Wbcko

Čekal jsem víc zábavy a víc Scarlett. Aneb film o tom, kterak se Joseph Gordon-Levitt, proonanuje k prozření, že krása není vše. Nevtipné, utahané (desetkrát opakující se scény), dost umělé. 50% ()

Andrew78

Nečekaně příjemná záležitost, kterou Joseph Gordon-Levitt zvládl na výbornou jak po herecké stránce, tak i po té režisérské. Hlavní postava je i přes veškeré nevalné vlastnosti překvapivě sympatická, Scarlett Johansson ztvárňující onu horší stránku ženské dokonalosti bezchybná, stejně tak Channing Tatum s Anne Hathaway, jejichž cameo naprosto potěšilo. Pochválit si zaslouží i Jonův finální přerod, který je sice naprosto očekávaný, ale velmi nenásilný, do příběhu zapadá s velkou dávkou přirozenosti. Levitt zkrátka zabodoval, svým debutem dokázal překvapit i zaujmout zároveň. Jeho další režisérský počin proto nelze vyhlížet jinak než s velkou dávkou zvědavosti. ()

Liqid

Plytkost a prázdnota by se zde daly krájet. Úžasně provedený kontrast mezi Johansson a Moore, ty dvě jsou jako led a oheň, doslova. Scarlet jsem měl už během filmu chuť několikrát praštit, to co její postava předváděla bylo příšerné. A právě díky tomu tam výborně zapadla starší Moore. Ten přerod z bezstarostného flákače na plnohodnotnou lidskou bytost zde stál za to. ()

Fisek

No nebudu lhát. Dočkal jsem se zklamání, ale to jenom z toho důvodu, že jsem opět očekával příliš. Není to poprvé, co jsem se spálil. Místo inteligentní romantické komedie Joseph natočil průměrnou, místy legrační, bejkovinu o honění a dominantní paničce. Naštěstí film po celou hodinu a půl pluje na stejné hladině, a tak "kvalita" nekolísá. Avšak nebýt mé oblíbené Scarlett Johansson, stálo by to za starou bačkoru. Takže bych to završil tak, že si Joseph zrežíroval svůj první celovečerák, pomuchloval se se Scarlett, a dopadlo to docela dobře. Ale ne, že bych Don Jona doporučoval. Film pravděpodobně ocení pouze honibrci. ()

Babous

Pod vší tou rádobyoriginální slupkou, pseudoproblémem a klasickou hudbou se schovává úplně tuctová klišovitá romanťárna. ()

Lukoboss

Denní rutina - vstávání, porno, nadávání v autě, škola, posilka, nadávání v autě, porno, bar, chlast, balení, sex, porno, vstávání, porno, nadávání v autě, kostel, nudnej rodinnej oběd, nadávání v autě, porno... Věřím tomu, že se v tom dost lidí najde, film je to cílenej dobře, myšlenka je nosná, ale ta realizace už je trochu horší. J. G.-Levitta mám vcelku rád jako herce, tady to zkouší jako debutant-tvůrce, proč ne?! Některý scény jsou fakt dobrý, dokonce i poměrně vtipný, některý jsou horší, plný klišé (namachrovanej píchač, kterej střídá ženský jak ponožky najednou potká "tu pravou", uvědomí si to, přestane se dívat na porno atd.) a zbytečností. Docela mě to mrzí, ale na 3* to podle mě nemá. Každopádně chybama se člověk učí, takže držím palce, Josephe, ať je to příště lepší. ()

pavcas

Ale tak překvapivě jsem se bavila, i když nejsem chlap:-). Příběh byl ok, Scarlet v roli žvejkající sexy pipiny přesná, Joseph Gordon Levitt k zulíbání a Julianne More se rozhodně dalo věřit, že dokáže okouzlit mladýho zajdu. Tu 4* dávám hlavně za Levitta, protože nám za ty roky neuvěřitelně fyzicky i herecky dozrál a rozhodně se na mým seznamu The best of posouvá výš a výš. ()

