jeho mládí je jasné. Vzpomínkový film o významné předrockové - a zřejmě jeho kultovní, kapele - "Frankie Valli & The Four Seasons" v podstatě nenese žádnou další informaci. Přesto je to svižný snímek s šikovně vloženými remixovanými hity. Doufejme, že i mezi mladší generací se nejde režisér, který se podobně zaujatým a seriozním způsobem způsobem zpodobní některou z prvních rockových kapel (třeba Yardbirds, Fleetwood Mac nebo Spencer Davis Group). Nebo raději ne? Oliveru Stonovi se to v případě Doors moc nepodařilo! ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Po dejovej stránke síce dosť priemerné a miestami veeeľmi monotónne, ale tá úžasná atmosféra The Four Seasons to dokonale vynahradila. Tieto staré vokálne kapely ma vždy bavili, a v tomto odvetví samozrejme práve The Four Seasons patria k tomu najlepšiemu, čo táto planéta vyprodukovala. Film vytvára taký celkový prierez tejto kapely - od jej vzniku až po neskoršie spory a s nimi súvisiaci rozpad. Príbeh zahŕňa okrem viacerých hudobných výstupov aj široký náhľad do zákulisia a vzájomných vzťahov, ktoré neboli až tak ideálne ako sa asi mnohým väčšinou zdá. Škoda, že tých hudobných vsuviek tam nebolo ešte viac, pretože tie boli najlepším oživením celého filmu. Ale aj tak, solídne 4* za pripomenuti nesmrteľných The Four Seasons. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Kinozážitek v našem malém městečku Petersfield. Na úvod musím říct, že mě rozladilo čekání, protože film měl začínat v 7:30 a začínal až o hodinu později, což dobrému pocitu rozhodně nepřidá. Zpočátku jsem měl velký problém s hlasem hlavního zpěváka, ale později jsem asi částečně otupěl, protože mi to už nepřišlo tak zlé. Stejně tak jsem měl problém s jejich angličtinou, protože jsem se často přistihl, že jim něco nerozumím. Jinak bych si dovedl představit, že film bude o něco kratší, protože mě přišel dost rozvleklý. Z herců se mi líbil nejvíc Tommy, tedy Vincet Piazza, který mi do role "hajzla" skvěle seděl. Celkově si z toho odnáším průměrný zážitek, mohlo to být rozhodně lepší, ale zároveň i o dost horší. ()

classic 

všechny recenze uživatele

„Chlapci z (Nového) Jersey” už viac krát excelovali na Broadwayi, kde sa priam zaskvel predstaviteľ Frankieho Valliho, John Lloyd Young, ale čo zafungovalo na « divadelných doskách, ktoré znamenajú svet » , nemusí zákonite zožať úspech i na » striebornom plátne « . Ako je to vôbec možné ? Jestvuje úplne prostá odpoveď: J.L.Young je celý Frankie Valli, a to „od päty až po hlavu” , keď ostatní členovia už nemajú ani najmenšiu šancu trochu sa viac predviesť, lebo sa to už nedá... ? On je tak dynamická osobnosť s falzetovou technikou spevu, že zvyšná hudobná kapela The 4 Seasons, by sa pravdepodobne bez neho vonkoncom nezaobišla, alebo takému Tommymu DeVitovi už ostávajú iba oči pre plač, kedy sa šialenou rýchlosťou zadlžuje až po uši... ? Síce sú štyria, ale aj čochvíľa prichádzajúci, liverpoolski "Chrobáci" na scénu, nakoniec majú JOHNA LENNONA, čiže všetko je to v podstate iba o jednom frontmanovi... ? Mne osobne to tak prišlo. Nevravím, že títo, väčšinou neznámi herci nemajú ani čo hrať, ale „Mladý” ich dokáže tak hravo zatieniť, až je to normálne neuveriteľné ! Clint Eastwood precenil svoje sily ! Zaujímavosťou ostáva to, že postavy sa prihovárajú priamo nám divákom, je to tým pádom nadčasové... ? ()

Galerie (50)

Zajímavosti (6)

  • Jedná se již o třicátý třetí režijní počin Clinta Eastwooda, což z něho činí jednoho z nejvytrvalejších tvůrců hollywoodské historie. (ClintEastwood)
  • O roli Frankieho Valliho se ucházel Jonathan Pal. (willy1)
  • John Lloyd Young před tímto filmem ztvárnil postavu Frankieho Valliho také ve stejnojmenném muzikálu na Brodwayi, což mu v roce 2006 vyneslo cenu Tony za nejlepší mužský herecký výkon. Jeho obsazení Clintem Eastwoodem do hlavní role tak nebylo náhodou. (Pepinec)

Související novinky

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a… (více)

Ujme se Eastwood Spielbergova ostřelovače?

Ujme se Eastwood Spielbergova ostřelovače?

22.08.2013

Zhruba před měsícem Steven Spielberg odstoupil od projektu American Sniper a spolu s ním i studio DreamWorks. Válečné drama o nejlepším střelci v historii Navy SEAL přešlo plně do péče Warner Bros.,… (více)

Reklama

Reklama