Reklama

Reklama

Šílená bejvalka

(seriál)
  • USA Crazy Ex-Girlfriend
Trailer 1
USA, (2015–2019), 41 h 52 min (Minutáž: 22–43 min)

Hrají:

Rachel Bloom, Donna Lynne Champlin, Santino Fontana, Vincent Rodriguez III, Vincent Rodriguez III (a.z.), Vella Lovell, Gabrielle Ruiz, Pete Gardner (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(62)

Obsahy(1)

Geniální právnička Rebecca Bunch pořád touží po Joshovi, který jí kdysi dal kopačky. Hodí proto celý New York za hlavu a vrátí se do Kalifornie, aby ho získala zpátky. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (13)

kockodan odpad!

všechny recenze uživatele

Opět mladá, úspěšná, newyorčanka, single a (jak jinak) po třicítce, ale nenaplněná a s otřepaně typickou vlezlou matkou co jí neustále volá a buzeruje (a debilní seriálová a dávno nevtipná klišé se nám kupí a kupí...), se rozhodne hledat štěstí a lásku, a tím jakoby začíná spousta "roztomilých ztřeštěností" a úletů "k popukání"... Ano, znechucený sarkazmus a ironie ze mě přímo tryská, a to dávám standardně šanci každému seriálu vždy třemi epizodami, tady ale opravdu ne, a už po prvním dílu tuhle otřepanou příběhovou linii s radostí vzdávám. Ráchel Blůmová je bezesporu nadaná (nejen) muzikálová umělkyně. Bohužel typ příběhu ani zpracování scénáře mě nenadchlo. Kupodivu nejmíň mi na celé té nenápadité a vyšumělé slátanině vadilo muzikálové zpracování, a ty písňové vložky byly de facto docela úleva od jinak všudypřítomné trapnosti a předvídatelnosti. Musíme znova vidět už do mrtva a ze všech možných i nemožných stran probrané, vypreparované a dokonale úhledně přetřesené (a dyzajnově do detailu vystajlované) útrapy mladých třicátnic z USA, kterým biologické hodiny bijí na poplach a tím spouští frenetický závod o nalezení toho správného chlapa, lásky, štěstí a smyslu života? (How relatable, right?). Nestačila za všechny a jednou pro vždy (jako odstrašující případ) Carrie Bradshaw??? Odpad jako bič! ()

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 90% - I o smutných věcech se dá vyprávět vesele a přestože při trampotách slečny Rebeccy nejednou slzím nad tím, jak beznadějně upřímná, bezhlavá a zoufalá ve svých snahách je, stejně často se vzniklým situacím i nemůžu přestat smát. Byť divák, který dohlédne za první dobrou, tuší za onou muzikálově rozkecanou zábavou jistou občasně vykukující temnotu. Rachel Bloom má ze života odkoukané mnohé, ale právě ty hořkosladké chvíle, kdy člověk miluje, ale milován není, to je její číslo jedna, díky kterému konkurenci bez problémů uniká. Z ostatních postav mě nejvíc překvapil Darryl, který z potenciální vtěrky přerostl do zázračného nahrávače na největší smeče a zároveň si pro sebe krade zcela samostatnou a překvapivě životnou introspekční linku. 2. série - 90% - Nešťastná Rebecca je o pořádný kus lepší než sobecká Rebecca. Milostný trojúhelník a vše kolem něj má sice na svědomí jako vždy skvělé songy, ale až když se daná vztahová situace vyřeší (a že se vyřeší dost překvapivě), začíná ta pravá druhá série, která by bez onoho těžkopádného rozjezdu patřila k vrcholům toho, co jsem kdy viděl. Holčičí síla, kterou hlavní hrdinka sdílí s Paulou, Heather a překvapivě hlavně s Valencií, je totiž nezměrná a ať už se na hostovačku zastaví Brittany Snow nebo nově příchozí šéf Nathaniel, jedná se o řetězce bránici trhajících gagů a geniálních hudebních nápadů. 3. série - 100% - Jestli nebyla třetí sezóna z West Coviny tím nejlepším, co jsem za poslední rok na obrazovkách měl tu čest sledovat, byla alespoň rozhodně tím nejzábavnějším. Těch sotva postřehnutelných muzikálních gagů, parodií a dokonalých veršů je tolik, že se ani nechce věřit tomu, jak dlouho si je parta kolem Aline Brosh McKenny šetřila. V kombinaci s gradující "duševní" linkou, která pro mě vždy byla tím základním dějovým předivem, se jedná o dokonale komplexní a přesto pro leckoho maximálně rozporuplný a nepřijatelný zážitek. To, že se sledovanost pohybuje takřka kolem nulových hodnot a relativně předvídatelná taktika stanice CW přesto zahrnovala i odklepnutí pro finální sérii, je nemalý zázrak. 4. série - 90% - V něčem jiná, vážnější, chvílemi snad i vyzrálá, ale v rozhodujících momentech bezhlavá i intimní zároveň. Poslední sezóna odpovídá na všechny zásadní otázky, zlehka poodhaluje závoj budoucnosti, končí přesně tak, jak podle tvůrčího týmu od samého začátku měla - a díky účasti Skylara Astina mě úspěšně nutí zapomenout na moji nenávist ke Gregovi. Možná to není pohádkový konec, ale takový ani nikdy být neměl. V mých očích Rebecca patří do konkrétní náruče, ve které nakonec neskončila. Nevadí mi to. I u vztahově muzikálové komedie, která má slovo girlfriend v názvu, může happyend spočívat v něčem mnohem vyšším. ()

