m.xFuck

Komentář a hodnocení manželky (já na takové sračky nehledím a na Mádla z vejšky kašlu): Je smutné, že v dnešní době se natáčí filmy pro mládež a o mládeži, které dávají signál o tom, že je správné podvádět, lhát a každý týden mít novou holku a nenést za nic odpovědnost - rodiče to za nás vyžehlí.... ()

maniacxl

Gympl nebyl bůhvíjakej zázrak,ale aspoň to nějak šlapalo a mělo nějakej děj.To se o Vejšce bohužel říct nedá. První polovina filmu byla tak příšerně nezáživná, že jsem to chtěl vzdát a jít rýt zahradu.Škoda,že venku pršelo. Trapný scény z bordelu vůbec nesouvisející s příběhem střih, který muselo provádět batole s nůžkami,a hrozně umělý herecký výkony.Vorel ml.tam duchem vůbec nebyl,Kraus se jen potřeboval asi zviditelnit a Mádl?,ten snad jedinej spolu s Josefíkovou trochu tu šeď oživovali.Jenže to nestačí na 85 minut,když ani Evička neukázala pořádně to svoje nádobíčko. Ocenit by se dala snad jen hudba, která poměrně seděla. Cameo mistra Čtvrtníčka mohlo být delší a depresivní momenty Zuzany Bydžovské nebyly špatné,naopak herecky hodně povedený,jenže mi tam nějak nepasovaly jako do celku.Zkrátka scénář byl na hovno udělanej,to pak výkon může být zahranej na oscara,ale co z toho,že?Tak příště snad.40%. ()

Heydina

Nějak mi to nesedlo. Z prvního dílu jsou hlášky fakt skvělé, ale tady si nedokážu vybavit jednu jedinou, kterou bych mohla někdy s kamarády ze srandy použít. Čekala jsem od toho víc. 3/10 ()

blondboss

Vcelku slušné pokračovanie prvotného Gympla. O niečo vyspelejšie rozhovory, konanie postáv, ako aj celkový dej. Avšak neprinesie to nič nové. Eva Josefíková nádherná a Mádl je naozaj o triedu vyššie pred súčasnými hercami. Ako oddychovka slušné. 60 % ()

kubilov

Hrdě vystoupím z řady a klidně dám Vejšce s klidným srdcem lepší 4*, s tím, že si rozhodně pro druhou projekci nechávám otevřená vrátka i na hodnocení maximální. Gympl dodnes miluju, Vorla si jako režiséra nesmírně vážím, protože mám za to, že tu jeho filmy chápe jen málokdo, proto mi bylo už od začátku celkem jasný, že si brzy zamiluju i Vejšku. Hlavní dvojice Vorel ml. - Mádl stále funguje, opět však z drtivé většiny díky Mádlovi, který opravdu neskutečně kraluje. Dvě bezejmenné a nevýrazné holky z Gymplu pak nahradila úžasná Eva Josefíková, jejíž kreace zde je její prozatím vůbec nejlepší. Vedlejší štěky známých herců jsou také parádní, zvlášť pak Kraus, Bydžovská nebo třeba minutovka Petra Čtvrtníčka, jinak za jednu z nejlepších stránek považuji hudbu, na které si Vladimir 518 a Mike Trafik nechali opravdu hodně záležet a výsledek tak skvěle podtrhuje a tu "pražskou" atmosféru a dotváří Vorlovu poctu nejen nočnímu životu hlavního města. --- Druhý shlídnutí je jednoznačně na 5* ()

Blazis34

Prostě ukázka jak to i u nás funguje. Líbila se mi ta realita, která se opravdu v některých příbězích shodovala se skutečným životem. A to jak v rodinném kruhu, ve vztazích i školní morálce. Tohle Tomáš Vorel st. vystihl docela dobře. Všechno ostatní mi přišlo takové průměrné, ničím mě nezaujalo a tudíž uděluji tři hvězdy - 50%. ()

Garros

Špatný špatný špatný... Strojený dialogy mi připomínaly velice marný pokus o Sin City, nebo nevím o co vlastně šlo... Ale jo, nakonec z toho je dobré poukázání na to, jak s "poctivostí nejdál pojdeš" Tak hurá do toho, ty naše mladá generace, ber si zde krásný příklad, jak se má správně žít, ať může plně rozkvétat naše budoucnost! 1*. ()

veroniiiiika

Tak ona by ta myšlenka byla dobrá - bohatým projde vše a pro ty ostatní je tu kriminál, ale kdyby to nebylo tak špatně natočený. 2* ()

