Reklama

Reklama

Portia pracuje už šestnáct let na elitní univerzitě Princeton. Jejím úkolem je objíždět střední školy, vytipovávat vhodné adepty na studium, a pak se samozřejmě účastnit výběru, neboť poptávka daleko převyšuje nabídku. Jednoho dne se vypraví na poněkud alternativní venkovskou školu v New Hampshiru (trochu s postranním záměrem, protože nedaleko žije její matka), protože její ředitel a zároveň jediný učitel John Pressman ji upozornil na údajně geniálního žáka. Jeremiah je opravdu zvláštní. Do školy nastoupil teprve před pár měsíci, je to samouk, dítě adoptované chudou nevzdělanou rodinou, má celkem mizerné známky, ale je neuvěřitelně sečtělý, má filozofické sklony a hlavně hlubokou touhu poznávat. Portia ovšem správně odhadne, že na přijetí šanci nemá, protože prostě nezapadá do systému. Její postoj ale dozná obratu o 180°, když jí John předá kopii Jemeriahova rodného listu a řekne jí, že je to její syn. Portia totiž ještě jako studentka přišla do jiného stavu, porodila a týž den dala dítě k adopci. Tuto skutečnost zatajila i před vlastní matkou, jediný, kdo o tom věděl, byla její spolubydlící, čistě náhodou Johnova známá... (TV Nova)

(více)

Videa (23)

Trailer 3

Recenze (33)

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Trochu ujetá komedie s nevýznou Tinou Fey a naprosto divným způsobem příjmaček na Princeton... Vůbec jsem ten jejich systém náboru nových studentů nepochopil, je naprosto subjektivní, divný a může se tam dostat kdokoliv, kdo celou střední leze někomu do zadku a naopak nedostat někdo, kdo je génius, ale šedá myš- prostě divné...50% ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Průměrný, nijak nevyčnívající snímek na poklidný večer. Místy se trošku bavíte, místy zíváte, dokoukáte to až do konce, ale stačí jen jednou. Prostě ten typický americký snímek na 3* a ani o špetičku více. Možná, že tento je i slabší, na 2*, ale za hlavní herce - Tinu Frey a Paula Rudda a taky za Travarise Spearse - ten byl na jedničku, dám ten zlatý střed. Jeho postava mě prostě rozesmívala a líbila se mi ta prostořekost. ()

Reklama

koci 

všechny recenze uživatele

Není to špatný, na Tinu Fey bych se vydržel dívat pořád, kdyby byl na dvd bonus, jak si ráno půl hodiny vaří kafe, tak u toho budu pravidelně snídat. Navzdory mnoha klišé je to příjemný film, a jak scenáristi často neumí psát pro herečky, tady zas Karen Croner vůbec neumí psát mužský role, chudák Rudd opět neměl nic na práci. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Příjemné a nenáročné. Ambiciózní úřednice s nulovým vztahem k dětem se setkává se svým pravděpodobným synem a přehodnocuje své priority. Humorných situací tu sice příliš mnoho nebylo, ale na Tinu Fey se hezky kouká a Paul Rudd hraje také dobře. Nic, co bych si pustil ještě jednou, ale oddechnul jsem si u toho slušně. 60% ()

andaAanda odpad!

všechny recenze uživatele

tinu fey jsem objevila kdysi jako naprosto boží bytost ze sitkomu 30 rock. o to víc mě děsí, jak jsou všechny položky její filmografie - především ty S/M romantické komedie z posledních let tuctové a iritující. i tenhle film na mě působí jako prostná. expozice, švih, emancipovaná hrdinka, která brzy objeví samu sebe, švih, její milostná oběť, švih, jedna komplikace, druhá komplikace, třetí komplikace, výkrut a sladkobolný závěr. řeší američtí herci /scenáristi taky složenky? zřejmě ano... ()

Galerie (24)

Zajímavosti (6)

  • Ve filmu si zahrála jednu z menších rolí i Janet Lavin Rapelye, která se ve skutečnosti stará o přijímací řízení právě na Princetonu. (jezurka42)
  • Portiina matka Susannah (Lily Tomlin) má na zdi umělecké dílo zobrazující rybu jedoucí na kole. Jedná se o odkaz na citát australské spisovatelky, aktivistky a senátorky Iriny Dunn: „Žena potřebuje muže jako ryba potřebuje kolo,“ který později zpopularizovala feministka Gloria Steinem. Susannah také cituje Ericu Jong, přední americkou spisovatelkou zaměřující se na feministická témata. (jezurka42)
  • Film je adaptací knihy od Jeana Hanffa Korelitze, která nese stejný název. (wohna)

Reklama

Reklama