Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

horor2

Lež, ze které se nestane jenom křivda, ale také boj. Ponížení, nespravedlnost + lidé a jejich domýšlení, aniž by věděli, co se doopravdy stalo. To bylo zase něco na mě. Jak já byl nasraný. Asi jsem to jako vždy bral moc vážně. Přehlídka toho, co může nastat, když demence zvítězí nad zdravým rozumem! ()

marek29

Divný, divný, divný.. Snažím se tu dávat přednost filmům s přesahem. To tento ale je! Snažím se tu hodnotit podle toho, jestli se mi film líbil, nebo ne. A to je právě kámen úrazu asi.. To tento není. Sice jsem 1h 55min v napětí, ale k čemu mi to je, když se u filmu necítím dobře. Nespravedlnost jakou sem cítil a nelogičnost s jakou týpek nevolal policajty, když mu rozbili hubu nebo okno a zabili psa, prostě jedním slovem divný. Chtělo by se dát pět hvězd a doporučení podívejte se na to. Ale podívejte se na to jen pokud máte chuť na drama s ponurou tématikou a 2h napětí s divnopocitem. Pokud tohle hledáte, je to pro vás pětkový film. Já si ho v momentálním rozpoložení neužil. Verbal to cítí stejně koukám :) výborně ()

fimler

Super drama, ale na mě až moc dýchala ta dánská deprese. Celý film je ponurý a rozvleklý, což mu neubirá na kvalitě, ale vůči té depresivní náladě to bylo až moc dlouhé. Mads to zahrál výborně, nijak nepřehrával a perfektně se hodil do takovéto role. ()

DarweyD

Možná jsem si přál ještě trochu víc dramatičnosti v podobě krve, ale na konci filmu jsem si uvědomil, že zdrženlivost a realismus tohoto filmu je nejspíš to, co ho dělá výjimečným, viděno až po Jokerovi. Proto The Hunt je další film, který bezprostředně nastavuje zrcadlo společnosti, která snadno dokáže zničit život jednoho člověka. ()

Kimkong

Jak jedna lež z úst dítěte v prostředí velmi "přátelských" lidí, může způsobit zničení několika životů. ()

Mr.Sombrero

Velmi depresivní a emotivní snímek o zničení jednoho nevinného lidského života a klenot dámské kinematografie. Netřeba víc dodávat. ()

adamix

Menším mínusom je tá diera v scenári, vďaka ktorej obyvatelia dánskeho mestečka nepoznajú prezumpciu neviny a uprednostňujú obvinenie na základe nepriamej výpovede maloletého dievčatka. Na druhú stranu vďaka tejto agónii sa vám príbeh nekompromisne dostane pod kožu a pri záverečných titulkách vás emocionálne vyčerpá. Tento film je živým dôkazom toho, prečo zbožňujem dramatický žáner najviac zo všetkých - prikláňa sa najviac k nepríjemnej realite a pritom ju svojím čarom dokáže spríjemniť. Po treťom pozretí sa prikloním k plnému hodnoteniu, pretože zážitok je ten istý, ako po prvý krát. ()

Tominni

Dlouho jsem neviděl film, který by se tak silně vrýval pod kůži, kde máte tak silné nutkání se hlavního hrdiny zastat  a postavit se bok po boku štvanici, kterou jeho předchozí přátelé a známí na něho pořádají. A to vše jen díky jedné drobné lži malé holčičky, která sebou strhne lavinu. Ani nevím, jak jsem ten film nakonec prodýchal. Skvělá práce Thomase Vinterberga. Samozřejmě, film vybízí k otázkám, proč neudělal to a to, ale to je právě důkaz, jak silně Vinterberg na emoce zatlačil. Až na kost. ()

