Pierre Richard jako smolař, který si nic nepřipouští... Smolař Alfréd, jehož život tvoří nepřetržitá řada malérů, se stane členem družstva, jež hájí barvy Paříže v poněkud pokleslé putovní televizní soutěži Paříž proti venkovu. Podle scénáře má pařížské družstvo vždy prohrát, avšak ztřeštěný Alfréd rozpoutává kolem sebe spoušť a zmatek a zatímco vede družstvo od vítězství k vítězství, televizní moderátor osnuje jeho vyřazení ze hry… (Česká televize)

kotrlak

Ty komouši nám tehdy museli dávat něco do žrádla, jinak si nemůžu vysvětlit že se se nám tyhle filmy v 70.letech tak líbily! ()

soukyd33

Komedii si představuji jinak. Nevím, ale nechytlo mě to. Spíše nuda a soutěže už vůbec netáhnou. Vtipů zde moc není, nebo se opakují. Hvězdiček 2 ()

Choucas

Pierre Richard v nejlepší životní formě, přesně tak, jak ho snad všichni mají rádi - jako totální smolař. Nějak mi to k tomuhle francouzskýmu sympaťákovi sedí, a proto mně vždy dokáže pobavit. Jistě, ten humor neni pro každýho, ale inteligentní člověk se při tomhle bavit musí. Film je trošku zmatený sled průšvihů a gagů kde je Pierre Richard vždy tím, kdo to odnese a nakonec, vydělá ze všech nejvíc, ženu kterou miluje. Parádní francouzská komedie, ač se trochu vymyká zažité představě o tomto žánru, rozhodně skvělý a zábavný film. ()