Četník ve výslužbě

• Francie Le Gendarme en balade (více)

Mike_Doe

Neviem prečo to má tak málo %? Žandár vo výslužbe v pohode konkuruje slávnej 1-ke zo 64-ho. Premisa je na rozdiel od jednoduchej cesty do NY a svadby iná. Zbor „vysoko-vycvičených“ žandárov zo Saint Tropez (ktorí vedia vyriešiť všetky problémy s nudistami), posielajú do dôchodku bez ohľadu na vekovú rozdielnosť jednotlivých členov. Nevadí, lebo tí sa v snahe o návrat do uniformy dostávajú do rôznych bláznivých situácií. Nostalgia a humor sú servírované rovnakým dielom počas celého filmu. Medzi najlepšie hlášky vypichnem: „Ajem taky sory“, „Ticho tam!“, „Hrozně tě Miluji“, "... a já sem Ludva. Toto je Paul, George, John ... a já se jmenuju Ringo". Samozrejme, zážitok umocňuje ako ináč skvelý český dabing. ()