Kněz Léon Morin

(festivalový název)
  • Francie Léon Morin, prętre (více)

Belmondo hraje mladého kněze Léona a děj se odehrává za okupace na francouzském venkově. Je vlastně o tom, jak mladý pohledný farář svým zjevem, inteligencí a důvtipem svým způsobem svádí mladé dívky, ale nespí s nimi. (MVanis)

prezdivaka

Asi jsem viděl jiný film než uvádí obsah. Mladý kněz určitě nesvádí mladé dívky. A také se nebaví flirtováním s nimi. Tak by asi vypadala americká verze filmu. Film je spíše střetem dvou světů, dvou životních postojů. Film jsem viděl s titulky a nenabyl jsem dojmu, že by hrdinka byla lesba či přesvědčená komunistka, jak zde mnozí uvádějí. ()

Majkak

Od Belmonda bych takový výkon nečekala. Velmi milé překvapení. Jeho kněz je naprosto uvěřitelný. A skvěle funguje s Emmanuelle Riva. Něžný vztah s chladným odstupem. Zvláštní kombinace, která funguje svou neochvějností. Mrzí ty příšerné titulky. A to nejsem francouzštinář. ()

tatopulos

Film pokazila křesťanská scholastika, nekonečné nikam nevedoucí teologické debaty, přičemž křesťanství u hrdinky vítězí spíše emočně než racionálně. Oba představitelé si uvnitř moc nevěřili, dilemata a pochyby /ani životní / nebyly nijak závažné, válka a nacismus byli spíše na okraji. Zbývá otázka proč film vlastně vznikl ? ()

Delmondo

Belmondo mě nestačí překvapovat v jakejch rolích ho já ještě neuvidim, tady hraje kněze a ještě k tomu pod vedením Melvilla, no něco neuvěřitelnýho. Způsob jakým ho zahrál mě ale udivuje ze všeho nejvíc. Zamiluje se do něj bisexuální ženská kterou postupně přivede k víře ale Bebel je chladnej jak skála. Čekal bych že v jeho podání to bude takovej kněz-nekněz kterej si s těma ženskejma co k němu choděj nejdřív užije a potom jim dá odpustky. Jenže tady na něj ženská nemůže ani sáhnout, to hnedka vylítne od stolu a urazí se, stejně jako když mu ta hlavní hrdinka řekne že ho miluje, nechá štípání dříví, nasraně zasekne sekeru do špalku a zdekuje se. Herecká poloha naprosto odlišná od všech vážných rolí které stvořil a jedna z nejlepších které zahrál. ()

Ferguson

Přiznám se, že mi trochu unikl cíl filmu. Nejdříve se to tvářilo jako válečné drama z domácí fronty, pak jako úvaha o víře a nakonec jako romantický film. Přesto hodnotím film kladně, protože JPB a Emanuelle Riva krásně hráli a celkově to je velice originální a zajímavý film. A pokud chci v jednom filmu sledovat tři výše zmíněná témata, tak je to asi nejlepší možné zpracování. ()