Roger Sartet má za sebou bohatou kriminální minulost. Osudnou se mu stala poslední loupež v klenotnictví, po které byl brzy odhalen a po přestřelce dopaden. Po ukončení předběžného vyšetřování převáží policie Rogera do jiného vězení. Během transportu jim však vězeň za pomoci Sicilského klanu uteče. Klan tvoří rodina Manalesových, v čele s otcem Vittoriem. Společně plánují další velkou loupež, protože Roger ve vězení vytáhl ze svého spoluvězně plán zabezpečovacího zařízení, které instaloval ve vile Borghese. Tam se právě koná výstava šperků v hodnotě padesáti milionů dolarů. (Česká televize)

Kozlowski8

Parta okolo sicilského mafiána Vittoria Manaleseho usiluje o mnohamilionový lup v podobě drahých šperků, k nimž jim má pomoci zkušený lupič Roger Sartet. Napřed mu však tito mafiáni musí pomoci s útěkem z vězení...Snímek začíná pro mne ne zcela věrohodnou a uvěřitelnou scénou, kdy Sartet pomocí mini aku šroubováku a mini řezačky kovu prchá z vězeňského vozu. Ani další průběh mi nepřišel obzvláště nápaditý - tedy až na velice působivý závěr. Přesto tato francouzská krimi klasika s hereckým trojlístkem snů a solidní (v tomto případě však ne výtečnou) Morriconeho hudbou vyzařuje určité kouzlo a stává se nezapomenutelnou. 65%. ()

rekurseman

Přísný Jean Gabin, nemusí ani mluvit a tvoří neskutečný respekt. Celé dvě hodiny má člověk zatajený dech, samozřejmě přeje mafiánům a doufám, že chlupatí budou vedle a nechytí je. Loupež, za kterou by si zasloužili ocenění. Prostě vše jak má být. Zlaté staré časy. ()

brasek

Pravdepodobne jeden z najlepších gangsterských snímkoch s Jeanom Gabinom. Alain Delon bol nesympatický a zaslúžil si svoj osud, Lino Ventura prakticky veľmi ani nesekunduje zvyšným postavám. Ale jednoducho poctivá francúzska kriminálka. ()

AlDelon

Trochu slabší klasická francouzsko-italská kriminálka, kterou zase ale z průměru nadzvedává doslovně jedinečné obsazení Ventury, Gabina a Delona najednou. ()

Veber

Nejlepší herci své doby. Velká loupež. Hudba fenomenálního skladatele. Je nutné psát něco více? Ps: A důkaz toho, že skvělé kriminlze natočit bez hromad mrtvol a výstřelů. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá gangsterka, v ktorej sú Jean Gabin a Alain Delon opäť na strane zločinu, Delon ako násilník a Gabin ako hlava mafiánskej rodiny. Proti nim stojí Lino Ventura ako inšpektor. Plán ukradnúť šperky únosom lietadla v ktorom ich prevážajú prebehne bez problémov. Ale medzi Vittoriom Manalesem a Sartetom to však škrípe, pretože syna s ním podviedla manželka. Scenáristi nenaplánovali šťastný koniec, takže to nedopadne dobre pre nikoho z nich. Herecké obsadenie je hviezdne takže postavy sú zahrané výborne. ()

mdf

Slušná krimi gangsterka,s velkými hvězdami a skvělou hudbou.Samozřejmně s odstupem času,je to trošku jiné,ale i tak to špatné nebylo. ()

Joee

Velmi dobré krimi. Ovšem ke konci jsem už měl plný zuby toho soundtracku, přesněji řečeno zvuku "vyskakujiící pružiny" jak z animovaných filmů... ()

Salman

Stará vynikající klasika s hvězdným obsazením, excelentní Moricconeho hudbou,dobrou zápletkou a na tu dobu slušnými efekty... ()

Aberdeen

Nejsem sice žádný velký "delonista", ale k pětihvězdičkovému hodnocení mi stačí, že je to film, kde hrají jako z partesu proti sobě a pak vedle sebe takoví skvělí herci jako Gabin a Ventura. Nikdy nevynechám! ()

gizi

Asi jsem čekal od filmu moc a proto jsem trochu zklamán. Ve scénáři mi vadila občas slabší místa a přitažení za vlasy ve stylu současných moderních US filmů (chyběla tomu taková ta typická francouzskost). A to přistání na dálnici fakt mohli udělat lépe. 65%. ()

moorks

Gabin, Delon, Ventura - a vítězem z nich se v tomto filmu stane jen jeden. Jedna z nejlepších kriminálek všech dob, fantastická zápletka( nápad s únosem letadla mě hodně zaujal), skvělá hudba. Film působí celistvě a nemá hluchých míst nebo slabin. Perla, která vždy potěší milovníky dobrých a kvalitních detektivek. ()

Spike86

Mafiánský film ze staré školy, na kterém mě zaujala docela dobrá "midi" hudba jakožto doprovod a scéna útěku z vězeňského transportu. Herecké výkony také neurazí. 75% ()

Agnostik

Kultovní francouzská krimi z legendárním hereckým triem tahounů snímku. Ve své době naprostá pecka,a dnes výborná škola pro pokračovatele a novodobé vlajkonoše ve svém žánru krimi čerpející ze staré školy.Napínavý děj plný zvratů a překvapení tak jak se na legendu sluší a patří.Jasných 80%! ()