Mladý herec Gwynplaine, který si od malička nese velké stigma, putuje zemí s kočovnou společností. Později se sice dozvídá o svém urozeném původu a ohromném dědictví, jeho starý kočovný život jej stále vábí zpět. Variace na stejnojmenný román Victora Huga, v jedné z hlavních rolí s Gérardem Depardieu, vznikla částečně i v české koprodukci v Barrandovských ateliérech. (Dny evropského filmu)

Johnny.ARN

Pekný film natáčaný v českých štúdiách. Príbeh zmrzačanej siroty, niečo ako predchodca Jokera, jeho život, lásky, vzostup a vďaka komorníkovým intrigám aj hlboký pád. Všetko v peknom vizuále a rozumnou minutážou. 2 z 5 ()

Georgex

Poměrně temné zpracování jednoho z méně známých příběhů Victora Huga, které bohužel doplácí na slabší scénář, což se začne projevovat v druhé půli, ve které by se měl příběh postupně rozlousknout, ale v tomto případě tvůrci celou podstatu tohoto díla odbudou v pár na sebe nepříliš navazujících scénách. Každopádně po vizuální stránce to je působivé a potěší přítomnost Gérarda Depardieu, který si roli užívá a doslova táhne počáteční část filmu. Moje hodnocení 60%. ()

Pavlík

05. 06. 2014 (169.); stý vzhlédnutý film s panem Gepardieuem (samozřejmě nejsem schopný je z hlavy říci a ani děj ne) ()

kolemjdouc

scénář e striktně drží předlohy.O tom žádná.Velice dobrý výkon Depardiéua.Vynikající kamera i režie.Exteriéry.Dobrý dabing který se obešel bez bronchitických dabérů a byl tedy výrazný.Moje spokojenost. ()

Florfila

Když jsem sledovala tento film vybavil se mi Tim Burton, Batmen a Imaginárium dr. Parnasse... Taková všehochuť. Ale celkem se mi to líbilo. Dějově to bylo tak nějak všelijak poslepované naslepo, postavy nebyly nijak vytříbené, ale zato působily opojně a mysticky. A tím myslím, každou postavu, která se příběhem mihla. Na všechny byl krásný pohled. Depardieu se mi tu líbil hrozně moc a jeho životní přednesy a moudrosti ač klišoidní, pořád se mi to líbilo... Vizuálně moc hezká práce... ()

newmant

Osypal jsem se. Dobrý začátek , ale nemám rád kočovníky, kašpary a klauny plné umělého humoru , po čemž mi okamžitě naskočí vyráška . Na druhé straně celkem dobrý příběh , kde Gérard Depardieu, hrál co se dalo a české obsazení celkem též obstálo.Dohromady malonko slabší průměr. ()

burton

Vida vida. Když jsem četla knihu, představovala jsem si toho neustále smějícího-se muže daleko děsivěji. Zde tento je přímo k zulíbání a docela se mi zdá, že oproti knižní předloze má super život. Ovšem i tak se mi film docela líbil. Svým zpracováním, jakoby byl natočen tak 1954? Jo, tenkrát bych v kině asi měla oči na vrch hlavy. ()

Tresta

Film, u kterého jsem měl co dělat, abych neusnul. Absolutně o ničem. To už si radši přečtu komentáře od VERBALA...:=)...Ty mě pobaví a zaujmou mnohem mnohem víc.. 40% dávám jen za Gérárda Depardieua a za jakš takš začátek filmu (prvních 20 minut)... ()

Forsetino

Krásné zpracování známého románu Victora Huga. Pro oko diváka potěšující snímek, který má spád a nenudí. Romantické prvky Hugova románu jsou naprosto zřetelné každou minutu. Vystoupení v parlamentu a především větu: "Lid jsem já!" při proslovu ke královně, v narážce na známý absolutistický výrok Ludvíka XIV., si nějakou chvíli budu pamatovat... ()

Ukrizku

Tragická, obrazově poutavá pohádka o milosrdném samaritánovi, který objal dva ubohé sirotky, ačkoli chtěl být sám a o nikoho se nestarat. V tu chvíli by člověk neznalý předlohy čekal zneužívání a krutost. Násilí a opovržení však přichází z venčí a my jsme svědky nečekaného souznění a výchovně-morální harmonie, která by dnes mohla imponovat leckterým učitelům i rodičům. Co je však na francouzsko-českém dramatu okouzlující, je jemnost vztahové triády, nicnevyčítající oddanost, partnerská upřímnost a láska jako nejvyšší dar. ()