Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

peiton

Dá sa dostať k šťastiu skratkou?Explozívny režisér Michael Bay v tejto akčnej krimikomédii nám dokazuje,že to nejde..Bizarná a extrémne motivačná krimikomédia o snahe dosiahnuť ,,americký sen" je plne nabitá čierneho humoru,testosteronu a výborných hereckých výkonov.Za pomerne nízky rozpočet (26mil.dolárov) sa podarilo nakrútiť príjemný mix čiernej komédie a akčného trilera.Skvele vypointované scény,smršť šialených,násilných a tragikomických akcií,nadhľad a dokonca aj náznaky sociálnej kritiky sklbil s neutíchajúcou dynamickou jazdou po Miami. ()

Rocky88

Příběh je neuvěřitelný absurdistán. O to větší má ale sílu, když si uvědomíte, že drtivá většina z toho je opravdu pravda (i to, že tahle parta tří šašků skutečně posrala, co se posrat dalo). Filmu chybí typická Bayovská akce, ale i tak tomu Míša umí dát šmrnc, a tak není šance se nudit. Ústřední trojice skvěle šlape, Shalhouba postupem času začnete mít rádi, avšak největší badass je samozřejmě Eda Harris. Kupodivu i Jablonskyho hudba je snesitelná a po většinu času zapadá do dění. Co se týče technických parametrů, tak i sem Bay protlačil okružní průlety skrz barák, kde se kamera proplétá jedním rozbitým oknem za druhým. Zkrátka to celé připomíná Bad Boys 2 bez over-the-top akce, ale s blbejma hovadama, co dělaj blbý hovadiny. A je to zábava. Za mě tedy 4* a určitě to nevidím naposledy. A stále čekám, až Bay natočí nějaký porno. Pipinky shánět a snímat umí. ()

MrPierc

Velmi výživná steroidová injekce s vyšší myšlenkou. Začíná to jako zábava, kterou kluci viděli tolikrát ve filmech a končí jako tragédie. Vývoj z malé tělocvičny do světa, kde se musí rozhodnout teď a tady. Režisér natočil americkému lidu zrcadlo a ukazuje tu hloupost, propagaci a nacionalismus. Omezenost a malý rozhled dokáže vybičovat steroidové panáky k věcem, které by nikdy neudělali. Tři hlavní postavy si vůbec nepřipouští, že se stávají zlými. Pro své sny jsou ochotni udělat cokoliv. Nic není překážkou a sranda se mění ve vraždy. Být bohatý, žít svůj krásný americký sen. Opojná chuť stojí za každý hrůzný čin a pak už se jen diví. Oni přece byli ti hodní – jen se to trochu zvrtlo, to se stává. Lidé se nikdy nespokojí s tím, co mají. Vše je málo a chtěli by víc a víc. Nakonec nemají nic. Jestli jsou opravdu takto v Americe naivní, tak se s nimi musí úžasně manipulovat. Výborná vizuální stránka, chytlavý soundtrack, zajímavý vývoj i zábavnost + smutná pravda blbosti. ()

O´Neill

My name is Daniel Lugo. And I believe in fitness. Mike Bay zase jednou trošku ulétl a tentokráte ještě více extrémněji než v případě BAD BOYS 2. Vtipu je tady požehnaně, stejně jako šílených a nezapomenutelných scén. Samotná nálepka based on true story zde je využita asi jen v hlavním námětu, protože jestli provedení (aneb nejdříve ho umučíme, když pak zjistíme, že nevíme jak ho zabít, tak ho zkusíme opakovaně přejet) bylo taky skutečné, tak hlavní aktéři asi úplně přišli o rozum. Nicméně je to pocorn, je to Bay a je to ZATRACENĚ hodně vtipu a opravdu nezapomenutelných scén. Chybělo mi více fitness a celkově jsem od PAIN & GAIN čekal trochu více. Ale reprojekce to snad napraví. 75% ()

Petoss1

Film nie je zlý, len som od neho očakával po videní trailerov niečo úplne iné pri čom by som sa s chuti zasmial. Aj toho železa tam mohlo byť viac. ()

bourec

Tak sem si připomněl film kdysi mého hodně oblíbeného rejžy. Jenže to je pomalu pryč. Pot a krev byl počátek úpadku, Film o svalnatejch hovadech, který celým filmem prosviští jako že  nic neudělali. Jako že někoho zabít je normální. Nemáte se o koho opřít. Snad jedině Ed Harris je alespoň trochu normální. Jinak co postava to idiot. Opravdu mě to iritovalo. Vlastně je příznačný, že je to zpoza louže, protože v Júeséj na jednoho chytrýho připadá sto kašparů. Zbytečnej , dlouhej a nezábavnej film. 40%. ()

carlos 2010

Tak vôbec nechápem toto hodnotenie, podľa mňa je to úplná hovadina. Niekto to tu porovnáva s Fargom. Tak to ani náhodou. Fargo je 1000 x lepší film. ()