Olafson

Každý den, každou minutu a možná každou vteřinu se někde na světě děje nějaká nespravedlnost. Je velká škoda, že od začátku filmu zcela jasně víme, že je Mikkelsen nevinný, v praxi to tak totiž nebývá, protože pravdu zná jen obviněný a jeho potenciální oběť. Chcete vědět, jak by to dopadlo u nás? Teď napíšu o trochu menší fikci, než je ve filmu zobrazena:  V mojí advokátní kanceláři se včerejšího dne zastavil pan Mads Mikkelsen, který byl nepravomocně odsouzen Krajským soudem v Plzni za to že se dopustil pokračujícího zločinu pohlavního zneužití dle § 187 odst.1,2 trestního zákoníku v katastru obce Mrchojedy, když jeho obětí byla pětiletá Klárka Seberkrémová. Senát Krajského soudu v Plzni mu za toto jeho jednání uložil jako sankci trest odnětí svobody v trvání šesti let,  dle § 56 odst.2 písm. a) trestního zákoníku do věznice s ostrahou, dle § 73 odst.1 trestního zákoníku dále trest zákazu činnosti spočívající v zákazu práce s dětmi a mládeží na dobu 10 let, dle § 99 odst.2 a) trestního zákoníku ambulantní ochranné a sexuologické léčení a dále dle § 228 odst.1 trestního zákoníku povinnost uhradit poškozené Klárce Seberkrémové částku 1.000.000,- Kč, když se zbylým nárokem poškozené v částce 24.000.000,- Kč odkázal tuto poškozenou na řízení ve věcech občanskoprávních. Pan Mikkelsen trval na tom, že je nevinný, tak jsem se podíval, čím senát Krajského soudu odůvodnil svoje rozhodnutí a bylo to takto. Nezletilá Klárka byla nejdříve podrobena znaleckému zkoumání znalcem PhDr. Lasse Bergstromem, který při zkoumání specifické věrohodnosti nezletilé konstatoval, že je příliš blbá na to, aby si vše vymyslela a k obecné věrohodnosti řekl, že tato nezletilá nikdy před tím nelhala. Bez významu rozhodně nebylo ani to, že v rámci Rorschachova testu se usedavě nad jednou skvrnou rozplakala, jelikož jí tato připomněla toho, citujeme, "eanýho tejdu".  Stěžejním se ukázal též důkaz výsledkem falografického měření, který u pana Mikkelsena odhalil netypicky silnou reakci na sexuálně svádivé nezletilé dívky. Znalecký posudek na pana Mikkelsena z oboru zdravotnictví, odvětví psychiatrie a sexuologie zpracovala precizně MUDr. Christine Strindbergová, která zejména uvedla na str. 96 svého posudku neprůstřelný argument, že každý dospělý muž, který dobrovolně pracuje ve školce, je divný. Jako svědkové vypovídali dále paní Mikkelsenová, manželka obžalovaného, která uvedla, že sexuální život s Madsem již není to, co býval dřív, ředitelka školky a další dvě učitelky si zase jednoznačně vzpomněly, že pana Mikkelsena opakovaně sledovaly, jak roní krvavé slzy, nicméně tuto lítost kvalifikoval soud jako již zjevně opožděnou. Účelová obhajoba pana Mikkelsena spočívající v tom, že vůbec nemá sklep, byla jasně vyvrácena, protože děti, které vypovídaly, byly ve velkém stresu a pravděpodobně tento jinak pro obžalobu naprosto podružný údaj lehce zkomolily, což je v takové situaci zcela pochopitelné. Jednání pana Mikkelsena pak nebylo lze považovat ani  za ojedinělý exces z jinak řádného způsobu života, jelikož mu již dříve byl uložen trest podmíněný, a to Obvodním soudem pro Prahu 1 za opakované mlácení pana Jamese Bonda do koulí. Myslíte si, že byste pana Mikkelsena dokázali obhájit? Řečnická otázka, protože žádný z vás pětihvězdičkových expertů by se s panem Mikkelsenem vůbec nebavil, protože je to přeci odsouzený pedofil. Pokud by byl konec filmu, takový, jako jsem napsal já, dal bych pět hvězd.. () (méně) (více)

kubas369

7.5/10. Jak je to jednoduché někomu zničit život a jak je obtížné napravit chyby. Mikkelsen i přes svoji kamenou tvář ukazuje jak se hraje na severu, zcela minimalistický přesto úderně. ()

