Rybářské městečko Tickle Head chátrá a neprosperuje. Šance na záchranu se objeví v podobě výstavby továrny, která je však podmíněna nejenom konkrétním počtem budoucích zaměstnanců, ale především vlastním doktorem... Kdysi býval Tickle Head v Newfoundlandu hrdým rybářským přístavem, kde žili silní, stateční a důstojní lidé. Otcové vycházeli na lov brzy zrána a vraceli se za čtrnáct hodin, aby poskytli svým rodinám střechu nad hlavou a potravu na stůl. Lidé měli smysl života, měli záměr. Dnes je Tickle Head finančně zruinované a lidé utíkají za prací do města na pevninu. Avšak místní usedlíci, jako například Murray French, jsou příliš pohodlní na to, aby zvedli zadek z barové židličky a vydali se hledat práci do města. Místo toho vystojí dlouhou frontu na sociální podporu. Přitom právě oni budou muset rozhodnout o budoucnosti své rybářské vesničky, protože šance na záchranu tu je – vybudovat továrnu, která dá lidem trvalou práci. Vesničané budou muset taktizovat a přesvědčit mladého doktora Paula Lewise, aby se tu usadil. (TV Prima)

Nach

Příběh o vesnici, která je tak vesnická a nudná, že i sex si jí vyškrtl z mapy a mobilní signál jí bere za sprostý slovo. Jednoduše řečeno: vymírá. A zachránit jí může velká firma, která tu vybuduje fabriku, ale pod podmínkou, že si seženou a zde udrží doktora. A shodou okolností jeden takový doktor je. Miluje město, miluje kriket, je pokrokový a cokoli jen ne vesnický balík. Co s tím udělat? Zahrajeme si na představu utopické vesnice. Výborně a chytře vystavěná komedie, která si utahuje jak z maloměšťáctví, tak z mezigeneračních rozdílů. Je plná vtipných a chytrých nápadů (rozpadlý barák veřejnosti podávejte jako národní kulturní památku a nemusíte malovat ani kulisy), vtipné přetvářky a kupodivu velice dobře fungujících mezilidských vztahů. Jeden ze snímků, který opravdu pohladil po duši a zahnal chmury. A za to jsem moc rád. 75% ()

honajz2

Tak tohle se mi hodně líbilo. Hodně příjemný film, plný krásné přírody, nevnucujícího se a veskrze inteligentního humoru, který má i sympatické postavy a zajímavou zápletku ohledně rybářského městečka, které se jeho obyvatelé snaží mermomocí zachránit... Ty dvě hodiny mi utíkaly hodně rychle a až jsem se divil, jak moc mi to sedlo. Ono by to ale muselo být hodně mizerně natočené, aby mě to úplně minulo - přece jenom, mám rád příběhy o vesnicích se svéráznými, ale přesto dobrosrdečnými obyvateli a příběhy o záchraně oblíbeného místa taktéž a tohle v sobě mělo obojí. A funguje to nejen v rovině komedie, ale i dramatu, protože tu jsou solidně a uvěřitelně napsané postavy, důvěryhodně gradující příběh a co mě potěšilo nejvíc je to, že se to úplně vyhnulo patosu a to včetně závěru, který k němu vybízel a namísto toho se možnému pokusu o něj krásně vysmál (SPOILER "Naučíte se kvůli mě hrát kriket?" -- "Ne." -- "Aspoň jsi upřímný." KONEC SPOILERU - to je tak geniálně napsané), takže já jsem určitě dost spokojený. K páté hvězdě mi brání jen to, že některé situace mohly být lépe a přirozeněji propojené, protože tu je pár divných a ne zrovna důvěryhodných míst, kterých naštěstí není tolik, ale díky nim to na pátou hvězdu nevidím. Možná ji časem dám, ale teď ne. Obrovská spokojenost ale platí určitě i tak :-) Silné 4* ()

Fr

,,PŘIPADÁM SI, JAKO BY MĚ POSLALI NĚKAM DO STŘEDOVĚKU…" /// Byla jedna prdel, kterou s rybama vopustilo i štěstí. Teď by v ní mohla stát továrna, ovšem… Doktor jako spása. Přípravy na příjezd a vlastně celej film vo snaze udělat z Tickle Head šťastný místo pro městem zkaženýho chlapa je… milej. Celá vesnice (vlastně přístav – pardon!) riskuje krk a reputaci pro úspěch ,,projektu“ a kecal bych, že jsem se 2x (3x, 4x) nahlas nezasmál. A i když se to zprvu nezdálo, vyklubal se z toho pohodovej film o prdelákově, kterej získal zpátky to co ztratil. Hrdost. A taky štěstí. (takže se kurva připravte na velkou dávku optimismu!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem starosta a neustále přemejšlím, kdo by mi pomohl tu naší prdel semknout. 2.) Jsem doktor a všichni mě serou. 3.) Thx za titule ,,wbali“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

dr.fish

Byla by to velmi laciná komedie o tom, jak do přístavního zapadákova nalákat doktora. Vytvořit pro něj ráj na Zemi, aby už nikdy nechtěl odejít. Byla by, kdyby to bylo americké. Jenže ono to je kanadské, takže to má zcela lidský rozměr, místy možná až příliš přívětivý, ale ta roztomilost mi kupodivu skoro vůbec nevadila. Je v tom tolik nadhledu a nadsázky, že se ten cukr hladce rozpustí a zbude dosti povedená komedie, která fakt baví.80% ()

easaque

Přijemná oddychovka, která dokáže pohladit po duši a připomene, že jsou na světě i dobří lidé, Já vím, že jsem naivní, ale aspoň je to hezký příklad toho, že někdy lhát není vždy tak špatný ;-) Zaslouží si hezké 4 hvězdičky, které dodají pozitivní energii. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

• Tvůrci chtěli v hlavní roli Robina Williamse, ale nedohodli se pro hercův nedostatek času. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v kanadských lokalitách Newfoundland a Labrador a na poloostrově Bonavista. (Terva)
  • Snímek měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Torontu 2013. (Terva)