TeeToTaller

Přehlídka jednotlivých scének, které jsou prapodivně sestříhány rušivým ztmavováním. Pár jich je vynikajících, některé nic moc, ale skoro všechny mají dost společné jmenovatele. A jedním z nich je "hulman", který mě v jedničce fakt bavil, ale tady mě postupem času hodně dráždil. Mrzí mě 2 věci: 1) ve většině scén se tvůrci snaží navodit úsměv na divákovo tváři trapným smíchem zmiňovaného huliče. 2) rozporuplný závěr, který mohl být delší a dal se zvládnout tak, aby člověk odcházel z kina vnitřně uspokojenější. Mádl s Krausem jsou ale stále zárukou kvality a v kině s pivíčkem v ruce Vejška není vůbec špatný zážitek. ()

lex85

Mnohem lepší než gympl až na trochu přehnaný konec ( Tomáš Vorel ml. přilétá do NY ). Jinak super oddech a relax, z Mádla je borec a Eva Josefíková je kočka:))) ()

BGH

Pěkně udělaný film o ničem. Tam kde gympl byl výpovědí generace, vejška selhává na celé čáře... ()

Bakuc

Mám problém s pohledem staršího režiséra na mladou generaci, který je úplně mimo. Je to škoda,, filmu chybí syrovost. Ale na druhou stranu jsem se vůbec nenudil mám rád starýho i mladýho Vorla, Mádl jako spratek výbornej, Kraus skvělej atd., ale to zpracování tragický a téma zpožděný jako kdyby režiséra ty herci zachraňovali. Abych to uzavřel tak film jsem si užil, ale vlastně nevím ani proč asi ta Praha a ty lidi. ()

CarolinaWayn

Jestli mám Vejšku považovat za druhý díl a vlastně pokračování Gymplu, tak se jednoznačně povedla. Obsazení, námět, hudba - moc povedené. Za mě 70 %. ()

Maktoko

Pokračovanie Dobrého / na trojku / Gymplu. Mádl šiel ako stroj. Nekompromisne najkomedialnejši herec filmu, ale ani ostatní nezaostávajú. Role majú napísane, zahrané boli skvelo. Film sa nesie presne v tom istom duchu ako jeho predchodca. Tentokrát bola v hľadáčiku vysoká škola + praktiky. :) Graffiti , kamrátstvo, láska, nevera sú samozrejmosťou. Krásny odraz tejto doby! **** ()

Zalesak92

Výhodou tohoto filmu bylo pro mě to, že jsem od něj nic překvapivého nečekal a po nenaplněném očekávání nemuselo následovat zklamání. Avšak přesto mě částečně zklamal co se týká zvláště hereckého výkonu hlavního protagonisty Tomáše Vorla, u kterého mám pocit jakoby každou svou repliku převypravoval jako nějakou básničku ze základní školy a zní to kolikrát hrozně komicky a nemotorně, nevím, jestli to byl účel. Dalším pomyslným mínusem byly neústálé "zatemňovačky", jak již řada dalších diváků zde zmínila, oproti jedničce daleko otravnější a častější, což rozhodně ubíralo na tempu a kvalitě filmu. Někde mi to přišlo hrozně teatrální, že jinak snad ani nejde přejít na další obraz filmu, např. při scéně na přednášce, kdy profesor napomíná Colmana, aby se uklidnil...následuje tma.. nedotažené. Na druhou stranu mě opět mile překvapila hudba a rap v podání snad v současnosti pro mě nejlepšího rapera Vladimira 518, bylo to příjemné zpestření a naopak film to "nakopávalo" kupředu. Jedničkou však pro mě zůstává téměř nezastupitelný a zcela přirozený herecký výkon Jana Krause v roli Colemana staršího. Kdyby všichni herci předvedli alespoň polovinu z jeho výkonu a zlepšily se střihy film by byl někde jinde. Nicméně účel to splnilo- teenagery, obdivovatele Evy Josefíkové a hudby Vladimira 518 to dokonale uspokojilo. ()

Dr.Kepler

Já jsem od tohoto filmu popravdě moc nečekal, jen mě zajímalo, jak to bude dál probíhat po filmu Gympl a nakonec musím uznat, že mě to příjemně překvapilo. Jako hlášky Krause a především Mádla, ty vážně neměli chybu. Navíc Josefíková tu hraje pěknou potvůrku. Kdo by to byl řekl, jak z princezničky se stala vykutálená mrška. Popravdě vážně, by mě zajímalo, jaká je v realitě, protože tu potvůrku, která má andělskou tvář jsem jí vážně sežral. (9/10) ()

Crumb4

Nejdřív jsem se celkem obávala, že budu zklamaná, ale právě naopak. Sice možná až moc pohádkový konec, ovšem byla jsem ráda, že to neskončilo tak otevřeně jako Gympl a přitom tam pořád je možnost pokračování, které ale nevím, zda by ještě mělo úspěch. Každopádně Josefíková mě překvapila. Role jí sedla a jako "rebelka" byla skvělá. A graffiti a hudba, prostě skvělý. Nad všechna má očekávání dost dobrý český film za poslední dobu! ()

RoryWhite

Je zajímavé, jak se charaktery jednotlivých postav od Gymplu posunuly. Celkově z toho mám dobrý dojem. Jsem naprosto nadšená z hudby, která je filmu ušita přesně na míru! Některé scény jsou dotažené do zvláštní tragikomičnosti, nedovedu říct zda se mi líbí, ale celkově mi na filmu něco imponuje... takže lepší 3 hvězdičky :) ()

sihuri

Myslíte, že ten režisér někdy viděl nějaký jiný film? Jako, že by mohl okoukat od kolegů něco té filmařské techniky, že ehm... ()

ProchySBK

Nemam s tim problém. Možná jen víc stmelit děj, ale Vorel si to dělá po svim a tak už nehudruju a jsem rád za další solidní českej film. A tak nevim proč bych měl dávat 3 hvězdy, dam 4 :). Díky za Čtvrtníčka a Krause .. :) ()

pooja

Mám rada české filmy a tento na české pomery je slušný, občas mi niektoré scény vyrazili dych, čo je v poriadku, pretože o to presne aj šlo, ja som sa pobavila, takže sa nebudem hrať na kritika a nemám tomu čo vytknúť. ()

tomkat

Značka Vorel, stále se vším všudy: expresivní práce herců i kamery - a hlavně, s ničím se "nese*e", co chce říct, to nijak nepitvá a hustí to do diváků punkově napřímo. Tak trochu "kabaret na filmu", tak jako Gympl. Bonus - pro studenty pražské ekonomky nečekaně hodně věrných detailů z jejich školy (nemyslím teď učitele). Jen ten OST horší než minule... ()

Antti

Film od kterého jsem opravdu nic nečekal a tak mě ani moc nepřekvapil. Děj se zastavil na bodě nula a kdyby v druhé polovině film skončil po jakékoliv scéně, nijak by to film nepoškodilo. Řekl bych, že tomu chyběl nějaký spád nebo nějaká zápletka. A ani herecké výkony mě nijak nepřesvědčily, až na Jiřího Mádla, který mě upřímně bavil. Ale abych jen nekritizoval, myslím si, že film krásně vystihl prázdnotu života lidí řídící se pravidlem "užít si co nejvíce" což můžeme dnes vidět všude. Celkový dojem z toho mám takový, že je to průměrný film s dávkou humoru a že tam je i něco málo na zamyšlení. ()

Miisha24

Oproti Gymplu bych Vejšku postavil o level výše, a to zejména hlubší myšlenkou, ne chabými vtípky či nepovedeně zahranými dialogy, které předváděla hlavně Eva Josefíková. Jinak se to nese úplně ve stejném duchu jako předchozí díl. Výborná je hudba a Mádl s Krausem, jinak průměr, který jsem očekával, takže jsem zklamán vlastně nebyl. ()