Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

ondrula

Výtečnej film, ostatně Mads Mikkelsen zraje jak víno a v poslední době je jeho účast ve filmu zárukou úspěchu. Brilantní filmařskou práci a nebývalou atmosféru snímku mi kazila taková ta naivní samozřejmost, se kterou skoro všichni dospělí Lucase odsoudili a všechno to neuvěřetelný svinstvo holčičce uvěřili. V normálním životě by asi mnozí alespoň respektovali presumpci neviny, ale to by pak ve filmu nepůsobilo dostatečně dramaticky. Postavy se tedy podivuhodně dělí na ty, co věří děcku a ty, co věří Lucasovi. Teď mě ale napadá, že jsem měl ze sexuálního obtěžování obvinit nejednoho neurotickýho kantora na gymplu a leckterý arogantní profesory na vejšce, protože mě vzdělával podivuhodný sbor kokotů. ()

dormouse

Spíš než Hon bych snímek nazvala Pomluva. Slovo je nejsilnější zbraň a pomluva může ublížit nejvíc ze všeho. Život na maloměstě je težký, jste li obklopeni hlupáky. Podle mého názoru by pomluva měla být klasifikována jako trestný čin. Vypustit o někom neověřenou informaci, která mu zničí život, si zaslouží opravdu silný trest. ()

vander19

Nádherné škandinávské filmové predstavenie. Úžasne napísaný scénár. Impresionistycky zachytené malomeštianstvo. A jedno nevinné klamstvo kvôli odmietnutému srdiečku. A ak tomuto všetkému prirátame aj výborné herecké výkony, ktoré sa dokonale vžili so svojimi charaktermi, ako odpoveď dostávame prenikavý pohľad do duše obyčajných ľudí. Nosnou konštrukciou filmu, ale nie je až tak zápletka ako by sa mohlo po čase sledovania zdať, ale vzťahy ľudí po udalostiach, ktoré otriasli ich životmi. Hlavne teda toho Lucasovho. Scéna v kostole je úchvatnou ukážou do vnútra Lucasovej duše. ()

Pavkan

Bezchybný kousek, na který jsem se díval s otevřenou pusou. Jako starý skeptik jsem si říkal, že to nemůže vydržet, že se tam musí vloudit aspoň jedno klišé, které naruší onu dokonalost, ale ono ne. Takhle má vypadat opravdový FILM. ()

Bafo

Az na uvod, kdy mi to proste prijde trosku moc pritazeny za vlasy a neuveritelny, aby se kvuli par vetam ditete strhla takova masinerie, je to dobre, spise skvele.. ()

Wajsik

O tom, že kvalitní snímky vznikají i mimo Hollywood už dávno víme. Kupříkladu severská trilogie Milénium z pera Stiega Larssona se mnohým musela vrýt do paměti. Zde se, ale jedná o jiný případ. Opravdu skvělý snímek podtržený skvělým výkonem Madse Mikkelsena. Napínavé až do posledního momentu závěrečných titulků. Bravo. ()

angloumene

Problém není ani tak to, jestli se podobný příběh mohl stát u nás nebo v Dánsku nebo kdekoliv jinde, ale spíš ho vidím v tom, že se jeho slabší verze děje kdekoliv na světě každý den. Jen se zamysleme, kdo z nás si nikdy trochu nepřisadil na cizí účet, anebo alespoň soucitně nepokyvoval hlavou, když slyšel zjevné pomluvy? To že každý raději kopne do cizího, než aby si přiznal, že jeho vlastní život je ještě horší, je jednou z těch méně příjemných vlastností lidstva. Je obdivuhodné, že někdo dokáže toto téma zpracovat tak, že si získá široké publikum a pozitivní ohlasy. Za mě 95%. ()

Mitin

Perfektní drama o tom, jak lidé dokáží být slepí a lehce oblbnutelní. Dánské a norské filmy mi poslední dobou velice chytly z prostého důvodu. Výborného zobrazení sociálního chování lidí v jakémkoli směru, výborný střih, kamery. Jednoduše řečeno, natočit drama umí skvěle a těžko byste takový typ filmů hledali ve světě. K ději.. celou dobu jsem si lámal hlavu s tím, kde malá holčička jako Klárka věděla tolik o pérech trčících do vzduchu a celý film jsem čekal, jestli jí nakonec nezneužíval někdo jiný.. Jinak ta holčina zahrála svoji roli dokonale. Ani nemluvím o Mikkelsenovi, paráda. ()

Hadriel

Skvělý film, ale chce si vybrat kdy se na něj podívat. Dlouhé osamocené zimní depresivní večery nejsou ten správný čas. Velmi silný emocionální zážitek. Nevýrazná ale krásná a podmanivá hudba. + Parádní Mikkelsen + Výborná kamera, nádherné barvy, opravdu pěkně vykreslené prostředí. ()

Lionheart

Neskutečně hnusný film. Není totiž nic děsivějšího než lidská přirozenost a to, že se v postavách a jejich chování poznáváte. ()