Adam's

Jeden z nejsilnějších filmů letošního MFF v Karlových Varech. Hlavní hrdina (nesmělý leč sympatický Mads Mikkelsen) čelí nespravedlivému obvinění. Svou nevinnu nemá jak ani komu prokázat a postupem času se dostává do bezvýchodné situace. Syrový a velmi depresivní snímek, na němž lze vyzdvihnout krom výkonu hlavního hrdiny především vynikající práci kamery. ()

akcul

Pohlcujícící, zneklidňující zážitek! Vůbec mi nevadila zmiňovaná předpovídatelnost děje. NAOPAK. Čitelností událostí příštích jsem byla stahována do víru událostí, které chci odvrátit, slova zastavit, ale nemám tu moc ... a v krvi jen beznaděj a adrenalin. Jedná se o komplexní, pekelně psychologické dílo, jemuž vévodí mrazivě (ne)vinná(?) Annika Wedderkopp a především úžasný, geniální, dechberoucí Mads Mikkelsen. ()

spekul

Jak to že jsou z toho všichni tak urvaný? Já jsem dost zklamán. Dle mého názoru se většina postav ve filmu se chovala iracionálně, banálně. Omlouvám se za SPOILERy, ale jak to, že všichni okamžitě uvěří 5 leté (!) holčicce, o které je navíc známo, že si ráda vymýšlí (!). Prakticky nic se neprošetří a nastupuje postupný lynč hlavního hrdiny. Čekali byste, že se bude snažit všechno vysvětlit, obhajovat se a bránit? Kdepak, raději pospává a nedělá vlastně nic. Navíc u toho má stále stejný výraz. Co to sakra je? Jako učitel ve školce přece musel vědět, že děti si často vymýšlí. A že zároveň lež, které čelil, nesmí podcenit a okamžitě ji řešit. Vždyť musel tušit, proč to řekla, když mu před tím dala dětsky najevo, že ho má ráda a on ji "odmítl". Tohle se proste nepovedlo. Já vim, že severský člověk je málomluvný a že možná těmhle lidem v rodinných domcích v dokonalé přírodě a s bezedným sociálním systémem už hrabe, ale stejně nevěřim, že by se chovali, jak nám předestřel Vinterberg. Mimochodem kdy jindy pohřbívat než v noci v tom největším lijáku - takhle klišácky se to netočí snad už ani v Hollywoodu. Hlavou kroutící smajlík. ()

shedlo

To, jak hrdina dokáže vzdorovat kolektivnímu spiknutí svých přátel a vůbec lidí kolem něho a nenechá se vyštvat z komunity, je pro mne nejsilnější stránka filmu (vyhroceně viz. scéna v krámě, samozřejmě i v kostele). Nezapomenutelný zážitek. Mikkelsen je mistr. PS: Krásné interiéry! Jako vždy ve skandinávských filmech. ()

Gortyna

Dech beroucí, syrové severské drama, vánoční romance naruby. Kde začala chyba? Když se Lucas rezolutně neohradil hned na začátku? Když ředitelka svolala rodiče? Když si pozvala psychologa-neumětela? Malé holčičky ode dneška obcházím velkým obloukem. ()

Zoidbeeland

Co všechno může natropit malá Klárka, které ukáže brácha cizího bimbase na Ipadu?? Odpověď najdete v tomto dánském thrilleru, při kterém se mi v kině ježily chlupy hrůzou a ve kterém jsem neuvěřitelně soucítil a zároveň fandil Lucasovi (Mads Mikkelsen) a jeho synátorovi. Bylo to parádní představení, při kterém jsem se nenudil ani vteřinu. 10/10= 96% ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014