Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Falcon)

Marys

Na to, čo film nakoniec poskytol, má podľa môjho názoru až príliš veľký ohlas. Nehovorím, že je zlý, no je mnoho porovnateľných filmov, ak nie lepších. Na také Tangled sa napríklad podľa môjho názoru nechytá. Rád som si ho pozrel, pobavil ma, dobrým animákom menej ako 4 hviezdy neudelím, no úplne ma za srdce nechytil. ()

Rufete

"Olaf! You're melting!" - "Some people are worth melting for." Komentář může obsahovat spoilery. Tak dlouho jsem neviděl nic kresleného, až když na mě padla vánoční atmosféra, tak jsem si pustil něco, kde byl podle obrázků cítit sníh a zimní dobrodružství. A byl to tenhle krásný film. Nevím, co mě ohromilo víc, jestli překrásné animace, ještě krásnější princezny, tematický soundtrack nebo roztomilý sněhulák. Princezny byly jedna hezčí, než druhá, ale strašně se mi líbil hlas Kristen Bell, pro muzikál jako stvořený. Příběh typický pro Disney, ale výjimečně zpracovaný a s dobrými postavami. Elsa se mi hrozně moc líbila vzhledově (obzvlášť při písničce "Let It Go", když si rozpustila vlasy) a Anna zase milou povahou, dobrým srdcem a již zmíněným hlasem. Do toho skvělý sněhulák, který zastával roli komika s dokonalými hláškami a s láskou k létu. A taky Sven, Kristoff a trollové, jejichž písničku si nezapamatuje vůbec nikdo, ale dobře zní. Písničky jsou vážně skvělé, nejvíc se mi líbily "Let It Go", "Do You Want to Build a Snowman?" a "For the First Time in Forever". Překrásný závěr, nemusí přece všechno končit posvátným polibkem nebo svatbou, stačí sourozenecká láska. ()

Nethar

Hezké animace, pravý pohádkový příběh bez animáckých moderních šíleností. V první půlce spíše muzikálové, v druhé dobrodružně pohádkové. Byl jsem připraven se hodinu a půl nudit, ale zvládl jsem to bez úhony, takže ty tři hvězdy ode mě pro animovanou pohádku berte jako velké ocenění. ()

HonzaSim

Nevím kde spustit, protože mě uchvátilo tolik prvků.. Asi začnu tím, že je to první animovaný film s ledovou tématikou, která je mi blízká. Moc se mi líbily i obě sestry a jejich charaktery. Kupodivu i sob patřil k nejpovedenějším postavám. Co mě vyrazilo dech byla animace s efekty. Ani bych nevěřil, že mě něco může tak dostat. Například přeměna na ledové království a krajinu neměla chybu a opačné roztávání taktéž. To nejlepší jsem si nechal na konec a tím je muzikálová stránka. Opravdu nádherná hudba a jedna skladba lepší než druhá. Budu si snad muset sehnat soundtrack, protože to byla pastva pro uši. Potěšila mě také přítomnost zpěvačky Demi a její písně "Let It Go", českou verzi "Najednou" nazpívala tuším M.Absolonová. Co se týká příběhu, tak vyvrcholení mohlo být propracovanější, ale nevadí. Na první shlédnutí jsem tak okouzlen, že Ledové království můžu označit za srdeční záležitost a jeden z nejoblíbenějších animovaných filmů. Co se týká tohoto žánru, tak to byl asi nejsilnější zážitek. Velká škoda, že se film nedočkal plnohodnotného pokračování, ale jen krátkometrážní jednohubky. Každopádně je to teprve podruhé, co jsem měl u animovaného snímku pocit velkolepého filmu. Mám velkou radost, že Frozen získalo i několik ocenění, konkrétně dva Oscary, (za animaci i hudbu) a aby toho nebylo málo, tak ještě Zlatý Glob také za "grafiku." 90% EDIT: Tak dvojka přecijen bude, což je super! Tentokrát si to nenechám ujít a musím na to jít do kina. ()

filipvrbik

Dobrý,leč přeceňovaný animák- i když sesterská láska ,která hory (resp. led) přenáší docela dobrý nápad 80% - ale proč to vydělalo až tolik ,to nechápu ()

Jimmy15

Musím tady souhlasit s některými komentáři ohledně toho, že se jedná nejspíš o jednu z nejslabších disneyovek. Ale jasně ta druhá polovina se pak rozjela, ale do té doby mě to fakt nebavilo. I když měl film i svoje světlé chvilky, jako byl třeba sněhulák Olaf, tak na mě to působilo pouze průměrně a viděl jsem už mnohem více a lepších animáků. ()

Jaro_slav

Dospělák si to moc neužije, ale je to slušně nedebilní a místama se malý děcka asi fakt bojej. Slušná šedesátka. ()

