Vincenc Babočka, bezvýznamný zaměstnanec policejní stanice, si v soukromí hraje na detektiva přesvědčen o svých výjimečných schopnostech. Dovolená v Karlových Varech mu však zcela nečekaně poskytne příležitost dokázat, co v něm opravdu vězí. Omylem je totiž považován za mezinárodního a policií stíhaného dobrodruha Leona Webera. Rozhodne se využít záměny a odhalit Weberovy komplice, chystající krádež diamantů patřících maharádžovi z Yohiru. Podle Weberova plánu se s maharádžou seznámí v přestrojení za generála Nariškina, ale vše klape jen do chvíle, kdy se ve městě objeví skutečný Weber... (oficiální text distributora)

PORTER44

Trochu slabší počin ve kterém exceluje V.Burian a hned ve dvojroli nejen jako detektiv ale taky jako padouch nebýt jeho,film je o ničem.Burian v roli detektiva Babočky který je poslán do lázní ,ale už ve vlaku zjistí že se tam něco chystá a to krádež diamantů,tak se na vlastní pěst snaží krádež překazit.Škoda že film drží jenom Burian i když se tam mihne i Marvan a Šlégr ale hrozně krátce tak to není tak skvělá komedie jako většina kousků s Burianem. ()

elizabeth_ba

Nu, z hlediska detektivního to není "holmesovka", jak píše Divočák, ale spíše "marpleovka". :-)) (pro neznalé příběhů se starou štrykující slečnou - zápletka je složitá jako dvoják žebř). Jinak je to docela fajn komedie, kde Burianově skvělému herectví (jo, já vím, nemusí se každému líbit) a krásné tváři Toníka Novotného (u té už věřím, že jo ;-)) konkurenci tentokrát tvoří jeden úžasný pes. Minispoiler a tak mě napadá, jak se vlastně dostal domů (padákem jako komisař Rex neskákal), asi tedy stejnou cestou jako do Varů přišel. ()

MickeyStuma

A tak Vlasta Burian opět odjel do lázní. V roce 1934 jako Adam Korkorán, kapitán vltavského parníku, a nyní jako Vincenc Babočka, bezvýznamný zaměstnanec policejní stanice hrající si v soukromí na detektiva. A nejen to. Současně si zahrál i zcela jinou roli, roli kriminálníka Leona Webera. Bylo by divné, kdyby spolu po celý film nebyli v jednom záběru. Ano, dočkáme se. Je rok 1937 a preciznost tohoto triku je působivá. Máme tu tedy třeštěnou satiru na detektivky plnou záměn a převleků, v níž Vlasta Burian uplatnil svůj typický humor, v němž opět mimo jiné nevynechal satirické výlevy v cizích jazycích a naplno si užil další uniformovanou postavu. Bohužel to ale jako celek místy poněkud hapruje. Dvojrole Vlasty Buriana je nepřekvapivě skvělá, a proto i nezapomenutelná, ale místy to prostě nějak nesedí. No nic, dvouletá přestávka v natáčení je zkrátka znát. Každopádně lze děj stále považovat za zábavný a lehce i napínavý. ()

Tosim

Nevím, jak u jiných, ale u mě se Burianovy filmy dělí jen na dva druhy: na ty, které jsou nabity vtipem a ani vteřinu se u nich člověk nenudí a na ty ostatní, které jsou úplně nudné (většinou jsou to jeho převlekové uniformové komedie.) Tohle je ten druhý případ. Slabota. K mému hodnocení přispěla i Burianova úvodní dedukce, podle které Šléglova neupravenost byla zaviněna lájdáctvím milostivé paní. Vše spíš mluví pro opačnou možnost...že je to popleta starý mládenec a neumí si zašít nic... ()

Kozlowski8

Vlasta Burian jako Babočka - detektiv tělem i duší, který se při svém lázeňském pobytu dostane do přímého střetu se zločinci... Jak jinak - opět skvělý Vlasta Burian v dobře napsané komedii, která nepřináší humor zcela v těch dimenzích, kdy výbuchy smíchu boří sály a diváka od smíchu bolí břicho, avšak přináší vtipnou a chytrou zábavu. 75%. ()

• Na skutočnú prípravu troch vajec do skla potrebujeme: 3 vajcia, soľ, korenie, maslo, petržlenovú vňať, ocot a vodu. Všetko sa podávalo v špeciálnych sklenených pohároch, takzvaných "duritkách". (Raccoon.city)
  • Vtedajšie noviny "Rudé právo" počas natáčania uviedli článok, kde sa písalo, že "po dlhej dobe sa na plátne znovu objavuje Vlasta Burian". V skutočnosti išlo pritom iba o dva roky, počas ktorých komik nefilmoval. (Raccoon.city)
  • Ve filmu hrá Burianův pes Rolf. (adamc)