Reanimated

...aneb každý máme "to svoje". Holky 50 Shades a my naolejovaný zadek Alexis Texas. Každopádně JGL podle mě vystřihl poměrně zajímavou a aktuální sondu do života současné generace. Sondu, která je možná na povrchu trochu moc nagelovaná a občas tápe, ale jinak střílí ostrýma. A taky dává ultimátní rozřešení jednomu zapeklitému problému... Nejlepší jsou MILFky! ()

Kejdlo

Příjemná jednohubka o napravení jednoho kurevníčka, o jedné přealfované krávě a především o zálibě ve sledování porna. Po celou dobu relativně zábavný filmeček, přesto docela brzy zapadne do stejné rutiny a stereotypu jako je Don Jonuv život. A to je škoda, jelikož prvních 30min bylo velice svěžích. 7/10 ()

netahlo

Mohla to byt vtipna komedie, aspon na zacatku k tomu mela nakroceno. Rikal jsem si, parada, konecne film o nekom, kdo taky kouka denne na porno, jako ja. Postupne tomu ale dosel dech a zaver byl vylozene o nicem. Scarlett podala asi nejhorsi vykon, co jsem u ni kdy videl a ke vsemu jeste zjistuji, ze uz se mi vubec nelibi. Taky to muze byt tim, ze hrala fakt debilni kundu, tezko rict. Suma sumarum, presunuto do kose. ()

Firebug

Don Jon rozhodně není teen komedií, nebo typickou romantickou slaďárnou. I když v něm jde o sex, porno, balení holek a nějaké humorné situace se taky najdou, tak má snímek blíže k indie dramatu či festivalové směsce žánrů, v kterých ale v mých očích to DRAMA jasně převládá. To ale vůbec nemění nic na tom, že jde o kvalitní snímek, který jasně sděluje to, co chce a říká to sebejistě a s nadhledem (o čemž třeba svědčí ostře vyprofilované a nepříliš sympatické postavy). Závěr je tedy lehce předvídatelný, ale nepůsobí banálně a krásně smysluplně uzavírá tuhle sondu do duše sexuálně a citově nenaplněného mladého muže, který si své frustrace kompenzuje sledováním porna. Joseph Gordon-Levitt odvedl vážně dobrou práci. ()

herr_carter

Já myslím, že ve své jednoduchosti a jednostrannosti, potažmo dějově jasné linii, byl film podán nadstandardně. Joseph Gordon-Levitt je tu ve své roli masturbujícího prcíře hodně uvěřitelný a navíc jsem byl naprosto v prdeli (v dobrém slova smyslu) z jeho taty - hvězdu (možná tu rozdílovou 4.) tak dostává pan Danza, skvělý to cholerický papá.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Když většinou něco považuji za zvláštní, většinou to znamená, že to stojí za úplný hovno. Don Jon je zvláštní. Ovšem výjimka potvrzuje pravidlo, a tou výjimkou je právě tato úžasná podívaná, takže ano, Don Jon je zvláštní, ale v tom nejlepším slova smyslu. Já jsem s té zvláštní podívané dokonce tak kurevsky nadšený, že všechny slova chvály mi stále připadají jako silně nedostačující. Každopádně je jasný, že za celkovou kvalitou a mým osobním nadšením z něj, stojí jedno jediné jméno, a to Joseph Gordon-Levitt. Filmů, kde k režii, scénáři a hlavní roli je přiřazeno jen jedno jméno není zrovna až tak moc, ovšem Joseph zde odvedl na všech třech pozicích perfektní, sebejistou a s naprostým přehledem odvedenou práci. Nicméně v jednom ohledu přeci jen dominoval ještě o něco víc, a pro mě osobně zrovna tedy v tom nejméně očekávaném, a to scénáři, za který si měl zasloužit snad i nějakou tu cenu. Neuvěřitelně nápaditý, neotřelý, svižný, silný, jsem z něj prostě nadšený. Navíc i veškeré postavy, o té hlavní ani nemluvě, jsou napsány doslova božsky, cítil jsem ze všech uvěřitelnost, skutečné lidské charaktery, chování, jednání, reakce, prostě realita jako kráva. Konkrétně Jon Martello se okamžitě stal pro mě jednou z nejsympatičtějších postav vůbec, jeho otec v podání Tonyho Danzy je masakrátor 8D, o ségře Brie Larson ani nemluvě a dokonce, snad poprvé v její kariéře, mi nevadila ani Julianne Moore, spíš naopak. A třešnička na dortu megakotě Scarlett, zkrátka dokonalé obsazení. Don Jon nicméně není určitě podívaná pro každého, jde totiž nejspíš o takový malý paradox, kdy si myslím, že jde sice o film pro náročnější publikum, ovšem na druhou stranu, většině trotlům z této „komunity“ nemůže nic říct. Pro mě každopádně pecka a z těch menších produkcí nejspíš i film roku. ()

