Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do přísně střežené americké laboratoře proniknou dva neznámí muži, zabijí předního vědce z týmu pracujícího na vývoji nových biologických zbraní a ze sejfu odnesou několik vzorků. Mezi nimi je i látka pojmenovaná „Satan Bug“, která usmrcuje všechny živé organizmy a dokáže se šířit takovou rychlostí, že za 2 měsíce by mohla zničit veškerý život na zemi. Po stopách mužů, kteří vzorky ukradli, se kromě amerických tajných služeb vydává i Lee Barret, bývalý zaměstnanec ochranky této laboratoře. (p6qwre)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Dobrodružný thriller se sympatickým hlavním hrdinou (G.Maharis), který tak trochu připomíná Jamese Bonda. Hodně toho zná a v každé situaci si ví rady. Chybět nesmí ani krásná dívka (A. Francisová) a samozřejmě úhlavní padouch, co by rád vyhladil nejen lidstvo, ale klidně vše živé na matičce Zemi. Vše se točí kolem biologických zbraní (botulotoxin a ďábelský bacil), které kdosi ukradl z nejutajovanější laboratoře v USA (jak se zdá, nic nelze zcela utajit). Příjemné, oddechové, místy napínavé, plné mrtvol a automobilových honiček. Pěkná kamera, vynikající barvy, slušivá minimalistická laboratoř a hudba od skladatelského mistra. Na zamračené odpoledne jako stvořené. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Sturges bud neriesi politiku  a Studenu vojnu vobec, alebo potom ide prilis vysoko. Tu ide o akusi latku za laboratoria, ktora moze vyhubit ludstvo na zemi. jednak sa mi nepaci ze rezsier ide vysoko a  jednak je to i po rokoch ciry priemer, rezsierska rutina, este aj ta kacia bola .. rutinerska. takto je to len dalsi sivy sedivy priemer, ktory rychlo vysumi z hlavy 58 % ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Tady je vidět, jak jsou potřeba pořádný scenárista a dramaturg. A ne další spisovatel, protože James Clavell není autorem předlohy, ale zde druhým scenáristou. Potenciálně skvělý nápad je zabit roztříštěností děje, nepřehledně velkým množstvím postav, z nichž některé v šedivém obleku a s brýlemi vypadají všechny podobně, soustředěním na charismatické postavy, jež se v ději dále neobjeví, a mizernou dramatickou linkou, již by bylo potřeba uchopit nějak zajímavěji, souvisleji a bez všech těch zbytečných vsuvek, tedy scén, jež nikam dál nevedou. Třeba scén, kde se stále dokola opakuje, jak je ten virus strašlivý, aby měl divák pocit mrazení v zádech (jak to ostatně jednou pronese vyšetřovatel Cavannagh). Ale nemá. Je to utahané a o věcech se jen mluví ("Tak zaútočil na Floridě." - "Je to zlé?" - "360 km kolem pobřeží. Natočili to z letadla, pak se podíváme na film..."), místo aby byly rovnou ukázány. A je pravda, že v poslední třetině filmu už to nedrží pohromadě vůbec a dochází na náhody (např. úvaha - když tady píchl kolo u auta, a on měl u sebe ty lahvičky, tak je musel schovat někam do chladu, aha, do vody, a ejhle, tadyhle jsou! - nebo jiná úvaha: na papírku jsou nějaké kruhy kolem sebe, že by parkoviště? Ale tohle vypadá jak baseballový kosočtverec. Že by baseballový stadion?). Myslím, že není ani pořádně domyšleno, oč zlodějům šlo, proč se rovnou nezbavili Barreta a jeho holky, proč si navzájem pořád věřili, i když byl zabit Oster atd., atd. Dobré jsou lokace - poušť, horské masivy, u toho luxusní vily s bazény, hotel... ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Hudba použitá při úvodních titulcích by se klidně hodila k nějakému westernu. Byla hodně dramatická, ale vůbec sem nepasovala. On vlastně celý ten hudební doprovod byl trošku mimo, i když se snažil navodit tu pravou atmosféru. Zdálo se mi, že celý film tak nějak převyšuje. Námět příběhu byl jistě dobrý nápad, ale ve výsledku je toho jedna velká nuda. Asi to vidím z pozice dnešního diváka, který má své nároky nastaveny trochu jinak a taky za to může doba, ve které žijeme. ()

p6qwre 

všechny recenze uživatele

Velmi slušně rozjeté sci-fi s tématem zneužití biologických zbraní, zděšení vědci, bezradní generálové, teroristé (nebo mesiáši?) hrozící vyhlazením celého světa…v druhé části se to bohužel zvrtne na agenta 007, který postupuje s notnou dávkou štěstí a intuice po stopách zločinců. Také dobře zvládnuté, ale mne tohle prostě nebaví. 4,5 * za prvních 50 minut, 2 * za další hodinu, celkem 3 *. ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama