Kráska a zvíře

• USA Beauty and the Beast (více)
USA, (2012–2016), 48 h 50 min (Minutáž: 39–43 min)

Předloha:

Jeanne-Marie Leprince de Beaumont (kniha)

Kristin Kreuk, Jay Ryan, Nina Lisandrello, Brian White, Nicole Gale Anderson, Lara Jean Chorostecki, Rachel Skarsten, Peter Outerbridge, Rob Stewart (více)

Půvabná vyšetřovatelka z newyorského oddělení vražd Catherine se už devět let snaží zjistit, kdo zabil její matku. Během toho incidentu ji zachránil tajemný tvor, napůl člověk, napůl zvíře. Catherine přestává doufat, že by záhadu někdy rozluštila. Pak ji ale vyšetřování vraždy zavede na stopu bývalého lékaře, který údajně zemřel během vojenské mise v Afghánistánu. On jediný jí může dát odpovědi... (oficiální text distributora)

loveless

Než jsem se začala koukat, četla jsem si zde komentáře, které převážně nebyly k tomuto seriálu přívětivé. To mě ale neodradilo a protože mám ráda fantasy, detektivky a náhodou jsem měla chuť i na nějaký ten romantický cajdák, tak jsem to pustila. Detektivní příběh, kdy v půlce každé epizody už víte, kdo je vrah, pro mě jako fandu Hercula Poirota zrovna nebodoval. Jsou tu jisté nelogičnosti, ale celkově na sebe příběh celkem bez problému navazuje, což mi u některých seriálů schází. Muirfield a další záporáci jsou na to, co se o nich vypráví, dost nevýkonní. Ale láska Catherine a Vincenta je prostě epická a překoná všechno co se jim postaví do cesty. Jen jim chuďátkům někdo zprsknul jejich milostné scény - tak špatně natočené jsem už dlouho neviděla a u tohoto typu seriálů je to fakt epický problém (alespoň pro mě). Řekněme, že herecké výkony nebyly z nejlepších, ale přežila jsem. A herci byli fakt k sežrání - Kristin Kreuk jako Catherine krásná a mocinky hodná (i když možná trochu unylá), Austin Basis jako J.T. byl fajn, Max Brown byl jako Evan skvělý a vlastně jsem mu opravdu dlouho fandila, Sendhil Ramamurthy jako Gabe si mě překvapivě taky celkem získal. A nakonec proč vlastně na tenhle seriál koukat? No přeci kvůli Jayi Ryanovi aka Vincentovi, který je superhot, umí beast up a navíc má naprosto neuvěřitelý hlas (a kvůli kterému nakonec dávám lehce nadhodnocené 4 hvězdy). ()

athena07

Jediné, co se mi celkem líbilo byla Kristin Kreuk, ale tu drsňačku policajtku jsem ji fakt neuvěřila. Jay Ryan mě nějak neuchvátil ani herecky ani jako chlap. Celý seriál je postaven na těchto dvou, kteří se jdou bít s celým světem pro svou lásku, ale já jim tu lásku moc nevěřila, chyběla mi tam chemie. Ostatní postavy jsou tak trochu navíc a do 10. dílu mi nikdo nepřirostl k srdci, takže to odpískám. A zkusím něco jiného... ()

TeeAge

|| Scenár: Sherri Cooper, Jennifer Levin | Hudba: Mark Isham | Produkcia: Michael Maschio, Thom Pretak, Roger Grant | Distribúcia: The CW | Štúdio: CBS Television Studios, Take 5 Productions, Whizbang Films || Keby to vyšlo pred 10 rokmy, tak to zožeriem aj z naviákom, ale dnes je to už fakt masová záležitosť, čo sa týka seriálovej tvorby. ()

REBARB0RKA

Zklamání, a to moje očekávání byla nízká. Detektiv Chandlerová/pseudo-Beckettová je sice kráska, ale zároveň nesmírně otravná a být zvíře ono mnohokrát zmiňované monstrum, případně bestie, tak ji bez meškání rozsápe během prvního setkání po devíti letech. Vincent Keller alias zvíře je až děsivě nevýrazný a nevýrazně děsivý. Z dialogů by se dala vytvořit příručka pro začínající scénáristy: Jak rozhodně ne. Atmosféra - kde nic, tu nic, romantika nulová, akce totálně zvoraná. Druhá série se točí kolem toho, že Cat všem mužům, kteří o ni stojí, neustále připomíná, že nepotřebuje chránit/zachraňovat, muži nejčastěji používají hlášku: „Udělal jsem to proto, abych tě chránil.“ Zůstávají přiblbé dialogy („I know, she knows, you know?“) a stupidní děj. Odpad si schovávám na třetí sérii, určitě mě nezklame. ()

Mišísek

Abych pravdu řekla, moc jsem od toho nečekala, a také jsem moc nedostala. Kriminální stránka je zajímavá, ale co se týče hlavního plotu, nuda až hrůza. Neustále "Nesmíš chodit ke mě domů, mohla bys mě prozradit." a hrdinka samozřejmě nedělá nic jiného, než že za ním neustále leze 24 hodin denně, a to třeba jen aby se zeptala, jak se pan zvíře dneska má. Ha ha. ()

• Na začátku dílu, když má Vincent (Jay Ryan) sen o Catherině (Kristin Kreuk), hraje v pozadí skladba Heaven (2013) od britské hudební kapely Depeche Mode z jejich třináctého studiového alba s názvem „Delta Machine“, které bylo vydáno v roce 2013. (Trajektt)