Reklama

Reklama

Vikingové

(seriál)
Trailer
Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Hrají:

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(89)

Drsné drama vikingského hrdiny Ragnara Lothbroka, který ve snaze o rozšíření vlivu seveřanů zpochybňuje kvality neschopného vůdce, kterému chybí vize. (Netflix)

Videa (4)

Trailer

Recenze (831)

kulyk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hovnotit po šestém dílu mi snad povolí i ultrapřísný verbitch! Takže - dost dlouho jsem hledal důvody, proč sundat resumé na čtyřku, abych nevypadal jako nějaký spartakiádní nadšenec. Zklamal, nenašel. Možná by mohl historický kanál přisypat nějaké ty love, aby Norků bylo v záběrech povícero a Brit nevypadal jako beznadějný sirotek. Zkrátka trochu té epiky. Jenže mé já vlastní atrofovanou sadu fantasie, pročež si i u hrátek s malými kašpárky představím Borise Godunova. A u řadové osoby ženského pohlaví domyslím fešný xycht. Jsem šťastný člověk. Kurva šteluňk, to je ale sympatická banda, ti znásilňující a vraždící bezvěrci, co? Snad jim tam onen kněžourek nezačne zesírat životní návyky. .....Ne že bych byl velikým znalcem severských popěvků, ale neměl Ragnar nejprve napadat Francii, než se juknul k pihatým křivozubcům na ostrovy? To je jedno, s úsměvem příslušníka národa bez mořského pobřeží radím jen - kuchni je všechny, frajere! ...... Vysvětlení pro píchače do mé hnědi - zajisté že vím, co značí pojem ,,atrofovaný". F tom byl ten ftip, né? Taky už nevím jaký... ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělý úvod do onoho mystického světa ve znamení meče, vran, lodí, vousů a seker, u kterého se člověk snaží intenzivně zapomenout co všechno o Chlupatý Holenici ví... "historických" pramenů přitom není tolik, aby si autoři nemohli přimyslet nějakou vedlejší linku, tu s polomagorem (ale geniálním, dokonce i s vlastní valkýrou) Flokim, tu s zas s Jarlem, nebo brůdrem Rol(l)em (ano, nevím jak se to píše). Dost fajn je, že seriál si drží svoje tempo pořád, i když se střídají díly agresivní, často bojové (Anglie) a intrikářské (u Ragnara, ať je to kdekoli, blíže nelokalizováno). Poslední dva díly sice tempem trošku ztrácí, ale oba mají bohatě čím vynahrazovat. Historická věrnost (sic ne úplná, stále dost velká) a vynikající obsazení jsou třešnička na dortu. Po druhé sérii: opět nářez, tentokrát bez slabého závěru, jen trošku zamrzí překombinovanost některých dějů (koukám na vás, Jarlové a králové), nebo nejasnosti ohledně toho, co sakra chtějí s tou kterou postavou udělat (koukám na tebe otočný konvertito). Odine!! Thore!! Freyo!! ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Husté. Drsné a akčné, ale úplne inak ako SPARTAKUS či RÍM. Je tu úžasné napätie medzi postavami. A nikto sa tu netvári, že hlavné postavy sú aj postavami kladnými :-). Tvorcovia si zjavne verili, keď 1. sériu de facto neukončili - ale to je len dobre, lebo scenár vyslovene lákal naťiahnuť "boj o trón" na celú sériu. Takto sa príbeh vyrútil ďalej a ja som bohovsky zvedavý, čo bude nasledovať... ()

Ratemus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi nejlepší zpracování severské mytologie. Seriál krásně popisuje severské zvyky, chování a celkově hierarchii barbarů, intriků, syrových tvrdých bojů je skutečně přehršel. Seriál ukazuje nemilosrdnost pohanů ke komukoliv, pro zlato, poklady a získání otroků udělají cokoliv a krásně se na to kouká. Když jsou pohani poprvé v Anglii, kde vidí všechny poklady, poprvé se střetávají s křesťanstvím, s keramikou, s králi a velkými stavbami a papírem, věříte jim to. Je to perfektně zvládnutá práce. Druhá řada je snad ještě lepší než první řada, plno akce, více intriků a nájezdů. Třetí řada je spíš plná politických vyjednávání a rozhovorů než bojů, které nás bavili v předchozích řadách a najednou v posledních dvou dílech se začne něco dít, a sice nájezd a útok na Paříž, ale hlavně už hlavní hrdina konvertuje ke křesťanství a začíná to být celkem nuda. Jsem zvědavej na čtvrtou řadu, protože ta třetí nechala hodně otevřeného a nedořešeného. Akce je super, doufám, že už to bude jen lepší, protože seriál je to výbornej. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epické. Trochu k zamyšlení jaký trend nastavily jednička, dvojka, trojka a jak série nakonec zakončila svoji pouť (ne úplně pozitivně), přesto je však kvalitativně velmi vysoko. Srovnání s GOT si zaslouží, ačkoliv v některých detailech je trochu jiná. Více náboženská a primárně delší z hlediska časového záběru. Zatímco v GOT se jedná o roky (víceménně stejně jako roky herců hrající hlavní charaktery), zde se jedná o dekády. Tzn. to vše se promítá v ještě širších možnostech scénáristů tvořit ještě větší veletoče. Využité je to tak napůl. Po klíčovém obratu (hlavní hrdina) jdou přes všechno úsilí kvalitativně jednotlivé díly trochu dolů. I tak je ale zcela jisté, že se na Vikings bude dlouho vzpomínat a velmi pravděpodobně si tak, jako v GOT, každý našel tu svoji oblíbenou postavu, na kterou nedal dopustit. Ačkoliv fanouškovská základna tady bude oproti konkurečnímu spektáklu přece jen o něco tenčí. ()

Galerie (1 854)

Zajímavosti (84)

  • Alexander Ludwig byl vybrán pro roli Bjorna zejména na základě vzhledu. Podobal se seriálové matce, otci i mladšímu představiteli role. (Azuko)
  • Postava Bjorna (Nathan O'Toole), syna Ragnara (Travis Fimmel), nosí účes typický pro Normany ze severní Francie z 11. století. V době, kdy se seriál odehrává, tento sestřih ještě zdaleka nebyl v módě. (Merenre)
  • Pre potreby natáčania bolo vyrobených 6 reálnych lodí a 2 174 lodí bolo vytvorených digitálne. (Im.Groot)

Související novinky

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Jako každoročně vydává server TorrentFreak analýzu nejstahovanějších seriálů za uplynulých dvanáct měsíců. Po takřka dekádě, kdy tento žebříček se všemi svými nelegálními staženími doslova dominovala… (více)

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (více)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (více)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

02.01.2019

Jak je zvykem i letos došlo na seznam nejpirátěnějších (nelegálně stažených) seriálů za rok 2018 a díky absenci fantasy hitu Hra o trůny od HBO se žebříček tentokrát dočkal několika změn. Poprvé za… (více)

Reklama

Reklama