Reklama

Reklama

Pád Bílého domu

  • USA Olympus Has Fallen (více)
Trailer 1
USA, 2013, 119 min

Obsahy(1)

Mike Banning dlouhou dobu velel ochranné směně amerického prezidenta. U prezidentského páru byl oblíben a jejich syn, Connor, Mikea miloval. Pak přišla nešťastná autonehoda, při které se Mikeovi nepodařilo zachránit prezidentovu manželku. Mike odešel ze služby a teď pracuje jako ochranná služba na ministerstvu financí. Jednoho dne z okna své kanceláře uvidí podivně nalétávající letadlo na Bílý dům. Mike ihned spěchá zjistit, co se děje. Je na čase. S delegací jihokorejského ministerského předsedy proniklo do Bílého domu teroristické komando. Teroristé využili momentu překvapení a na Bílý dům zaútočili ve třech koordinovaných útocích. První útok provedli teroristé ukrytí ve speciálně upraveném vojenském nákladním letadle. Letadlo napáchalo na Bílém domě velké škody, bylo však naštěstí sestřeleno jednou ze stíhaček, které proti němu byly vyslány. Vzápětí došlo k druhému útoku. Na Bílý dům zaútočila skupina teroristů, kteří se vydávali za turisty. Prezidentská ochranka odvedla prezidenta do bezpečnostního bunkru v podzemí úřadu. Toho využila třetí teroristická skupina ukrytá mezi členy korejské delegace, která vyřídila prezidentovy strážce a prezidenta a jeho doprovod zajala. Mike se ihned zapojí do bojů o Bílý dům a podaří se mu do budovy proniknout. Stane se tak ve chvíli, kdy teroristé budovu dobydou. Mike se tedy schová ve vnitřních prostorech. To se už však velení nad státem ujímá předseda sněmovny Trumbull, který ihned organizuje záchrannou akci. Mikeovi se s velením podaří spojit vysílačkou. Prvním úkolem, který od Trumbulla a šéfky tajné služby, Jacobsové, dostane, je najít prezidentova syna, Connora. Ten se před teroristy schovává v zázemí budovy. S americkým velením se spojí i vůdce teroristů, Kang. Ten požaduje, aby se americká armáda stáhla z demilitarizovaného území v Koreji a a její flotila opustila Japonské moře . Kang při tomto požadavku popraví jednoho z rukojmích, aby Trumbulla přesvědčil, že vše myslí vážně. Jenže Kang má v ruce ještě další trumf. Z vojenského velitele prezidentovy kanceláře mučením dostane spouštěcí kód k autodestrukčnímu systému amerických jaderných zbraní. Systém je sice jištěn třemi kódy, Trumbull a zbytek velení ale vidí, že teroristé jeden z kódů již použili. Trumbull s velením proti tomu nejsou schopni zasáhnout. Mike v útrobách domu hledá Connora. To už ale i Kang a jeho lidé zjistí, že se Mike po budově pohybuje. Kang posílá na Mikea jednoho ze svých lidí, Američana Forbese, který pracoval tak jako Mike v prezidentské ochrance, ale stal se z něho zrádce. Mikeovi se zatím podařilo v budově najít prezidentova syna a dokázal ho také skrz ventilaci dostat bezpečně z budovy. Teď se na rozkaz Trumbulla Mike vrací do nitra Bílého domu najít prezidenta... (TV Prima)

(více)

Videa (13)

Trailer 1

Recenze (1 165)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Zhlédnuto v kině. Film by se měl vždy soudit podle žánru. A pokud sleduju akční film, tak v rámci žánru nemůžu čekat, že by scénář nabídl něco, co už jsme předtím neviděli nebo že Amerika pro jednou bude méně "americká". Olympus Has Fallen je ultimátní GP, které je (v rámci žánru) bezchybným filmem, protože opravdový akční fanoušek nemůže chtít víc - není zde třesoucí se kamera, troufl bych si odhadnout, že oproti jiným filmům zde není použito tolik CGI, hlavní hrdina je namakaný svalovec, který má srdce ze zlata a i když zabijí každého zlého teroristu (znáte to, s teroristy se nevyjednává, teroristé se zabíjejí na místě) tak vy mu to rádi odpustíte, protože téměř okamžitě hodí nějakou tu hlášku. K tomu všemu je tam spousta záběrů na vlajku USA, holt to abychom nezapomněli, kdo je nejlepší velmocí na světě. Ale co je nejdůležitější, film baví. Film mě upoutal na celé dvě hodiny a ani ten přehnaný patriotismus mě nedokázal tak vytočit, abych tomuto snímku ubral tak moc na mém hodnocení. Já miluju akční filmy a jsem rád, když je natočí někdo, kdo tomu rozumí. A bylo fajn vidět Gerarda zpátky tam, kde patří. V super akčním filmu. 90 %. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Bílý dům padá a Antoine Fuqua s ním ve filmu, u kterého kdosi ve střižně prohodil konec se začátkem. Pokud ze sálu odejdete po MASAKRÁLNÍCH úvodních třiceti minutách, bude to se širokým úsměvem na tváři a sice s polovičním, ale stále stoprocentním hodnocením. Na všechny ostatní, co tu zívačku zkusí vydržet do konce, čeká zklamání v podobě prozatimní sračky roku nejen kvůli scénáři s tolika připitomělými absurditami (přístupové kódy, přístupové kódy, a do třetice přistupové kódy, nabíhání do kulek, záhadně zlomený prezident na konci), že je mi z toho špatně ještě teď. Gamer 2.0, vážně nic moc víc. Koho na konci nedodělá otravná repetitivní patriotistická hudba, nemá sluch. ()

