Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

john.h

Dramatický masterpiece s absolutně přesným výkonem Mikkelsena, jehož psychický sestup, při němž se i u absolutního dna pořád rval za svou čest, jen tak nezapomenu. Při filmu jsem si několikrát říkal, že by se něco podobného mohlo klidně stát komukoliv a přemýšlel, co já bych dělal v kůži Mikkelsena - a to je další velká kvalita Honu. Scéná v kostele šíleně hrála na nejtenčí nervy a tečka za celým filmem byla naprosto bravurní. Už jsem si tak nějak myslel, že předpovím konec s předstihem, ale to, co se ve filmu nakonec objevilo, bylo překvapivé, až mi to sebralo dech. Vyvolalo to ve mně smutnou emoci a soucit s hlavním hrdinou, a přitom to bylo tak jednoduché a beze slov. Skoro mám chuť napsat slovo geniální. A já ho napíšu. Geniální. ()

JackDullBoy

Mikkelsen aj Larsen ako zvyčajne veľmi úctyhodné výkony, no nie som ochotný odpustiť fakt, že dej je postavený na zopár slabších argumentoch. Znechutený z ľudskej rasy, ktorá je tak ľahko manipulovateľná som ale na plný počet. ()

3mates33

Skvelá dráma ktorá vykresluje davovú nenávisť, len preto že jedna zaostalá P.redškoláčka povedala a všetci to žerú, a tá riaditeľka a matka tej malej by mali ísť na hanbu. Chlad a nenávisť ktorú pociťujú k Lucasovi, kvôli nim, je cítiť až cez monitor, a ešte Mikkelsen je skvelý, ale to už je jeho údel... inak http://www.aktuality.sk/clanok/239297/v-britskom-bristole-upalili-nevinneho-muza-susedia-ho-nazyvali-pedofil/ ()

jelimanek

Film o skutečném stavu naší společnosti...Lidi se neptají, nevidí, neslyší. Prostě a jednoduše soudí. Tohle by se mohlo stát komukoli, to je na tom to děsivý...jinak pro srovnání doporučuji českou Nevinnost (Ani bych neřekla, že je to horší film. Vážně se povedl) ()

Dave9794

No páni! Bezesporu to největší drama, co jsem měl tu čest zatím vidět. Film tak nabitý emocemi (hlavně negativními), že by člověk k němu potřeboval láhev whiskey. Snad u žádného snímku jsem neměl větší chuť umlátit lopatou nějakou postavu. Ale smekám, Klárka mě k tomuto pocitu dovedla s velkou jistotou. The Hunt je po všech stránkách dokonalým dílem. . Celé to na mne působilo neskutečně věrohodně a Mads Mikkelsen, no takhle dobře už jsem dlouho neviděl někoho zahrát. Někdy si říkám, jak by detektor lži pomohl v určitých situací. Ale kdo ví, co se děje v dětské hlavě. Možná by z toho Lucas vyšel ještě hůř. Nejemotivnější scéna pro mne byla, když jsem uviděl před Lucasovo domem velký igelitový pytel. Bylo mi hned jasné, co v něm je. Musel jsem se jít na chvilku projít, jak to ve mě vřelo. Říkám si, že někdy ty filmy moc prožívám. Ale teď je otázka zda je to dobře či špatně. Každopádně se mi The Hunt vryje na nějakou dobu do paměti a ta doba nebude krátká, protože na takové filmy se nezapomíná. Nakonec bych ještě chtěl vyzdvihnout parádně depresivní hudbu, která krásně umocňovaly všechny ty "pěkné" pocity. ()

boo-boo

Klobúk dole pred Mikkelsenom, ktorý to nielen uhral, ale psychicky ho to nepoložilo. Vžívať sa do tohto je masochizmus, človek toho po zhliadnutí zrazu musí toľko prehodnotiť. ()

Don82

Po delší době jsem opět okusil severskou kinematografii a u Vinterberga je jasná záruka čistého, psychologického dramatu u kterého nelze téměř dýchat. Jednoduchost námětu je zpracována nanejvýš promyšleným způsobem se spoustou "efektně náladových" scén, které diváka jen tak vedou k postupné gradaci. Mads Mikkelsen společně s ostatními roztáčí přehlídku vynikajících hereckých výkonů a společně s vybroušeným scénářem nelze téměř nic vytknout. Když píši téměř nic, tak to něco je to, že mi ke konci přišlo, že je škoda, že Vinterberg nezaujal alespoň náznakem nějaký postoj a nechá to hodně volně vyznít. Divák si to tedy má přebrat sám, i když je ve filmu hodně scén, které jen naznačí otázky, ale odpovědi nikdy. Což ale zřejmě patří k lehkému artu. ()

sWONDER

Brilantne napísaná a natočená, dráma ako hrom. Neustále som si hovoril prečo neurobí toto, prečo oni sú taký a prečo tamto, ale ono to v podstate nemá nejakú chybu a je to dosť reálne. Určíte by sa našli malinké výtky, ale rád ich nechám vyšumieť. Mikkelsen veľmi vierohodný, tiež ostatný herci sú perfektný. Zaver filmu si neviem lepší ani predstaviť. Nie dokonalá, ale nadmerná spokojnosť a veľmi, veľmi intenzívny zážitok. ()

slavokvasic

Len málo filmov ma dokázalo takto emocionálne nadchnúť. všeobecne nemám rád deckých hercov, no a v tomto filme som to dievčatko tak velmi neznášal, ale z dôvodu skvelého zahrania. ()

sunfreedom

Asi tak v polovině jsem přestal věřit vlastním očím a začal jsem pochybovat o vině a nevině, přestože jsem měl jako divák vše jako na podnose. A konec mrazí ještě po dokoukání. Přesto nemůžu říct, že by to bylo na pátou hvězdu, na to to bylo místy možná trochu roztáhlé. Ale takově 4,5* určitě! ()

Marator

Komu uvěřit? Dceři s velkou fantazií nebo nejlepšímu kamarádovi? Asi každý by volil dceru. Ale co když lže? Silný film a 5 hvězdiček je málo! ()

kaspar

Aneb předhoďme davu další osobu na zlynčování. Herecké výkony unesených emocemi, nekoukajících na důkazy, vás při sledování doslova zarazí do křesílka. ()

melekos

Neskutečný zážitek, který asi budu zpracovávat ještě dlouho. Film neuvěřitelně svírá svou atmosférou a tématem, že se to prakticky nedá vyjádřit slovy. ()

HarqAlAda

Nemám slov. Nechal som sa uniesť. Od začiatku až do úplného konečného konca mi Vinterberg nedovolil vydýchnuť. Kovadlina v žalúdku, hlava vo zveráku a piesok v krku je nič proti pocitom z tohto filmu. Nielenže nastavuje zrkadlo, tento film nastavuje laťku v rámci žánru značne vysoko. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014