Joe Ransom (Nicolas Cage) není zrovna příjemným chlápkem, který by se hned s každým kamarádil. Je to horkokrevný tvrďák, který se často více než rozumem řídí vlastními instinkty. A ty ho bohužel už párkrát přivedly do křížku se zákonem a taky do basy. Teď tento bývalý trestanec pracuje jako předák party dřevorubců a žije téměř samotářský život v zapadlé díře uprostřed lesů na jihu USA. I v tomto společenství podobných ztracených existencí se pohybuje na jeho okraji a snaží se vyhnout dalším možným konfliktům, které by jej mohly snadno vrátit za mříže. Jeho dobrovolná izolace se začne drolit ve chvíli, kdy do své party přibere teenagera Garryho Jonese (Tye Sheridan). Tomuhle klukovi to dává život pěkně sežrat. Nikdy pořádně nechodil do školy a jeho věčně opilý, agresivní otec všechny kolem sebe jen mlátí a ponižuje. V bezvýchodné situaci se Garry snaží před otcovými výpady chránit alespoň matku a sestru. Když Joe začne Garryho a jeho těžkou životní situaci poznávat blíž, ocení jeho odhodlání, odolnost a pracovitost. Postupně se spřátelí a Joe se stane Garryho ochráncem a mentorem. Vznikne mezi nimi pouto, které jim oběma změní život. V okamžiku, kdy se Garry ocitne ve velkém ohrožení, obrátí se o pomoc na svého nového přítele. Odtud se odvíjí řetězec událostí, které Joea přivedou až k hranici, za níž jej pravděpodobně čeká jen nevyhnutelná katastrofa. Joe se musí rozhodnout, jestli tuhle pomyslnou čáru překročí... (Cinemart)

korbitch22

Čistokrevný, pomalý a dokonale depresivní drama.Nečekejte žádný velký náhuly, i mrtvolný Out of Furnance s Balem jel o proti filmu Joe triskovým tempem.Byla radost jako prase vidět Cage konečně v nečem opravdu režijně dobrém.On sám tu vypadá výborně, pokérovanej drsňák a dokonale mu seděla i po letech paruka.Joe není žádný velký umění a už vůbec není strhující, je to obyčejný příběh obyčejných lidí v americkym prdelákově a ten fotr byl tak odpornej, že jste si prostě celou stopáž přáli, aby ho Cage konečně sejmul.Možná bych dal jen 3*, ale jak už jsem řekl, je radost vidět, že Cage jako herec pořád umí a umí hodně dobře, škoda, že si v roce 2014 vybral k hraní samé stupidní sračky.69%. ()

JohnCZ

Další temné, depresivní drama ze světa amerických rednecků, tentokrát však s docela nabouchaným obsazením. Nicholas Cage po delší době v silné roli, Tye Sheridan mu dobře sekunduje a do třetice je tu Gary Poulter, který překvapivě vůbec není hercem a přitom předvádí neméně dobrý výkon. Místy film možná zbytečně tlačí na pilu a snaží se věci filmově escalovat, avšak nejlepší momenty filmu jsou totiž ty, kde se nic moc neděje a kamera zabírá život obou hlavních postav. Jó, v té díře bych fakt žít nechtěl. ()

