Reklama

Reklama

Superúčetní

  • Česko Báječný Fantozzi (více)

Bůh stvořil Fantozziho. A na jeho naléhání Bůh pokračoval - stvořil jeho ženu a krásnou dcerku.
Bůh chtěl stvořit člověka, ale bohužel tento pokus skončil stvořením tvora jménem Fantozzi. Ten naléhal, až mu Bůh stvořil i ženu Pinu, které se narodila krásná dcerka Mariangela. Další z příběhů o Fantozzim vám ukáže život tohoto beznadějného smolaře od pravěku až do budoucnosti. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (85)

Martrix 

všechny recenze uživatele

Kdysi jsem viděl Maléry pan účetního, ze kterého mi v hlavě ulpělo pár dobrých fórků. A protože jsem měl náladu na něco staršího a veselého, zkusil jsem Superfantozziho. Z nostalgie jsem ochoten slevit z odpadu! a dát milosrdnou jednu hvězdu za ty dva vcelku dobré ftípky v úvodu. Nejde o to, že drtivá většina filmu je postavena na situačním, velmi infantilním a předvidatelném humoru, ale o to, jak málo těch vtipných scén je. Postava Fantozziho se bez nějakého klíče ocitá v různých úsecích historie, tzn. tvůrci měli obrovský prostor něco vymyslet a přesto z toho nedokázali vytěžit ani jeden originální a opravdu vtipný moment. Takže co? Nudí, nudí, nudí. A to je u komedie dost zásadní problém, bez ohledu na dobu vzniku. Za střízliva je to festival trapného a primitivního humoru, takže podle mě ideální na TV Barrandov, po silvestrovském proslovu J. Soukupa. ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

Trochu jinak postavený film. Fantozzi má smůlu už v ráji, kdy se jeho "Evou" stane Pina. Dále se s rodinkou představuje jako lovec doby kamené, neohrožený Ceasarův bojovník, v Jeruzalémě si nese svůj kříž, za doby křižáckých výprav se také moc neuplatní, ale zase získá Excalibur. Přes francouzkou revoluci a světové války se dostane až do současné Itálie. Cesta na fotbalový zápas se tam ale dá přirovnat k těm středověkým bitvám. Vše končí v budoucnosti v podezřelých oblecích. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Ďalší Fantozzi. A začíname od Adama. Tomuto dielu sa nedá uprieť originalita. Zasadiť Fantozziho do rôznych historických období, to je konečne nejaká zmena. Potom možno odpustiť aj stále sa opakujúce prvky všetkých filmov. Avšak keďže je tu viac príbehov, tak sa nevieme do príbehu vcítiť. Respektíve nestihneme. Chýba tu seňora Silvaniová, čo je dobré, pretože ju skutočne nenávidím. Niektoré z príbehov sú skutočne vtipné, niektoré sú zase príliš prehnané a trápne. Klasický Fantozzi to nieje, tie diely sú proste najlepšie, ale treba priznať že táto snímka sa im nemôže vyrovnať. Na druhú stranu máme plno omnoho horších filmov s Paolom Villaggiom, ktoré nemajú hlavu ani pätu. Takže tu sa určite staršia generácia, ktorá má rada starší humor z chuti pobaví. ()

Gumeedek 

všechny recenze uživatele

Je mi líto, ale tohle bylo fakt trapné. Akorát snaha vytlouct z účetního co nejvíc za co nejmenší úsilí. Většina vtipů převzatá z dvou vydařených dílů o malérech pana účetního. Jinak je to snůška vzdechů a přihlouplých gest a výrazů ve tváři. Jedna hvězdička za jediné dva momenty, u kterých jsem se opravdu zasmála... ()

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Stvoření Fantozziho. Fantozzi v ráji. Fantozzi v pravěku a tak podobně. Zkrátka "dějiny" světa podle Fantozziho. Tomuhle uhozenému vývaru se už nemůže smát ani pětileté dítě natož dospělý člověk. Paulo Villagio střídá jednu grimasu za druhou a stejně to není nic platné. Vtipnost v nedohlednu, trapnost přímo před divákem. Trik s "obřím" ještěrem v pravěku už byl hůře realizovaný snad jen v pohádce "Princ a Večernice". Dabing Václava Postráneckého se nedostižnému Stanislavu Fišerovi ani nepřiblížil. Fišer na rozdíl od svého kolegy uměl vložit do hlasu vtipnost, i když v originálním znění nebyla, což Postránecký neovládá a dabuje až příliš mechanicky respektive bez zájmu a ani se mu nedivím po shlédnutí tohoto výtvoru. Časy "košilatých" italských komedií protkaných obhroublým humorem jsou (bohudík!) nenávratně pryč. Ta kreténovina se nedala vydržet a myšlenkově by sedla stejnému kreténovi jako byl Fantozzi. Ještě ten pvrní díl jsem bral. Byl relativně vtipný a brilantně nadabovaný. Villagio se však nehodlal po dlouhá léta s postavou rozloučit a nepřipustil si, že už je její potenciál dávno vycucaný až do dna. Zkrátka čeho je moc, toho je příliš. A zde to platí stonásobně. Nedívatelné cosi! Naprostá ztráta času.Tvůrčí ubohost v největší možné míře. Mé hodnocení: 0% ()

Galerie (8)

Zajímavosti (8)

  • V české verzi překladu je několik překladových chyb v textech souvisejících s Biblí. Například ve scéně, kdy Fantozzimu (Paolo Vilaggio) kvůli Ježíšovi děti pošlapou políčko, v českém dabingu Ježíš pronese: „Směřujte na mě bez obav svá slova.“ V originále je však řečeno: „Lasciate che i pargoli vengano a me“ neboli „Nechte děti přijít ke mně,“ což je odkaz na biblický verš Matouš 19:14. (vojtaruzek)
  • Skotský doubledecker byl ve skutečnosti běžný jednopodlažní autobus Fiat 306/3, kterému byla pro potřeby filmu na střechu přivařena ještě jedna autobusouvá karoserie. (Stejšn)
  • Luc Merenda ztvárnil ve filmu celkem 9 rolí napříč epochami: Adama, řeckého velitele, římského vojáka (výběrčího daní), Černého rytíře, Robina Hooda, Odsouzence na gilotinu (pravděpodobně Ludvíka XVI.), Balabama, Japonského důstojníka a Fantozziho (Paolo Villaggio) nadřízeného v budoucnosti. Evu a další ženské protějšky Merendových postav pak ztvárnila Eva-Lena Lundgren. (vojtaruzek)

Reklama

Reklama