Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lehce bizarní snímek odehrávající se v Barceloně sleduje životní příběh chudého břichomluvce Juana Marése (Imanol Arias), syna švadleny-alkoholičky a čínského ilusionisty. Někdy v sedmdesátých letech potká mladý Juan svou budoucí ženu Normu Valenti (Ornella Muti), překrásnou dívku z dobře situované rodiny. Stane se tak na jedné výstavě, kde jsou návštěvníci zadržováni několik dní v protestní hladovce a Juan stráví s Normou noc pod dekou. Po pěti letech je ale manželství v krizi, Norma Juana podvádí s imigranty z těch nejnižších vrstev. Po rozvodu je Juan nucen vydělávat si hraním na akordeon v ulicích, kde se stane obětí útoku krajní pravice. Ani se zohavenou hlavou a nově přijatou identitou maskovaného Fantóma se Juan nevzdává myšlenky získat Normu zpět. (dopitak)

(více)

Recenze (1)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Velká ztřeštěnost, která se snad vyrovná jedině ranné tvorbě Pedro Almodóvara. Svlečená Ornella už je starší, a s oblibou tu zavěšuje střevíce na ztopořený úd svých milenců. Souvislost s politikou a hašteření mezi španělštinou a katalánštinou jsem přiznávám se nepochopil více, než že každý z manželů zastává sympatie k jinému jazyku. ()

Zajímavosti (8)

  • Film mal premiéru na svetovom filmovom festivale v Montreale na konci leta 1993, kde mal veľký ohlas, film však nezaznamenal ani komerčný, ani kritický úspech. (Arsenal83)
  • Dvojjazyčnosť názvu odkazuje na spoločensko-politickú situáciu Katalánska, ktorá je tradične poháňaná napätím v oblasti nezávislosti. (Arsenal83)
  • Film bol celý natočený v Barcelone. (Arsenal83)

Reklama

Reklama