PanTumnus

disney je zpátky. po na vlásku a raubíři ralfovi opět v plné síle. tvůrci ledového království nám totiž nepředkládají jen nejlepší animovaný snímek od na vlásku. oni nám servírují pravděpodobně nejlepší animovaný snímek od geniálního lvího krále! zatímco konkurence, včetně pixaru, se dnes topí v záplavě více či méně povedených animovaných komedií a tunách průměrných pokračováních osvědčených hitů, tak studio walta disneye nám odvážně předkládá čistokrevnou pohádku. což je žánr který se v současném hollywoodu už moc nenosí. ledové království je zábavné, tradiční a navíc i docela originální a není ani trochu kostrbaté. z celého filmu tryská láska tvůrců ke svému řemeslu a dokonce i k dost drasticky upravené předloze hanse christiana andersona. animace je tradičně na velmi vysoké úrovni. postavy jsou sympatické. (je divné když vám animovaná postavička přijde sexy? :D) zimní království a hrátky animátorů s ledovou silou jedné z hlavních postav jsou vykreslené také na jedničku. tempo příběhu je skvělé a příběh cválá ke konci svižným krokem. až mi pak bylo i líto že to celé končí. soundtrack je vysoce kvalitní a třeba taková úvodní chórová skladba mi bude kouzlit úsměv na tváři ještě hodně dlouho. tímto filmem zkrátka disney dokázal, alespoň mně, že na to opravdu ještě má a vrátil se tak na pomyslné první místo žebříčku studií s nejlepšímy anglicky mluvenými animovanými filmy. pro tentokrát tleskám ve stoje. posílám chválu tvůrcům a doufám že podobně nádhernými pohádkami mě bude mišákovo studio zahrnovat pravidelněji. :) ()

andio

Moc fajn animák. Trochu mi to připomnělo Tangled. Tyhle nový Disneyovky mě moc těšej a rád se na ně koukam. Je to krásně uvolňující zábava na zimní večery :) 8/10 ()

pytrisss

Splacanina ve ktere zpivaji i kameny. Nastesti obsah jednoduchych jedno-brdo pisnicek dej nijak neposouva, lze je tedy s klidem preskocit. Zbyva pul hodina filmu se slabym pribehem, ctyrmi vtipy a vybornou animaci snehu. ()

majec4

Mile a sem tam aj vtipne, no bez pribehu co by daval vyraznejsi zmysel. Zakoncenie kazdej sceny pesnickou mi tiez dost liezlo na nervy. No Let it go nemala chybu. Pospevoval som si ju aj pri titulkach :) ()

Eterninox

Velmi pěkně technicky zpracovaná pohádka se zajímavými a (většinou) nejednorozměrnými postavami, která u mě ale dost ztroskotala na vypravěčském aspektu. Většina rozhodnutí na kterých příběh stojí (např. uzavřít dceru před světem, aby se přestala bát lidí, a tím pádem se naučila ovládat svoje schopnosti) mi totiž přišla poměrně nelogická, stejně jako celé geokulturní zasazení (evidentně severská země, kde lidé ale nejsou připraveni na sníh, a za led se platí). *** Po milém expozičním úvodu se navíc hlavní dějová linie čím dál těžkopádněji zamotává, aby se pak náhle ústřední zápletka kolem Elsy (a částečně i milostný trojúhelník kolem Anny) simplisticky vyřešily skrze šmahem vyprávěné zvraty - jako by si scénáristé řekli "Ok, tak tady to radši už utneme". Přitom velká část slibných vlastností a motivací postav (Elsin odpor ke konvencím, Kristoffova výstřednost, Olafova posledlost teplem) zůstane trestuhodně nevyužita. *** Příliš mě neoslovily ani písničky, které rozhodně nebyly špatné, ale až na několik vyjímek postrádaly nápad i náboj, které měly v Tangled - což je vlastně něco, co by se dalo říct o celém filmu. (Viděno anglicky ve 2D). 70% *** Update po druhém shlédnutí: Pokud se nedíváte jako pře-analytičtělý kritik a prostě se chcete bavit, je Frozen o poznání lepším zážitkem. Až na deus-ex-machinovský konec jsou příběhové mezery poměrně snadno přehlédnutelné díky konzistentnímu přívalu ztřeštěného humoru i akce, a co schází sólo písním a duetům, to dohánějí příjemně atmosférické instrumentální a chorální skladby. 75% ()

marttaN

Klasická disneyovka plná písniček a občas i sranda, sice nic převratného, ale solidní podívaná pro ty co můžou animáky, nejlepší postavy... sněhulák Olav, sob Sven a prodejce v takovém "obchodě" ten to celé korunoval. ()

JohnyD

S Frozen vôbec nemám problém, páčilo sa mi to, neľutujem času ani peňazí a mile rád, si to zopakujem, keď bude nálada a chuť a úprimne im ten komerčný úspech prajem. Osobne sa mi to páčilo viac ako Tangled. 8/10 ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood