Bez hranic

• Francie Crossing Lines (více)
Francie / Německo / USA, (2013–2015), 25 h 23 min (Minutáž: 41–47 min)

Tom Wlaschiha, Donald Sutherland, William Fichtner, Lara Rossi, Marc Lavoine, Gabriella Pession, Richard Flood, Elsa Mollien, Goran Višnjič (více)

Mezinárodní tým evropských detektivů projíždí Evropu ve snaze chytit sériové kriminálníky, kteří své řádění přetáhnou přes hranice jednoho státu. Louis Daniel (Marc Lavoine), vedoucí týmu, si na pomoc s případy pozve svého někdejšího dobrého přítele, bývalého newyorského policistu Carla Hickmana (Wiliam Fichtner). Hickman si při pronásledování zločince zchromil pravou ruku, na službu se zbraní může zapomenout, navíc trpí krutými bolestmi. Závistiví kolegové ho rychle a ochotně „odsunou do důchodu". Hickman se přestěhuje do Holandska, kde žije v karavanu v zábavním parku jako anonymní uklízeč. Právě tam ho najde Louis, který Hickmana přesvědčí, aby se připojil k jeho unikátnímu světovému týmu. (oficiální text distributora)

Lavinia

Dost mi to připomíná Criminal Minds, což také bylo úmyslem. Tým je mezinárodní, takže by měli mluvit anglicky s národními přízvuky, no a co? O to autentičtější to je, ovšem já to poslouchám německy, takže bohužel neposoudím, ale podle stížností kolegů bych to hodnotila jako plus. Po mnoha nových superdetektivkách konečně něco, na co se dá koukat - málem zvracím ze všech těch křehotinkatých slečnách na 12-cm-podpatcích, co spíše pózují než honí zločince a z kterých by se normální zločinec asi potrhal smíchy. Zvlásť mě těší evropské lokace, kde se přiznává, že se tam děj odehrává - takže když jede po ulici pražská tramvaj, tak jsme fakt v Praze. Slibně se vyvíjí, má to u mě šanci na 5. ()

dr.fish

Tak strašně jsem si přál, aby to fungovalo. Jenže tvůrci chtěli natočit americký seriál. S evropským přístupem k věci to má pramálo společného, i když občasné zjevení českých herců potěší. Prvních pět dílů je docela snesitelných, ale pak přijde totální propad na úroveň telenovely. Seriál nesnese srovnání ani s našimi průměrnými sériemi typu Případy 1. oddělení. Tohle prostě není to, co bych od eurokrimi čekal. Potěšila by alespoň reklama na Unii typu výlety do místních kriminálních oddělení členských zemí, trocha cestománie po Evropě, vysátí zajímavých případů místních kriminálek a jejich zpracování. Těch soudniček musí být stovky, určitě by se vybralo třicet zajímavých. Smůla. Je to zkrátka o ničem. 50% ()

Yardak

Nová seriálová kriminálka sice hlavně staví na Fichtnerovi a Sutherlandovi, ale pokud Vás zaujme alespoň trochu složení evropského týmu a jejich mezinárodní případy, tak od druhé půlky první série to už budete hltat! České lokace jsou pak jen třešničkou na dortu;o). Finálový dvojdíl je opravdu povedený (hlavně díky přesvědčivému Kimu Coatesovi). Těším se na druhou sérii (druhá série je pro mě těžce hodnotitelná, poněvadž jsem se objevil i před kamerou:-)), i když přiznávám, že je to především guilty pleasure ve stylu seriálu Missing z roku 2012). Třetí série s úplně novým týmem je taky povedená a znovu ty krásné české lokace:-)). Slabších 5 hvězd. ()

akisha

Velkou výhodou z pohledu Čecha je to evropský prostředí. Po všech těch seriálech z končin jako New York nebo Las Vegas, který působí tak nějak dost "vzdáleně," je tu najednou seriál, kde vidíme Prahu, Berlín a kde je v angličtině věta: "Nazdar, jsem inspektor Vomáčka, česká policie." Je to osvěžující změna a za to palec nahoru. Pak tam taky hraje Fichtner samozřejmě, mástr, toho zbožňuju všude. Bohužel zbytek castingu je dost matnej. Vystupuje tu jen Donald Šediknír Sutherland a Tom Jaqen Wlaschiha. Šediknír je tam evidentně navíc, Sutherland hraje furt stejně, ať je hodnej nebo zlej. Je to prostě Donald Sutherland ve filmu. Jaqen je super, ale má zas málo prostoru. Jinak to nijak převratný není, ovšem to ještě neznamená, že to není zábavný a napínavý. Jsem zvědavá na druhou sérii, která bude, ohó, to je fajn. Nejlepší českej výkon předvedl tradičně Roden, nejlepší zápich měl tradičně Vašut. A Issová je taková česká Marion Cotillard. Dobrejch 75%. ()

magnolia

konečně obyčejná kriminálka. což je v dnešní době přehnaných forenzností, přehnaného počtu sociopatických vyšetřovatelů a přehnané snahy vůbec se odlišit veliký kompliment. / tipuju, že půjdu na pět. jelikož mě to prostě (obyčejně) baví a zbytečně nevyrušuje imperativní originalitou (která mě štve třeba na hannibalovi). ()

• Jen za rok 2013 tvůrci utratili v České republice asi 10 milionů eur. (willy1)
  • Natáčení probíhalo v České republice a ve Francii. Záběry v interiéru klubu ve 4. dílu první série se natáčely v pražském klubu Mecca v listopadu 2012. Několik scén do druhé série se 23.10.2013 natáčelo na Mendelově univerzitě v Brně. Následující dny se pak mělo natáčet na zchátralém fotbalovém stadionu v Brně-Lužánkách, ale magistrát města Brna to těsně před začátkem natáčení zamítl. Druhá série se natáčela v Belgii, Francii a na přelomu let 2013/2014 opět také v České republice, tentokrát v Praze. Pro druhou sérii pak byly v lednu 2014 pořízeny záběru v pražském klubu SaSaZu. (mkmikes)
  • Mezinárodní trestní soud, anglicky International Criminal Court, vznikl roku 2002 jako stálý soudní dvůr, který má stíhat osoby zodpovědné za zločin genocidy, zločiny proti lidskosti, válečné zločiny a potenciálně také zločiny proti míru, až budou uspokojivě definovány. Sídlo má v nizozemském Haagu, stejně jako Mezinárodní soudní dvůr. (artuš)

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

20.06.2024

Přichází velmi smutná zpráva ze Spojených států. Ve věku osmaosmdesáti let odešel americký filmový velikán a plodný herec s přibližně dvěma stovkami filmových a televizních rolí na svém kariérním… (více)

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (více)