Reklama

Reklama

Drsný šerif

(seriál)
Trailer 1
USA, (2012–2017), 54 h 43 min (Minutáž: 43–68 min)

Hrají:

Robert Taylor, Katee Sackhoff, Bailey Chase, Lou Diamond Phillips, Cassidy Freeman, Adam Bartley, Gerald McRaney, A Martinez, Mädchen Amick, Peter Weller (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(63)

Teprve před rokem mu zemřela manželka. Walt Longmire (Robert Taylor) se z toho ještě pořádně nevzpamatoval. Žal a bolest pečlivě ukrývá za statečným výrazem a suchým humorem. Ale ví, že takhle to dál nejde. Proto poslechne svou dospělou dceru Caddy (Cassidy Freeman) a rozhodne se znovu postavit na nohy – jako charismatický, práci bezvýhradně oddaný a neomylný šerif okresu Absaroka ve svérázné části Wyomingu. Díky šikovné kolegyni Vic (Katee Sackhoff) najde v práci smysl a chystá se znovu kandidovat na místo policejního šéfa. Když vyjde najevo, že jeho mladší, ambiciózní zástupce Branch (Bailey Chase) chce kandidovat proti němu, Longmire to bere jako zradu. Navzdory noži bodnutému do zad zůstává naplno oddaný obyvatelům městečka a střeží jejich bezpečí. Longmire toho má někdy opravdu plné zuby, ale nikdy není vyřízený. Když potřebuje, obrátí se na svého nejbližšího přítele indiánského původu, Henryho Stojícího medvěda (Lou Diamond Phillips). A krok za krokem, na policejní stanici i doma, pokračuje dál životem… (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (49)

Radiq 

všechny recenze uživatele

Ze začátku jsem měl strach, že uvidím dalšího Walkera Texas Rangera, ale na štěstí to hraje na úplně jinou notu. Nikdy bych nevěřil, že herec jako Robert Taylor by mohl utáhnout seriál, ale tohle mě vyvedlo z omylu. Na první pohled jsem si myslel, že to bude takovej obyčejnej postarší chlápek, o kterým jsem si myslel, že bude trapnej, ale je to chytrej, logicky přemýšlející, uvěřitelnej šerif, kterej má i svoje mouchy. 1. a 2. série: Docela jsem měl strach z formátu seriálu 1 epizoda = 1 případ, ale kupodivu moderní trend, kdy jde o jednolitej děj rozdělenej do epizod, které končí napínavým utnutím, tady vůbec není potřeba. Pravda, máme tu i náznaky nějaké dlouhodobější dějové linky, za kterou se taky tvůrci nemusí stydět. Po dvou sériích mě to prostě pořád baví a zajímá a líbí se mi to časté propojování s indiánskou rezervací, jejich obyvateli i zločinci. 3. a 4. série: A tady už právě ten navazující děj napříč epizodama je a hned je to o to zajímavější. Zprvu jsem váhal, jestli si to 4 hvězdy zaslouží, ale oprávněně jo. Jo, najdou se momenty, kdy jsem si říkal: no, tohle už je trochu moc. Ale na druhou stranu mě to vtáhlo jak sopel zpět do nosu. Rozjelo se nám tady více dějových linek a z toho plynoucích průserů a přitom všechno uvěřitelně až přirozeně. A to já mám rád.5. a 6. série: Vyvíjí se to poměrně uvěřitelně, ale celkově mi na tom vadilo několik věcí: 1) to neustálé Hector Lives bylo už trochu moc přes čáru. Pořád se to kolem Hectora motalo dokola, jednou byl mrtvej, pak jinej, pak zas jinej... 2) právnická dcera Cady Longmire se často chovala jako úplná blbka a nedovedu si představit, že by měla dělat šerifku, jak bylo naznačeno v posledním díle. 3) Vic a její vtěrnej vztah k Waltovi, kterej nakonec vyústí v něco, co si mohli odpustit - vůbec mi to k nim nesedělo. Pochvalu ale zasluhuje postava Night Horse, u kterýho člověk až do konce neví, jestli je záporně kladná nebo kladně záporná. Celkově to byl slušnej seriál, ale ke konci už to ztratilo sílu. Rozhodně se ale řadí mezi to lepší, co kdy kdo vyprodukoval. ()

3 AM Code

všechny recenze uživatele

Zatim slusna, ale nicim nevybocujici krimi z americkeho zapadakova (takovy moderni western). Moc si neumim predstavit ze se tenhle serial rozmachne k nakym nevidanym vykonum. Prece jen prostredi maleho mesta+soucasna realita dava prostor akorat tak k te malomestske krimi-telenovele, ale uvidime. Hodnoceni predbezne mezi 3-4 po trech dilech. ()