Reklama

anusha 

všechny recenze uživatele

Dalsi super serial s GIRL v nazve co zapada do mojej posadnutosti serialmi v s girl v nazve. Kazdopadne velmi vtipne genialne muzikalove cisla. Je pravda ze by mu neuskodila kratsia minutaz a par explicit verzii muzikalovych vsuviek na yt dokazuju ze povodne showtime spracovanie (30min ak sa nemyllim) by bolo uplne dokonale. Na ochutnavku https://www.youtube.com/watch?v=O4hh1YhDfbA dalsie by uz oli zrejme spoilery, aj ked pri tomto druhu serialu si clovek vie velmi jednoducho domysiet dej, ktory je skor druhorady. Perfekta odychovka pre milovnikov sibnutych sladkych romantickych komedii s nekonecne chytlavymi muzikalovymi cislami. ()

Katie88 

všechny recenze uživatele

1. série - Co je vlastně cílem celého seriálu? Pobavit diváka nebo vyvolat v něm trapné pocity?? Nevím, možná existuje někdo, kdo si pocity trapnosti za hlavní hrdiny užívá, já ale jím rozhodně nejsem. Na druhou stranu, pokud toto bylo cílem celého seriálu, pak nezbývá, než tleskat a smekat... Začátek je ještě trochu diskutabilní, ale časem je člověku jasné, že Rebecca Bunch je opravdu psychicky labilní jedinec. Nervy na dokoukání celého seriálu nemám, ale pevně doufám, že Rebecca aspoň najde  odbornou pomoc :-) ()

Mišísek odpad!

všechny recenze uživatele

Upřímně jsem nevěřila, že CW dokáže vyprodukovat ještě něco horšího než Jane the Virgin. Ale pokud Jane the Virgin měla celkem snesitelnou a občas i vtipnou hlavní hrdinku, tohle JE MOC. A ČEHO JE MOC, TOHO JE PŘÍLIŠ. Rebecca je příšerná, hrozná, nesebevědomá, prostě má příšerný život a rozhodne se hledat štěstí, protože je tak dobrý člověk. Příběh losera, který snad nemá obdoby. Prosím, je to někdo, komu to přijde vtipné? Protože jestli jo, vážně chci vědět, CO PŘESNĚ JE NA TOM VTIPNÉ. ()

Galerie (252)

Zajímavosti (66)

  • Pieseň "What's Your Story?" je paródia na "Cell Block Tango" z muzikálu Chicago (2002). (dwdb)
  • Rachel Bloom má stejné iniciály jako její postava Rebecca Bunch. Nesedí pouze po přidání prostředního jména, kterým u seriálové postavy je Nora a u její představitelky Leah. (hansel97)

Reklama

Reklama