Kostlivec01

Další český propadák. Teď poslední dobou přemýšlím jestli to má vůbec cenu sledovat český filmy! Jednu hvězdičku za to že tam hrál Mádl. 20% ()

Eress

Na české poměry film hodnotím jako lehce nadprůměrný, už jsem viděla daleko horší. Celkový dojem kazil herecký výkon Tomáše Vorla ml., kvůli kterému jsem měla chuť to vypnout hned po osmé minutě - trochu nešťastný výběr hlavní postavy. Na druhou stranu, pokud byl na scéně Mádl nebo Kraus, dost jsem bavila. Taky Josefíková nebyla špatná, zvlášť když byla zrovna scéna s Vorlem, tak dělala film snesitelnějším. ()

PamelaJJK

Gympl mě bavil, Vejška taktéž. Mádla mám rád a myslím si, že není tak hrozným hercem, jak se zde spousta pisálků snaží tvrdit. Spíš naopak. Tomáš Vorel ml. sice není kdovíjaký herec, ale jeho civilnost a obyčejnost k jeho rolím pasuje a s Mádlem jsou sehraná dvojka a vzájemně se doplňují. Dále mě zaujal bezkonkurenční Filip Vorel. Ten byl příjemným zpestřením. Jeho hlášky, postřehy a komentáře dodávali snímku šťávu. Za zmínku stojí Zuzana Bydžovská a pánové Kohák a Kraus. S atmosférou koresponduje i hudba - Mike Trafik a Vladimir 518 k Vejšce sedí jak hrnec na hlavu sněhuláka... Jediné, co mě trochu překvapilo, je grafické ztvárnění filmových titulků a plakátů. Nečekal bych je takhle konvenční a usedlé a spíš bych očekával nějaký odvaz ve stylu graffiti... Ale to je v podstatě "nefilmový" problém a na mém hodnocení se neodráží. Plný počet... ()

Jsem_Uprimny

Kdybych chtěl vidět porno, kouknu se na porno. Čekal jsem film, film to ovšem nebyl. Jak už to tak bývá tak první díl je pecka, druhý stupidní nicneříkající stupidita. Tady to platí ovšem dvojnásob. Pane bože proč jsi mě donutil se na to podívat? Hnus. Jedna hvězdička putuje Krausovi, vtipný v každé situaci. ()

srolyma

Zbytečné pokračování zbytečného filmu. Vorel jr. si dál vesele ničí cizí majetky stříkáním po všem možném. Ikdyž jestli vesele, toť otázka. Celou dobu má totiž nasazený utrápený výraz šikanovaného štěněte, ať už je v posteli s Josefíkovou, paří v klubu nebo sedí v lochu. Jestli to nebude tím, že chlastá jen neperlivou vodu a odmítá veškerá povzbuzovadla. Ne, koukat se na to moc nedá. A ta postavička zkouřeného týpka, to už je tak provařené klišé, že ho snad už nikdo ve svých filmech ani nepoužívá, víte pane Vorle sr.? Nakonec jediný, který přinese trochu vzruchu, je kupodivu starý Kraus, který si se svou pózou ála Uvolněte se, prosím úplně vystačí a jako jediný aspoň trochu pobaví. ()

Nikitoss95

Gympl byl vtipnější :/ nicméně částečně to zachycuje atmošku vejšky stejně jak na gymplu,ale s poněkud přehnanou satirou ()

PMakufka

Hmm.. Hmm.. Ani se mě o tomhle filmu moc nechce psát. Docela řemeslně zvládnuto, jeden se i zasměje, nekteré dialogy dobré, jiné zase příliš strojené. Jen ta pachuť negativismu co zůstane na jazyku mě moc nesedí. ()

tsatsiki

Tak oproti Gymplu toto byl chudý příbuzný. Spíš to bylo takové pokračování, co už nemělo diváka pobavit, ale mělo mu něco říct, chtělo mu ukázat realitu dnešní mládeže, jak žije a jak ti fanatici, co dělají grafiti riskují a kazí jim to život. Že jsou v Praze mafiáni jako Kraus, tomu taky věřím, jeho postava byla zajímavá a on ji zahrál výborně, ale nejlepší byl prostě Mádl, ten si to vystřihl se ctí a gustem a vlastně bavil mě celý film. Jak nemám rád hip hop, tak mi Vladimír 518 nevadil a dotvářel atmosféru filmu. 3*. ()