Reklama

nylo 

všechny recenze uživatele

Po xxx seroších s podobnou tématikou je tento s jinou příjemným osvěžením. Kdysi hojné spojení kovboj/indián slibovalo zajímavé příběhy, ale trochu to zůstalo napůl cesty a ne tak docela využito. Krásná příroda, muži/ ženy, co mají "kolty proklatě nízko", trocha exotiky s péry a spousta vztahů, které jsou jako na horské dráze. Některé postavy mohly dostat víc prostoru, některé se nemusely objevit vůbec a s posledními sériemi leze tak trochu Waltova umanutost a postoj s rukama v bok na nervy (když jsem z jeho úst slyšela spojení Noční kůň, měla jsem chuť tasit taky) Seriál doplatil na klasické překombinování děje a přetažení délkou, ale i tak to není špatná práce....s mírným nadsazením 80% ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Je iba zopár vecí vo filmovom/seriálovom svete, ktoré milujem celým svojim srdcom a jedným z toho sú aj "sheridanovky" – rozumej filmy režírované/napísané Taylorom Sheridanom. K ich nesporným kvalitám sa nie je nutné vyjadrovať, a preto prejdem rovno k veci. Keď som náhodou narazil na tento seriál, už od prvej chvíle mi bolo jasné, že som pre seba našiel poklad na Sierra Madre. Seriálový klenot poctivej seriálovej tvorby. Nielenže je niekedy cítiť, akoby sa Longmire práve kuchtil v kuchyni samotného Sheridana, v istých chvíľach sledovania som mal pocit, že sheridanovky vznikli práve z tohto. Ako príklad by som rád uviedol siedmu epizódu štvrtej série, ktorá je (po obsahovej, štylistickej, atmosferickej stránke) takmer identická s jeho filmom Wind River (znásilnené dievča hrala dokonca v oboch prípadoch tá istá herečka). Asi nemusím hovoriť, že slová darmo opíšu môj vzťah k tomuto seriálu. Prvé tri série, ktoré bežali pod hlavičkou A&E, sú epizodického charakteru, t.j. každá ep. znamená nový prípad, klasický televízny formát à la CSI: Miami, no a po nich, s nástupom Netflixu, dostal Drsný šerif trošku serializovanú formu s dlhšie pretrvávajúcimi dejovými linkami. Aj napriek tomu, že som nenávistník NF, tu musím sklopiť zrak, uznať a poďakovať, že seriál prevzali, vylepšili a v konečnom dôsledku aj uzavreli. Či dôstojne, to je druhá vec, ale aspoň uzavreli. Longmire mi rozhodne bude chýbať, chýba už aj teraz (veď zhliadnuť poslednú epizódu som sa stránil dobré dva mesiace, pretože som nechcel, aby bol už koniec), no a taktiež je krásnym prírastkom do (mnou milovaného) žánru neo-western, ktorý za sebou síce nemá veľa zástupcov, ale to málo, čo má, je hodným, hrdým a poctivým reprezentom. ------ Jeff Garlin u Conana promuje Longmire namiesto svojho vlastného seriálu ------ Zaujímavý článok na tému: Prečo sa filmy/seriály odohrávajúce sa vo Wyomingu nenatáčajú vo Wyomingu? ---------- (13.5.2020) Seriál stále chýba, zvyčajne ma to prechádza po týždni, max. dvoch, tu akosi nič. Chýbanie zapĺňam soundtrackom, ktorý parádne osviežil spomienky na prvú sériu. A zvažujem v dohľadnej dobe replay. --- ♪♫ / "Death is release. Pain is forever." ----- (S1 13.10.2019) (S2 20.12.2019) (S3 6.1.2020) (S4 6.2.2020) (S5 13.2.2020) (S6 11.4.2020) ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

USA drsňák zase jinak,přijatelněji.Bručí jak medvěd ,není mu chvílemi pro jeho zasmušilost rozumět a jestli mají takhle nadabované všechny epizody no potěš.Děj se odehrává v horách kde mají svoji policii i v rezervaci Indiánů(to mi připomí ná jeden film nevím okamžitě název ale vybavil se mi tenhle námět....A samozřejmě ten imbecilní filtr na kameře ()

Galerie (376)

Zajímavosti (13)

  • Aj napriek tomu, že sa dej filmu odohráva výhradne vo Wyomingu, natáčanie prebiehalo v Novom Mexiku, najmä v mestách Red River, Eagle Nest, Santa Fe a Las Vegas. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (více)

Psycho v televizi

Psycho v televizi

05.07.2012

Mohl by to být povzdech nad programovou náplní českých a slovenských komerčních stanic. Jenže tentokrát jde o Psycho s velkým „P“. Americká kabelovka A&E se původně zaměřovala hlavně na dokumenty… (více)

Reklama

Reklama