Nach

Pot a krev je Americký film, který si utahuje z amerických filmů, amerických obyvatel a zvláště z návštěvníků posiloven a devadesátých let všeobecně. Tenhle počin prostě nelze brát vážně a pokud ho vážně brát budete, neužijete si ho. Hlavní hrdinové jsou padouši nejnižší třídy, kteří snad ani nezvládli základku. A právě tito padouši trpí utkvělou představou, že po vzoru slavných hollywoodských filmů utvoří svými činy lepší americkou společnost. Jak na to? Samozřejmě porušením snad všech zákonů, vražděním, braním drog a moralistickým chováním si tak maximálně utírat zadek na záchodě. Michael Bay vás bude 130 minut přesvědčovat, jak zabít jednoho podnikatele je těžší, než se ve filmu může zdát. Jak hloupost vyhrává nad chytrostí a jak americký se umírá v zápalu blbosti samotných Američanů. Že jsem v tomto komentáři použil až moc "Amerikanismu"? Jistě... Bay vás tímto slovem a těmito hodnotami bude krmit, protože toto tento film vlastně i paroduje. A tuto parodii zvládá fakt dobře. Alespoň já si ho užil. P.S. Jen Bay zvládá kamerové orgie při průletech vším možným. Technická stránka filmu je prostě dokonalá. 80% ()

campix

Na první pohled by se mohlo zdát, že se Michael Bay pokusil o něco jiného nežli prvoplánový letní blockbuster, jenže Pain and Gain má do promyšleného low-budgetového akčního thrilleru daleko. To se ovšem dalo čekat, bohužel rozpočet, který zachraňuje Bayovi většinou průměrné akčňáky, zde není a ani rádoby vtipná až absurdní zápletka inspirovaná skutečnými událostmi také není tím, co táhne tento snímek. Celkově bych Pain and Gain hodnotil jako hloupou veskrze americkou blbinou. Celá tahle idea amerického snu a hloupých kulturistů pro mě vlastně ztělesňuje všechno co na americe nesnáším. Taky souhlasím s oběťmi nasteroidovaných kulturistů, kterým hnulo žlučí, jak je jejich počíná natočeno komicky a vlastně i tak, abychom s nimi sympatizovali. Dívat se na Pain and Gain dalo, celkem to i uteklo, ale rozhodně se nemohu s tímto filmem ztotožnit a ani ho nějak uznávat. ()

wohna

Na tenhle film jsem se těšil od uvedení prvního traileru. Taková trošku jiná cesta za americkým snem. Těžko uvěřit, že byl film natočen podle skutečné události. Hlavní trio herců mě bavilo celej film. The Rock je prostě skvělý, role mu sedí, tak trošku si i zahrál sám sebe. To samý Walhberg. Film má všechno. Akci, napětí, vtip, ironii,.. Film baví. Film vás nepustí z gauče. Michael Bay natočil o něco lepší Mizery. Doufejme, že bude pokračovat v podobném rytmu a Mizerové 3 překonají Pain & Gain, i když v to moc nevěřím. " My name is Daniel Lugo.....and I believe in fitness. " ()

Amroth666

Tenhle film byl velmi očekávaný a splnil, co jsem od filmu očekával i já. Přestylizovaný Bay, točivé kamery, tohle jsem měl vždycky rád. Co se samotného Baye týče, tak komerční kariéra je stále velmi dobrá, i když jeho nejlepší léta filmů jsou zřejmě pryč. A jestli přijde taková pecka jako třeba Skála? To myslím že už ne. Ale i tak díky za tuhle oddychovku. ()

C0r0ner

Já jsem se teda bavil naprosto neskutečně. Příběh je to veskrze smutný, kde banda trotlů dojela na svou debilitu, ale je to podané tak úžasně vtipně, že jsem se většinu času smál nahlas. Těch výsledných 70% tady naprosto nechápu, protože pro mě například neexistuje příliš lepších filmů než - kurevská prdel, špičkově natočené, neobvyklé, napínavé. 100% ()

Wladi.mir

Je tedy až neuvěřitelné, že je to podle skutečné události. Některé momenty se fakt snad ani nedají vymyslet, ale jediné co mi hodně vadilo je ta Bayova režie. To je prostě něco co nepřekousnu, jeho styl mi prostě nesedne. Je to ukecané, dlouhé, hodně nesourodé, prkený Wahlberg a spousta trapných vtipů. Slabý. ()

Wormboy

Kto by povedal, ze Michael Bay natoci mimoriadne elegantnu a vo svojej podstate inteligentnu akcnu komediu o bande svaltnatych debilkov, ktori si myslia, ze svet okolo nich sa im roztopi na svaloch ako opalovaci olej. I believe in fitness - heslo mojho zivota, nazdravie;) ()

Pajky3

Tohle byla šílenost, opravdu. Zhruba do poloviny jsem chtěl napsat pouhé - takhle to dopadá, když myslí svaly. Ale po druhé polovině to napsat nemůžu,protože to bych i některý svaly urazil. Trošku mi to připomněl U Turn se Seanem Pennem, protože to mělo podobnou eskalaci situací ve stále šílenější a šílenější. ()

kusper

Zábavné, šíleným způsobem. Navíc když si člověk uvědomí, že se jedná o skutečnou událost. Jeden z mála filmů, kde jsou jak zločinci, tak policisté vykresleni, jako absolutní amatéři. ()

Andre3000

My name is Daniel Lugo and I believe in fittness :-) Je mi líto těch mrtvých a unesených, ale vyplatilo se to. bay natočil skvělou oddechovku, kde se smějete nad lidskou pošetilostí, blbobstí a říkáte si, že na tom nejste tak špatně :-) P.S. za dnešek dva filmy s Rockem a tohle je rozhodně lepší role pro něj, než Hercules. ()

necisty

Dobře zvládnutý film podle mého po všech stránkách. Horší je, že jsem v půlce přestával vědět, komu vlastně fandím. Měl jsem od toho trochu jiné očekávání a konec mě dostal. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)