Reklama

Reklama

Transformers: Zánik

  • USA Transformers: Age of Extinction (více)
Trailer 3

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

(více)

Videa (26)

Trailer 3

Recenze (1 142)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Je to dementné a nedáva to žiadny zmysel. Ako vždy. ALE: Shiu nahradil sympaťák Wahlberg, ktorého klišé línia s dcérou a jej nápadníkom v tomto vesmíre bez problémov funguje a neomrzí celé 2,5 hodiny. Ľudskí záporáci sú výrazní, takisto tí plechoví... a keď Stanley Tucci rozparádi svoju show, začne zábava. Akčné scény konečne dokonale prehľadné, bombastických moneyshotov haldy, hudba správne burcuje adrenalín. Keby niekto kdesi uprostred vystrihol 20 minút, bola by to dokonalosť... ale aj takto je skoro zázrak, že po miernom pocite únavy po dvoch hodinách Bay zaradí ďalšiu rýchlosť, Optimus Prime s obrovským mečom nasadne na obrovského robotického T-Rexa (ktorý chrlí oheň, samozrejme!) a vyrazí do ulíc Hongkongu v ústrety zatiaľ najbombastickejšiemu finále celej série... spokojne som chrochtal. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Zhlédnuto v kině. Od tohohle filmu jsem opravdu moc nečekal. Ke štěstí by mi stačilo, kdyby se to "vezlo" na vlně předchozího filmu a byl bych více méně spokojený. Jenže… takhle to zkrátka a dobře dopadne, když Michael Bay odhodí všechny zábrany stranou a když má hlavní slovo. Nikdy bych neřekl, že exploze můžou být nudné, nebo že jich může být až moc. Ale po Transformers: Age of Extinction to můžu s klidným svědomím prohlásit. Je to zvláštní, ale jakmile vidíte explozi číslo 5 425 554, tak vás to přestane bavit. Doslova jste tím filmem otupeni. A to bych řekl, že je špatně. Jakoby si Michael řekl, že zkusí natočit něco hodně barevného, co se neustále hýbe, dá ta Transformery a Dinoboty a bude sranda. Jenže to sranda není. Děj zde prakticky neexistuje, hlavní postavy jsou vám naprosto ukradené, už se ztrácíte v těch Autobotech a Decepticonech... zkrátka a dobře, povedlo se ti to, Michaele. Ždímal jsi tuto sérii tak dlouho, že i tví nejvěrnější fanoušci (a teď nemluvím o sobě) si už nejsou jisti, jestli umíš ještě natočit normální film. Podtrženo sečteno, tenhle film je podprůměrný a jediný důvod proč dávám tu třetí hvězdičku je parádní song od Imagine Dragons - Battle Cry. Jakmile film skončí, v kině se rozsvítí světla a tahle pecka začne řvát z repráků, tak máte pocit, že můžete dokázat vše. Třeba najít Michaela Baye a trošku mu… ehm, domluvit. 50 %. ()

