Reklama

Reklama

Nedotknutelní

  • Česko Nelegální obchod (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Ani jeden z nich nemá budoucnost, přesto si lze jen těžko představit rozdílnější dvojici. Na jedné straně milionář Phillip, vzdělaný sběratel umění, renesanční člověk s kulturním rozhledem a vybraným vkusem z vyšší společnosti, který je po nehodě během paraglidingu ochrnutý a upoutaný na vozík. Na druhé straně černošský mladík z předměstí. Díky energii, odvaze a bezprostřednosti by mu měl patřit svět, ale jako čerstvě propuštěný vězeň nemá šanci získat práci a zjišťuje, že svět o něj ani trošku nestojí. Setkají se spíš omylem, nejspíš o to moc nestojí, Phillip si i tak vybere živelného kluka téměř z ulice jako svého ošetřovatele. Možná to byl krok zoufalé nudy, dost možná i řízená sebevražda. Ať tak či onak, jejich soužití po krátké nedůvěře překoná všechny rozdíly a oba charaktery z jiných vesmírů života do sebe zapadnou jako Lego. Jejich neočekávané přátelství nabízí dojemný, zábavný a hlavně neuvěřitelně silný zážitek. (Bontonfilm)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (106)

drake31 

všechny recenze uživatele

Francúzky originál milujem a musím povedať, že touto "hollywoodskou" verziou som ostal milo prekvapený. The Upside funguje. Smial som sa, cítil som s charaktermi a to ako si film šiel vlastnou cestou ma nijako neštvalo. Ústredne herecké trio je skvelé, no taktiež si myslím, že to ako človek dokáže zniesť Kevina Harta hrá dosť veľkú úlohu. Z čoho som bol najviac otrávený bola kamera. V mnohých momentoch, obzvlášť hneď na začiatku ma jej štýl naladil na nemilú vlnovú dĺžku. Tejto verzii chýba mnohé. Mnohé, ktoré perfektný originál obsahuje - hudba je asi tá najpodstatnejšia časť pre mňa či väčší a silnejší emočný punch... no koniec koncov, The Upside nepostráda toľko toho ako film aby som trpel počas tých dvoch hodín, práve naopak - ja som si tie dve hodiny vcelku užil. 3.5* ()

Vxxx 

všechny recenze uživatele

Odpad si to nezaslouží. Mám takový pocit že plno lidí tady tomu dalo odpad jen z principu, aniž by film viděli. Ale žádný zázrak to není, chtěla jsem napsat objektivní komentář, ale bohužel si nemůžu pomoct a musím srovnávat s francouzským originálem, který mám moc ráda. Tento film ve mě nevyvolal skoro žádné emoce. Kevin Hart je zde pouze o něco méně otravný, než v jiných filmech, ale stejně ho nemůžu vystát. Bryan Cranston předvedl relativně dobrý výkon, bohužel pro něj byl François Cluzet mnohem MNOHEM lepší. Nicole Kidman ovšem úžasná. Její půvab film zachraňoval. Nelíbí se mi pozměněná dějové linka Della (Drisse v originálu). Předpokládám, že chtěli více Hallywoodský feel, tak ta prdli něco o děcku. A ta romantická zápletka s Phillipem je taky jinak v originálu. Oba filmy jsou podle skutečné události, tak nerozumím tomu, proč se v tolika věcech rozcházejí. No nic. Ne, nelíbilo se mi to, ale kdybych neznala francouzský originál, asi by to dostalo o hvězdu více. 2* ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Ze zvědavosti jsem se podíval co předvedou Amíci s nejlepším evropským filmem tohoto milénia, ale samozřejmě odpadli už na začátku. Kevin Hart mě v této roli moc neseděl. Moji manželku film vadil už ze své podstaty. Často nuda, občas něco trapně nechutného. A jedna povedenější rande naslepo v restauraci tohle nemohlo zachránit. 50% ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

V první chvíli napadne, že je to "jen nadprůměr". Ale je to proto, že jsme to už viděli ve francouzské verzi. A dějově (nebo zpracováním) je to hóóóódně stejné. Tak proto je původní verze lepší a nedostižná. Byla první. V té nové - americké - byl asi černoch sympatičtější, protože více zapadal do reality. Francouzský černoch (zpětným pohledem) byl hodně africký. Vzhledem k tomu, že FR snímek ve své době neměl v Americe nijak velký úspěch, tak si zřejmě amíci museli toto dílko udělat po svém. ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Já se nikdy netajil tím, že mám velkou náklonnost k americkým remakům nejen evropských hitů, a více než často jsem si je dokonce užíval víc než právě samotné originály, no a právě ani Nedotknutelní tomu nejsou výjimkou, nehledě na to, že jako jeden z velmi mála dokonce ani nesdílím to celosvětové nadšení z právě francouzských Nedotknutelných, které sice také považuji za opravdu silný a výrazný snímek, ale to pozdvižení kolem něj pro mě bylo a vlastně stále je zcela nepochopitelně přehnané. Nicméně nyní již ale blíže k tomuto remaku. Já se tedy dost upřímně bál obsazení Kevina Harta do ústřední role, jelikož tohoto komika příliš nemusím, za mě totiž velmi často strašně přehrává, působí trapně a ani jeho styl humoru mi nesedí, zde ovšem podal překvapivě silný a civilní výkon, herecky mě oslovil a v kombinaci s Bryanem Cranstonem jim to po celou dobu šlape na jedničku. Též nečekaně překvapivě se stejně jako u originálu i zde tvůrci vykašlali na nějaké zbytečné tlačení na pilu, což mě právě u amerických filmařů docela až šokovalo, ale skutečně se tady po celou dobu ani jednou neuchýlili k nějakému nucenému vyvolávání emocí, prostě je nechaly vyplynout z jednotlivých scéna a situací a působilo to velmi příjemně. Celému příběhu a vyvíjejícímu se vztahu mezi ústředními hrdiny jinak nelze též co vytknout, je to citlivě a poutavě zpracované, bez nějakých hrubozrnných, nevhodných, či snad až trapných fórků, za mě zkrátka tento remake své předloze ostudu rozhodně neudělal a já musím jen zopakovat, že na mě působil opravdu ještě o něco lépe, než právě samotný originál. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (4)

  • Film měl premiéru už 8. září 2017 na Torontském filmovém festivalu. Poté, 7. října 2017, proběhla premiéra v USA na Aspenském filmovém festivalu. (Varan)

Související novinky

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (více)

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

28.04.2019

Režisér Neil Burger (Všemocný, Divergence) spoustu lidí překvapil svým letošním odklonem od oblíbeného žánru sci-fi, když natočil remake francouzské komedie Nedotknutelní s Bryanem Cranstonem a… (více)

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)

Reklama

Reklama