mzss1

|72%| Tak a máme tu další film s Nicolasem Cagem. Už jsem se těšil až opět svého oblíbence uvidím. Ve výsledku to není nějaká velká pecka, ale já jsem přesto spokojen. Zajímavý a reálně zpracovaný film, který nemá nějak zásadní chybu. Drama je dost rozsáhlý pojem, takže záleží jak tento snímek divákovi sedne. Není to nějaké srdceryvné, kdy běží dramatická hudba, člověk se bojí o hlavního hrdinu, napínavost atd – to zde není. Má to pomalejší tempo, hodně postav dostává prostor, je zde spousta dialogů atd. Reálnost je zde velká a dost nekompromisní. Dokonce místy i brutalita. Příběh je zde prostý. Je tu teda dobrá myšlenka, a to sblížení Nicolase Caga, který hrál postavu Joea a patnáctiletého chlapce Garyho. Abych trochu upřesnil postavu Caga. Nehrál úplně spořádaného člověka. Kdysi býval zločinec, nyní kouřil, pil, občas něco vyvedl. Dělal ale dobrou věc, že dával lidem práci, a to sekání stromů atd. Právě o tu práci se uchází Gary, který se se svou rodinou do tohoto městečka nastěhoval. Ukáže se, že chlapec je pracovitý a těžká práce mu nevadí. Víc mě zaujalo, jakého měl Gary otce. Ani se nedá nazvat, že to byl jeho otec. Jednak, vzhledem připomínal nechutného bezdáka a chováním to byl naprosto agresivní alkoholik co hodněkrát Garyho během tohoto film surově zbil. Takže Gary viděl v Joeovi něco jako otce. Takže celkově to prostředí v tomto zapadlém městečku mě zaujalo. Vidlácké chování, zvyky, chudoba, chlastání, laciný bordel atd – takže se dalo furt na co dívat. Co bylo záporem ? Myslím si, že ani tak žádný zápor tu snad nebyl až na konec filmu, který mi moc nesedl, ale špatný vyloženě nebyl. Spíš bych šel daleko do hloubky. Víc nápadů bych dal, přidat více efektivnějších scén a hlavně konec byl divný no. Hudba zde ani moc nebyla a vlastně nebyla ani potřebná. Herci krom hlavních dvou byly v pohodě – všichni uvěřitelní. Takže reálně a nekompromisně pojato v jednoduchém odvaru. Trochu, ale jen trochu či vzdáleně mi to připomnělo film s Cagem, a to: Špatný polda. Ten nemá teda s tímto konkurenci, ale to ne moc správné chování a způsoby života mi to dost připomínalo. Takže jako velký fanoušek Nicolase Caga jsem spokojen. Mohlo to být lepší, ale přesto to nadprůměrná zábava je. Takže rozhodování mezi třetí a čtvrtou hvězdou jsem už překonal. A dávam slabší, ale zaslouženou čtvrtou. Ještě se k filmu určitě někdy vrátím. ()

castor

Film jde velmi trpělivě po dlouhé cestě a ne každému tenhle styl může vyhovovat. Krájí stopáž na spoustu scén, které kdyby ve finální podobě nebyly, asi by nikomu příliš nechyběly. Tvůrci předkládají několik postav, které se snaží přežít v realitě bídného života. Významnou roli hraje prostředí. Jsme v lesích nebo v polorozpadlých venkovských barácích, lidé tu rozhodně nežijí žádný americký sen. Tam chlast, tam hrozba kriminálu, tam násilné chování, tam vůbec všechno špatně. Mezi nimi se se svými životními kartami snaží vyrovnat zkrachovalec Joe, který už má leccos za sebou a spousta nedobrého ho zřejmě ještě čeká. Kdyby Cage častěji lovil v těchhle vodách, těšil by nás při každém druhém setkání. Herecký kumšt v něm třímá i po všech těch přiblblých Honech na čarodějnice, Lovcích pokladů nebo Ghost Riderech. Je to stále pan herec (nezapomínejme na jeho výtečná devadesátá léta), který měl ale už dávno vyhodit agenta. Škoda, že tvůrci víc divákovi nepomohli s pochopením jeho zkratů a depresivních stavů. Spokojenost na solidní tři hvězdy!! ()

PROROK14

Neviem kde vyhrabali toho vzorného tatka, ale hral to perfektne. Ruku do ohňa síce nie, ale zopár eur by som dal na to, že ho zavolali na fušku, keď ho človek zo štábu videl, ako prehrabáva odpadky. Tento film je taký výsek zo života, možno nemá bohvie čo dej, ale zachytáva život ľudí. A najlepšia bola anatómia božieho výrazu :D ()

• Garyho (Tye Sheridan) otec bol v skutočnosti bezdomovec Gary Poulter. Režisér si ho všimol, pretože sa často obšmietal okolo štábu pri natáčaní jeho filmov. Zomrel na ulici v Austine pár mesiacov po natáčaní. (misterz)
  • Když Joe (Nicolas Cage) ťuká čísla do účetní kalkulačky s tiskem, můžeme vždy slyšet zvuk tisku a otočení pokladního bloku, ovšem ten se ani nehne a čísla, která naťuká, se na papír nikdy nevytisknou. (Timak)
  • Film se natáčel v Austinu v Texasu a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (více)