charlie_ando

Musím přiznat, že na prvotinu dobré. Joseph Gordon-Levitt zvládl režii a hlavní postavu chvalitebně. Největší slabinu celého filmu bych viděl v jeho scénáři, ale i ten není vyloženě špatný. Jon má vše co potřebuje k pohodlnému životu útulný byt, nadupaného veterána, vypracované tělo z posilovny, pár přátel do nepohody, svéráznou hlučnou italskou rodinu a hlavně má svoje milované porno. Ač si to nechce přiznat je na něm závislí a v tom spočívá hlavní zápletka. Děj je jednoduchý a přímočarý. Ač má Jon úspěch u žen, tak jedině sledování porna mu dokáže dát to pravé uspokojení. Jednoho večera potká vyzývavou Barbaru a rozhodne se, že dá šanci lásce. Jenže Scarlett Johansson hraje ženu, která má vyvětranou hlavinku a chce si Jona jen omotat kolem prstu. Ve večerní škole se Jon seznámi s věčně uplakanou zralou Esther, která je tak trochu tajemná a nabízí mu jinou cestu a to jsou základní obrysy příběhu. Nejpovedenější postavou je pro mě věčně textující mladší sestra hlavního hrdiny Monica (Brie Larson). Film ve druhé půlce sice trochu ztrácí tempo, ale díky rozumné stopáži to moc nevadí a jedna se o příjemnou prvotinu, která diváka neurazí. ()

DavidS.

Italský hřebeček závislý na pornu...Unikl mi smysl Levittovy celovočerní režijní prvotiny i její žánrové zaměření, které uvízlo někde mezi Studem a libovolnou přisprostlou komedií o sexu...Rozhodně nic objevného, skandálního, osobitého nebo jen obyčejně zábavného... ()

Mistickzz

Nad hodnotením som váhal, ale priklonil som sa k 4 hviezdičkám, pretože to bol nakoniec výborný úlet, ktorý pobavil. JGL sa po pár svojich slabších filmoch celkom predviedol aj ako režisér, Scarlett bola fakt veľmi sexi, i keď mrška a poriadna čubka :D Jediné, čo mi tak vadilo (a bolo to tu už aj spomenuté) je urýchlenosť deja, hlavne teda po rozchode. Ale inak fajn oddychovka, ktorá určite neurazí. ()

joora1

Až na ten odfláknutý konec je to zajímavá analýza dnešních generací, které uchvacuje stereotyp běžného života.JGL potvrzuje, že se neztratí ani na režisérském poli a vytvořil velmi zajímavý film, který si na nic nehraje, ale přesto velmi zaujme. Váhám mezi 3 a 4 *, protože po epizodě se Scarlet se tempo tak nějak zrychluje a dorazí až na samotný konec, který je tak nějak divně zplácaný až se doteď tomu sám divím. ()