Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(40)

V mýtickém světě Vikingů se snaží vikinský mladík Škyťák se svým dračím kamarádem Bezzubkou nastolit rovnováhu a porozumění v soužití lidí a draků. Ve vikinské ostrovní vesnici Blp byli lidé po generace zvyklí svádět urputné boje s tamějšími draky. To se ovšem změnilo ve chvíli, kdy syn vikinského náčelníka Škyťák zjistil, že s draky není potřeba bojovat a lze je vycvičit. Dokázal, že je možné na nich létat a zdálo se, že ostrov bude v bezpečí. V okolním světě ale existuje mnoho druhů draků a nástrah, kterým bude muset Škyťák se svými přáteli čelit. Někteří obyvatelé ostrova navíc draky nechtějí přijmout za své a jsou odhodláni učinit vše, aby je vyhnali. K vzájemnému porozumění a poznání vede dlouhá cesta plná dobrodružství, zábavy a napětí. Animovaný seriál dějově navazuje na úspěšný celovečerní film Jak vycvičit draka, který vznikl na motivy oblíbené knižní série Cressidy Cowellové. (Česká televize)

(více)

Recenze (67)

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Pilotní dvoudíl jsem pouštěl s očekáváním a obavou. HTTYD je asi nejkrásnější animák, jaký jsem kdy viděl, a to především díky krásným animacím s živou mimikou, skvělé hudbě Johna Powella, jednoduše krásnému příběhu a taky hlasům, které postavy nemluvily. Měl jsem strach, že když bude něco z toho chybět, nebude to ono. Animace jsou, jako byly, byť ubylo detailů, podobně Bezzubka nemá mimiku tak intenzivní a vtipnou; hudba je postavená na Powellowě soundtracku, takže fajn; příběh je velká neznámá, zatím mu chybí silný moment (něco kouzelného seznamování se Škyťáka s Bezzubkou se asi opakovat nebude); a ohledně namluvení, Škyťák a Astrid mají stejný hlas, ale většina ostatních se nezachovala, ale dá se na to zvyknout. Po 3 dílech zatím celkem spokojenost. Na film to nemá, ale sem tam se zasměju. Něco mezi 3–4* (neznat film, tak 4*). ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Draci se vrací a pořád jsou neskutečně roztomilí. A to by tak nějak stačilo, ne? Možná je to jenom nastavovaná kaše, ale mnohem, MNOHEM příjemější kaše, než jsou různé Shreckované svatodušní svátky, nebo silvestry s karate koalou, je to jeden z mála současných seriálů pro děti, který je zaměřený na děti trošku starší, ze kterých nedělá idioty a má stopáž, která dovoluje natočit něco, co má alespoň příběh a není jen slepencem pár skečů, jestli má něco šanci stát novou Rychlou Rotou, nebo Kačery z Kačerova, tak tohle a Banda tučnáků zběhlých z Madagaskaru. Děje jsou sympaticky výchovné, ale ne tak aby se sami zkarikovali a animace je pořád dobrá a vypadá téměř stejně jako ve filmu, na pár chybějících pixelů kašle komoň. Během psaní tohoto komentáře nebylo ublíženo žádnému draku. ()

Reklama

Sykon 

všechny recenze uživatele

Jak vycvičit draka patří mezi mé nejoblíbenější animáky, tak jsem si nemohl seriál nechat ujít. A seriál v podstatě nezklamal, jen musím konstatovat, že je prostě určen pro poněkud jiný okruh diváků než film. Je to totiž seriál vysloveně pro děti, se vším moralizováním a naivitou co k tomu patří. A také je to televizní seriál, proto ani animace není tak pečlivá jako ve filmu - ovšem ostuda to rozhodně není. Přesto to není ztracený čas, ani když člověku už dávno není osm let, a nějaký důvod k úsměvu se najde snad v každém díle. Hodnoceno po první sérii. ()

Moiraine 

všechny recenze uživatele

Původně jsem tomu chtěla vyčítat jistou naivitu a až dětské řešení problémů, ale to by u seriálu určenému pro mladší publikum nebylo úplně fér. Animace je o něco horší než u filmu, ale to se u televizního seriálu taky dá pochopit. Těch dvacet epizod se převážně povedlo a alespoň to ukrátilo čekání na druhý film. Konečně se i objevili Outcasts a jejich náčelník Alvin the Treacherous, i když jako vcelku všechny ostatní postavy se hodně liší od předlohy v knížce. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Po celé generace tu stáli Vikingové proti drakům. Ale jednoho dne se to celé změnilo. CITÁT - Škyťáku, hlídej si ty draky!!!!....... Prostě je to skoro jako film, jenže roztroušené do několika desítek příběhů.Začíná to dračí akademií a jde to dál a dál, až se to možná zdá nekonečné. Některé episody by možná bylo lepší uvést v delším až celovečerním vydání. Ale to je jiný příběh. CITÁT - Možná by bylo lepší, dát si chvíli voraz........ ()

Galerie (381)

Reklama

Reklama