Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

Duotone28

Paráda a chýbalo len veľmi málo! Vinteberg opäť nesklamal, a Mikkelsen istotka jak Vettel a redbull! "Scandinavian" tvorba u mňa jedna z top all the time, nazdar ()

m@rz

Hodně emocionální drama. A řekl bych z pohledu dnešní společnosti i docela uvěřitelné - bohužel. ()

Zmiu

Spoiler: Přidávám se k ostatním a pěju na tento film chválu. Pár věcí mě ale zarazilo. Např. ta, jak Lucas se na konci filmu zase dokázal se všemi bavit, a dokázal jim tedy nejspíš odpustit. Vy byste to po tomle dokázali? Po takovémhle masakru? Další věc, která mě zaujala, byla, jak tady všichni mluví o Klárce. Mě tedy ani nevytáčela ta malá holčička, která prostě něco plácla, jako ta děsná ředitelka, která nejenže hned učinila závěry, přibarvila si to, a rozjela celý hon, a to bez důkazů a před policejním vyšetřováním. Nějaká presumpce neviny, to jí bylo asi cizí. Z té mi bylo opravdu špatně. A pak i z dalších dospělých, kteří i přesto, že jim to pomatené dítě řekne, že si to vymyslelo, chtějí věřit tomu obvinění. Hon začal. ()

JohnMiller

Ukážkový príklad toho prečo sa má dodržiavať prezumpcia neviny. Tí Rimania vedeli prečo to tak vymysleli aj keď sa to medzi bežnými ľudmi nedodržiava (čo ako film ukázal, platí aj dodnes) ľudí to môže doslova zničiť, zruinovať ich životy a pokiaľ je človek slabý tak mu to život zoberie. Snímka si zobrala na mušku veľmi kontroverznú tému. Učiteľ materskej školy je podozrení zo sexuálneho zneužitia malého dieťaťa. Na smolu dcéra jeho najlepšieho kamaráta ktorú často vodil sám do škôlky. Dievčatko sa zaľúbi do učiteľa a keď ju učiteľ citlivo "odmietne" nahnevá sa a zaklame nepekným spôsobom. Istý ľudia sa toho chytia a nakoniec sa to celé domotá. Ukážkový príklad dediny ktorá funguje ako jednoliaty celok pokiaľ sa na niekoho niečo nalepí hocičo a nie je to pravda už to zo seba nikdy nedostane. Tak isto ako v tomto filme keď sa preukázala nevina.. Aj keď sa vyriešili všetky problémy už to nebude nikdy také aké to bývalo koniec filmu tomu iba nasvedčuje. A za všetko môže iba malá lož. ()

FilmFan24

Mrazivé drama o jedné malé lži, která způsobila velké věci. Ze slušného a všemi oblíbeného učitele je najednou postrach dětí. Bez jakýchkoliv důkazů si hlavní hrdina prožívá na vesnici peklo na zemi. Ti, kdo byli jeho nejlepší přátelé jej zavrhli. Výborný film, který v mých očích ztrácí hodně nereálnou scénou, kdy je malá Grethe, která všechno způsobila, podrobena výslechu psychologa, který z dívky dostane odpovědi, jaké chce slyšet. Nevím jak v Dánsku, ale takhle se nepostupuje. Jinak Mad Mikkelsen v roli pasivního hrdiny je hodný obdivu. ()

runner85

Nenamáhajte sa sa s vysvetľovaním pravdy, ľudia aj tak vždy uveria tomu čomu chcú veriť, predsa je jednoduchšie uveriť malému dievčatku ako dospelému človeku ktorý má v meste svoju dobrú reputáciu, je jednoduché obviniť svojho dobrého kolegu, priateľa či suseda. Najhoršie na tomto filme je, že sa vlastne hlavná postava tvárila ako keby nakoniec bola vinná! :o Film z môjho pohľadu pôsobil moc kŕčovito a nerealisticky ... a nereálne príbehy odpúšťam iba v rozprávkach nie v dráme ... veľké sklamanie ... ()

kajas

Sympaťák Lucas si po rozvodu nevybral zrovna vhodné zaměstnání, což se mu hodně ošklivým způsobem vymstilo. Stačilo pár nerozvážně volených slov malého děvčátka (Už na první pohled mi byla podezřelá!) a hon na čarodějnice mohl začít. "Budeme se držet pokynů a zdravého rozumu.." Zrovna používání zdravého selského rozumu mi tedy chybělo jak u "žalující" společnosti (o čem by ale jinak film vyprávěl, že), tak u hlavního hrdiny (proč se z nepřátelského prostředí nepakoval dříve, toť otázka). Závěr bych si dokázala představit ještě vyhrocenější, jinak je ale potřeba toto drama jen a pouze chválit. ()

Lucjen

Veď to neurobil, nemáte žiaden dôkaz, nechápete to? Postavy ma nepočuli, no čo si budem nahovárať, chovala by som sa v situácii rodičov úplne rovnako. Mala by som strach, bola by som nahnevaná a dala by som to údajnému vinníkovi pocítiť. Filmov na túto tému je niekoľko a svojím námetom majú vlastne zaručené vyvolanie emócii. Jagten však okrem toho nezabúda aj na vzťahy s okolím a malými detailami ich vykresluje. Všetko zasadené do nádhernej prírody, na ktorú som sa nevedela vynadívať. Z každého Mikkelsenovho pohľadu a slzy ma mrazilo. A koniec bez slov mi vyrazil dych. ()

AffectedFace

Příběh se odehrává v malé dánské vesnici během Vánoc a sleduje příběh muže, který se stane objektem masové hysterie poté, co byl křivě obviněn ze sexuálního obtěžování dítěte........./Smutné a srdcervoucí/....... Film se dostane do krve, jak Sheenův aids... Mikkelsena je docela nečekané vidět v téhle roli, ale musí se uznat, že je nadanej snad na všechno. Od mlčícího muže až po psychicky zničeného.. Dánské snímky mě nikdy nezklamaly, naopak mají v sobě skvělý potenciál a přepychové filmové zpracovaní. Bohužel ničeho takového se v Česku nikdy nedočkáme.. Režie výborná, scénář přepychový, obsazení skvělé. Film měl premiéru 20. května 2012 na festivalu v Cannes jako první dánský film v hlavní soutěži od roku 1998. Mads Mikkelsen zde získal cenu za nejlepšího herce. Distribuční společnost Nordisk Film vydala film v Dánsku 10. ledna 2013. Film byl vydán na DVD a Blu-ray 7. května 2013. Film získal 11. září 2013 hlavní soutěžní cenu Meeting Point Europe Award na 8. ročníku filmového festivalu Cinematik 2013 v Piešťanech, jakož i Cenu diváků. Byl také nominován na Severskou filmovou cenu Nordic Council Film Prize. ()

Toj

Hon, podobně jako Submarino, nemá nic z nekompromisnosti a radikálnosti Rodinné oslavy. Milionkrát viděné schéma hrdiny, proti kterému se všichni obrátí zády. Postavy jsou občas dost plochý, film se hodně soustředí na ty emoce mezi a na konci je v podobě lovu k filmu neumětelsky přilepen otazník, aby někdo náhodou nezapomněl, že se jedná vo umění. Film jsem viděl krátce po Lásce od Hanekeho. Oba dva filmy tak trochu stojí na tom, že diváka zničí. Haneke si ovšem osvojil něco, o čem se může Vinterbergovi jen zdát. ()

hygienik

Konečne som pochopil. že emócie budú mať vždy prevahu nad rozumom, a asi nemá veľký zmysel snažiť sa to meniť. A na odpoveď na tak zložitú otázku stačil tak jednoduchý, ale tak potrebný film. Vinterberg sa vybral na cestu k mainstreamu, čo je pre mňa pozitívom. Zároveň ostal "severský." Takto by to američania nenatočili - tí by tam toho nakecali veľa. IFF BA 2012. ()

TominoLa

K tomuhle příběhu mě napadá jeden citát Zdeňka Pohlreicha a to, že je silný jako noha u pr..... A pokud vás chytne tak jen tak s paměti nevymizí. Ještě po kinu jsem ho s kamarádem nějaký čas probíral a i druhý den ve mě zůstává pořád stejně silný a zdrcující zážitek. Všichi herci jsou parádní, ale přesto musím vyzdvihnout Madse Mikkelsena. Rozhodně ho mám raději v dánských filmech jako Po svatbě, Otevřená srdce než těch hollywoodských. Můžu jen doporučit. 10/10 ()

marleyy

95% Kino. Bolestivý psychothriller o tom, jak člověka může zničit sebemenší lež nespokojeného člověka a tím člověkem může být i dítě. Snímek, který ve mě rezonoval velmi dlouho po shlédnutí. ()

Dont

Dánský snímek Hon představuje přesně to, co dělá filmy a debaty o nich na serverech jako je csfd tolik zajímavými. Baví, napíná, ukazuje charaktery nás všech v plné nahotě, dává jisté ponaučení, spouští silné emoce, ale především vyvolává spoustu otázek. Scéna v kostele neměla chybu, stejně jako úplný závěr. Film má zřetelné rysy skandinávské kinematografie, což já kvituji. Herecky naprosto fantastický Mads Mikkelsen, z dalších Thomas Bo Larsen, jehož dilema bylo vskutku nezáviděníhodné. ()

Frenegonda

Když se s vámi utrhne svah tak vetsinou dopadnete dost špatně! V jedné vteřině ztrácíte půdu pod nohama a pak už je to vetsinou dost rychlé a bolí to. Lucas stál na pomyslném zivotním svahu a ten se s ním pak řítíl neskutečnou rychlosti do hluboké propasti. Presumce neviny??? Ale kdeže! To existuje na papíře, ale doopravdy? Jací my lidé vlastně jsme? Jsme zlí? Dokážeme odpustit!? Hon je filmová smršť! Pro mě nejsilnější film roku 2012!!! 100% ()

Aleee89

Viděla jsem Vinterbergovu Rodinnou oslavu a tak nějak jsem tušila, do čeho jdu. Věděla jsem, že to bude další severský kvalitní film, který je hoden všech svých poct a ocenění. A nemýlila jsem se. Hon má to, co mám ráda a co u filmů většinou hledám: kvalitní a silný příběh, který je skvělý hlavně díky pevné režii či hercům, úžasně temnou atmosféru a emoce. Ne že by se mi na povrch draly slzy, ale tak silné duševní pochody nezažívá člověk u filmu každý den. Tleskám, nemám zásadních výtek. Takhle se mají dělat dramata. ()

Skip

Být na malém městě učitelem v mateřské školce nespravedlivě obviněným ze sexuálního obtěžování dítětě, to je hodně nezáviděníhodná situace. Zvlášť ve společnosti, kde se věří dětem, protože ty přeci nikdy nelžou, a dospělý prostě nemá šanci. Co řeknou, to je div ne svaté a dospělý se nemůže obhájit, jelikož mu není nasloucháno a je okamžitě odsouzen. Doba se jaksi změnila, děti jsou vychovávány tak, že si budují osobnost. Nic proti, ale sem tam na ně pořádně zařvat, dát jim na zadek nebo pohlavek, to nikdy nebylo a nebude od věci, protože pak z nich bude vyrůstat to, co vidíme, a nezávidím učitelům jejich práci s takovými mnohdy monstry. Děti jsou ve filmu navíc "vyslýchány" tak návodnými otázkami, že se mi tady normálně chtělo zařvat, ať dotyčný táhne do hajzlu. Tohle severské drama je velmi sugestivní a několikrát jsem se přistihl, jak se projektuji do hlavního hrdiny, cítil jsem tu bezmoc, vztek, zoufalstvní...a přitom je to film natočený zcela prostě, "jen" s dobrými herci, režií a hlavně scénářem. Byl to v podstatě "příběh ze sousedství" a pro mě velmi intenzivní divácký zážitek. ()

evanka

Film, který ve vás dokáže vyvolat emoce a pocit křivdy a bezmoci proti hlouposti lidí a systému. Temná a beznadějná atmosféra severských filmů přidává na hodnotě a vše je korunováno Madsenem, na kterého se dobře kouká a věříte mu jeho roli. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014