Prochy38

Hrozně moc jsem chtěl dát 5*. Ale nemůžu. Bohužel to má jednu pro mě nestravitelnou chybu, proto nemohu. Nedokážu pochopit jedinou věc. Jak na základě nepřesvědčivého tvrzení malé holčičky někdo dokáže zničit život dospělému muži.... Copak to jde? Ne, nevěřím tomu. Přátelé, rodina, blízcí, všichni zavrhnou člověka jen proto, že něco řekne malá holka? Ok. Ale jinak? Jinak nemám co dodat. herecké výkony 100% a stojím si za svým, že co se právě hereckých výkonů týče, severské země Evropy mají hodně kvalitní základnu. Dějová linka se táhne svižně a celkem za jasným cílem. Na nic se nečeká, události se ději rychle. Atmosféra je dech beroucí a M. Mikkelsen exceluje. Nikdy bych se nechtěl do podobné situace dostat. Drsná realita, skvělé zpracování. Dost mě to vzalo. podobné filmy na mě hodně působí a tento nebyl výjimkou. Konec jen podkresluje sílu a hloubku celé myšlenky.... ()

Honzeek95

Hlavní dějová kostra, brilantní Mikkelsen malá Wedderkopp očarovaly české diváky tohoto filmu, kteří si nevšimli, že film je těžce nedokonalý v mnoha směrech. Já osobně se divím nejvíce chování lidí. Jestli takhle opravdu vypadá dánská povaha, tak se nedivím, že Hitler tuto zemi dobyl za dva dny. Pocitově je to na 5 hvězd, protože film velmi silně působí na emoce, ale ten příběh, to je žánr sci-fi. Vyjádřil bych to tak, že při souboji srdce a mozku to zde byla remíza, takže dávám 3 hvězdy. PS: Tento film nám nese poslání "děti mají vždycky pravdu", zajímavé ale je, že holčička něco řekne, věří se jí to, pak řekne, že si to celé vymyslela a už se jí nevěří.. Jsem z toho rozčarovaný, možná to nese nakonec nevědomky úplně jiné poslání a to to, že když děti něco řeknou, tak o tom, jestli to je, anebo není pravda, rozhodují jejich rodiče. PS2: Poslání 2: lidé jsou banda tupých ovcí (nikdo neví, co přesně hlavní hrdina udělal, ale je považován za úchyla v celé obci - lidé jím automaticky opovrhují). A stejně je to s hodnocením na csfd - "toto se mi nelíbí, ale má to 90 % na csfd, tak tomu nemohu dát méně, než 4 hvězdičky, abych nevybočoval ze stáda". Jen takový malý postřeh. :) ()

Mirah81

Jeden se diví kam až by mohlo dojít jedno dětský plácnutí.A ty reakce dospělých?Jako třeba její matka poté co ji to Klára popřela?Vyloženě mě tam štvala ta učitelka,která rozhlásí po celým městě a ještě dál něco co nemá nikterak podložený na základě toho že děti nelžou?To mi přijde fakt ujetý.Občas mi teda přišlo zvláštní jak na některý věci hlavní hrdina reagoval,ale co já vím jak bych se choval na jeho místě.Emocionálně hodně silný snímek,málokdy sem fakt naštvanej jako tady,na to co se na obrazovce děje. ()

NaughtyKoopa

Během celého filmu vás provází pouze dva pocity: vztek a bezmoc... to samé prožívá i hlavní hrdina. Příběh, ve kterém lidé věří v to, co věřit chtějí. Ačkoliv jsou obvinění podložená důkazy, které mají nulovou váhu, lidská ignorance a schopnost lehce se unést vlnou masy, dokáží znepříjemnit nejeden život. Měl jsem chuť kopnout do hlavy hned několik postav. Napínavě vyhrocené, skvěle napsané a úžasně natočené. 10/10 ()

pakosak

to je ten nejhorší film ze všech.. už nikdy to nechci vidět.. tak zdrcenej jsem asi u filmu dlouho nebyl. Nevím, jestli to dělá Madsův ksicht, nebo prostě celej film dohromady, ale je to to totálně nejpesimističtější, co jsem v poslední době (dvakrát :D ) víděl! ()

Lefty86

Jeden z těch filmů který zanechá hluboký dojem, nespravedlivý, výtečná atmosféra, a chladné severské počasí dodá správné grády. A ...... Výborný Mads Mikkelsen. I když, jediný kdo se choval logicky a udělal krok který měl udělat už Lucas, byl Lucasův syn, tudíž šel se zeptat proč to ta malá řekla. Jinak byli všichni jak hňupy. ()

Itar

Vinterberg má dar pomalu během celého filmu gradovat psychologické trýznění diváka. Naposledy jsem obdobně hořkou pachuť zažíval u Festen. Ďábelské. Moc bych si přál, aby se jednou rozhodl zfilmovat něco od Tennesseeho Williamse. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014