Reklama

Psema 

všechny recenze uživatele

Jak je to v rámci přihouřených očí v prvních 30 minutách celkem svěží (trochu ve stylu uprchlickejch thrillerů, kdy umíraj roboti i lidi a vy cítíte emocionální dopad), tak je to v následujících 2 hodinách neředěný a pro člověka s alespoň nějakým diváckým vkusem nesnesitelný zlo. Člověk má doslova tendenci vytahat si mozek prstama a na posezení ho sežrat dřív, než dostane z Bayova nesmyslnýho záběrování, naprosto neukotvenýho, nekoncepčního a epilepsy-not-friendly pracování se změnama poměrů stran obrazu (ano, viděl jsem IMAX verzi), potažmo bezbřehý demence scénáře a faaakt prapodivnýho střihu (původně měl ten film tak 5 hodin, ne?) rakovinu. Nejhorší na tom všem ale je onen příslib vcelku atmosférickýho úvodu, protože naláká, aby zbaběle ucuknul zpátky do starejch kolejí a vytrestal vás dvojnásob další dávkou nonsensuální mytologie, tentokrát čerpající z artušovskejch legend (WTF?) a Promethea (WTF!). Jedinými opravdu velkými plusy jsou dobře udělaný rozlišení robotů (samuraj, kovboj, John Millius!) a vcelku bavící Wahlberg. Jablonsky hudebně definitivně umřel. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Absolutní výplach mozku, u kterého naprosto nedává nic smysl, ale je to vlastně úplně jedno, protože to všechno bouchá, všechno někam padá, všecko se rozbíjí, zabíjí a já nevim co ještě. Michael Bay se naprosto utrhl ze řetězu a natočil něco, co tu ještě nebylo a dlouho se to kromě něj nikdo nebude ani snažit napodobit. Takovejhle biják za stovky milionů v destrukci strčí do kapsy hravě i Man of Steel, Pacific Rim a Godzillu dohromady. Ten chlap je obrovská hračička, protože neexistuje nikdo jiný, kdo by si tak detailně pohrával s jednotlivými záběry, ať už jde o efektní zpomalovačky nebo jeho pověstné výbuchy. Čtvrtí Transformers mají neskutečných 165min! Ovšem tak našlapaných, že jsem zíral a ve velkém finále už jsem jednoduše nestíhal. Pokud můžete vyrazit do IMAXu, určitě tak učiňte, protože se jedná minimálně v této uplynulé půlce roku o to nejlepší, na co můžete jít na vysokém plátně. Age of Extinction rozhodně není film, na který si vzpomenete ve smyslu hereckých výkonů či propracovaného scénáře, nene, tady jde o prvotřídní blockbusterovou popcornovou podívanou o level víš než jednička a tak o tři víc než Dark of the Moon. Pokud člověk holduje efektům, akci a všeobecně adrenalinové zábavě, není nad větší jistotu, než jsou tito čtvrtí roboti. Podle mě buď 5* nebo odpad, záleží na tom, jestli člověk přijal už jedničku nebo ne. PS : Nové obsazení je velice sympatické. Wahlberg je super, jeho dcera sexy minimálně stejně jako Megan (ačkoli právě jí sem nikdy moc nemusel) a v neposlední řadě fenomenální Stanley Tucci, pouze to trošku kazí ten nagelovanej frajírek, ale zvyknete si... PPS : zajímavá diskuze...85%...[24.6.2014_Cinema City IMAX_Flora] ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Vyzeráme nešťastne?“ Prví Transfomeri od Baya, ktorí ma bavili. Bol som v šoku, že sa to stalo, pretože prvé tri diely sú strašne nudné a nezábavné a dopozeral som ich len s vypätím všetkých síl. V štvorke však Bay sériu relatívne reštartoval. A urobil dobre! Prvú hodinu som sa vďaka viacerým osviežujúcim, vítaným novinkám (Mark Wahlberg a jeho hlášky, dinoboti, Kelsey Grammer a síce klišé, ale inak príjemne osobný vedľajší motív hrdinovej dospievajúcej dcéry a jej frajera), poriadne bavil. Pozitívne ma zaskočila aj likvidácia komickej postavičky, teda veci, ktorá bežne v hollywoodskych veľkofilmoch NESMIE zomrieť. Bol som rozhodnutý dať neskutočné 4*. Naozaj. Tak veľa som nedal žiadnemu z prvých dielov. Wahlberg, ktorého som kedysi nemal rád, ale s pribúdajúcimi rokmi ho mať rád začínam, tomu prekvapivo veľa dal. Bohužiaľ, štvorka trvá dve a pol hodiny a po hodine a pol to začne byť podobná nuda, ako jednotka, dvojka... a trojka. Ku koncu už to bol neskutočné digibordel, ktorý som chcel mať za sebou. Každopádne ma potešil vysoký počet hlášok („Aspoň vidíš, čo sa stane, keď machruješ.“; „Tak som to nemyslel.“; „Tie prachy asi nedostaneme, nevyzerá to na to.“). ()

Galerie (212)

Zajímavosti (61)

  • V scéne naháňačky v kukurici hlavní predstavitelia unikajú v aute Chevrolet Sonic RS. (belinko)
  • U Decepticonů i Autobotů došlo v tomto pokračování k do té doby největší výměně postav. Ve filmu je téměř dvacítka nových robotů. (ČSFD)
  • Při natáčení v Honkongu bylo na place pěkně živo. Na Michaela Baye se totiž údajně měli přímo na place vrhnout dva muži, kteří se začali s režisérem hádat, což vyústilo v ránu do Bayova obličeje. Spor vznikl kvůli třinácti tisícům amerických dolarů, které jim měl Bay dlužit. Na místo byla poté zavolaná policie, která agresory zpacifikovala. Následně ale Paramount přišel s ještě kurióznějším prohlášením: útočníci měli být dokonce tři a měli být pod vlivem návykových látek. Jeden z nich prý byl ozbrojen klimatizací, kterou se oháněl a snažil se Baye zasáhnout do hlavy. Ten se ale včas přikrčil, vyrval klimatizaci útočníkovi z rukou a zpacifikoval ho, dokud nepřišla ochranka. Světlo do tohoto zmatku vneslo až vyjádření samotného Michaela Baye: útočníci byli místní obchodníci, kterým natáčení blokovalo byznys. Agresoři dostali zaplaceno stejně jako ostatní, ale výše částky jim nepřišla dostačující a vyhrožovali štábu, že na ně budou házet cihly a pouštět poblíž natáčení hlasitou hudbu. Dokonce do několika herců najeli kovovým vozíkem. Bay agresorům osobně řekl, že se štáb nenechá zastrašovat, načež následoval výše popsaný útok klimatizací. Útočník byl tak zfetovaný, že kolem sebe kousal a tak sebou házel, že jej před příjezdem policie muselo držet v šachu sedm mužů. (ČSFD)

Související novinky

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Rychle a zběsile 7 je v kinech necelý týden a už vydělalo skoro půl miliardy dolarů. V Hollywoodu si tak lámou hlavu nad tím, kde vyhrabat schůdnou konkurenci, a odpovědí je pokračování Need for… (více)

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (více)

Reklama

Reklama