Reklama

Boogeyman

všechny recenze uživatele

Zajímavé, všichni popisují, že druhá polovina je mnohem horší než první a já tu sračku někde kolem půlky vypnul. To by mě fakt zajímalo, jak to mohlo bejt ještě dementnější. Ashley mi zabili hned na začátku a už z tý prezidenstký bouračky bylo patrné, že akce bude natočená debilně a triky budou stát za vyližprdel, takže tady fakt nebylo moc co řešit. Zasmál jsem se Korejcům a konec.... ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

White House má tajnech pokojů a vchodů podle tohoto dílka víc než zámek ve Versailles a tak se není co divit, že Severokorejci zajmou prezidenta USA i s haldou ministrů... Samozřejmě Američané svůj Bílý dům s prezidentem brání co to dá a tak první hodinu a půl prakticky sledujeme jenom střelbu a létající těla. Neříkám, že ten C130 nebyl efektní, ale snadnost s jakou sundal ty Raptory byla jak z nějaké přiblblé počítačové arkády. Naštěstí i když všichni chrabří padli, máme tu bývalého člena nejbližší ochranky prezidenta, toho času po průseru v kanclu.... Ten vida z okna jak gatlingy z Herculesu kosí šiky agentů i národní gardy, zacvakne propisku, uloží rozepsanej dokument ve Wordu, od mrtvého sekuriťáka vezme kolťák a vestu a vydá se na svůj osamnělý boj s teroristy.... Butler je scénu od scény zkrvavenější, ale stále s drsnejma hláškama a jasnou představou jak postřílí Ali-wona a 40 teroristů.. V tomhle filmu z Bílého domu zbude hromada ohořelých cihel a mrtví jdou do stovek... Padají v něm Blackhawky a vybuchují auta... A mně to celé přesto přezevšechno nějak nebavilo. Asi už mi není 15... Doby Rambů jsou pryč a i když si někdo se slzou v oku možná zavzpomíná na Bruceovi ťapajícímu bosky po sklu v Nakatomi Plazza, - mně to nudilo. Amíci mají rádi tenhle typ filmů a já stále nevím proč. Asi proto, že si nedokážu představit jak jde nějaký náš major Zeman zachránit z hradu svého přiopilého příjmenovce.... Ať si mne Verbálek nazývá ,,umělecky založeným hnědopichem'' já víc než dvě hvězdy prostě nemůžu dát... * * ()

Ketri 

všechny recenze uživatele

Koukám, že jsme měli s Gilmourem stejné déjà vu. Jsem na 100% přesvědčená, že tam byl použit nejméně jeden záběr z filmu 300. Každopádně, akční nářez byl skvělý, ale obsahově to stálo za píp. Stále nevím, co jsem si z toho filmu měla odnést za poselství. Pro Američana je to snadné, prezident je roven Bohu, je to vzor čestnosti a obětavosti, a jeho záchrana je to nejdůležitější na světě. Proto nevadí obětovat pravé křídlo, obětovat levé křídlo - nejlépe obětovat obě křídla, a to nejen Bílého domu. Pro ostatní? SPOILER Prezident je trouba, který by měl být zastřelen za blbost, aby blba zachránili, obětují spojence, a ve finále celý stát, čili na USA se absolutně nedá spoléhat. Členové ochranky jsou jak hmyz, který vylézá z jednoho otvoru a tam se postupně nechává masakrovat, patrně, aby svými těly ucpali vchod. Jejich bezpečnostní systém stojí za prd, ale zato mají uvědomělé členy strany, které by jim Kim mohl závidět (musím se, přiznat, že jsem při scéně s ministryní obrany přemýšlela, co by asi ječela Parkanová, co by asi zazpívala?). Ach jo. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (26)

  • Když Mike Banning (Gerard Butler) říká na začátku filmu agentu Diazovi (Freddy Bosche), že dnes pojede s "Bestií", myslím tím speciálně upravenou osobní limuzínu prezidenta USA. (Koldyn)
  • Jméno hlavního hrdiny je Mike Banning (Gerard Butler) a je bývalým příslušníkem U.S. Army Rangers, přičemž hlavní základna Rangers se jmenuje Fort Benning. (Sealteam6)

Související novinky

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (více)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (více)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (více)

Reklama

Reklama