latvar

Humorné zpracování rozkošných aut v animované podobě v čele s Bleskem McQueenem a tahačem Burákem jako nejlepší kamarádi. Blesk se po mnoha peripetiích ocitne v Kardonové lhotě před místním soudem, kde dostane veřejně prospěšné práce v podobě opravy místní komunikační silnice, ale to mu zrovna dvakrát nehraje do noty, protože potřebuje stihnout závod v Kalifornii o honosnou cenu zlatý píst na kterou má zálusk už od dětsvtí. A konec dopadne trošku jinak než jak by jsi představoval kdejaký fanoušek závodních aut. 80% ()

vyfuk

Úžasný film plný humoru, aut a také romantiky. Film má hezkou hudbu a velké přátelství. Tento film podle mě patří k jednomu z nejlepších od Disney a Pixar. Pokud tyto dvě společnosti zkrachujou - bude to nejhorší událost století ze světa filmu. Trochu mě překvapil dabing. Je až neuvěřitelné, že dabovalo tolik lidí. Na příště by to chtělo dát do filmu Jeremyho Clarksona, Jamese Maye a taky Hammonda. A možná by to chtělo auto jménem The Stig. ()

KarKulA

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhábala, až jsem na něj narazila v televizi - k mému velkému překvapení se ukázal být velmi povedeným a pobavil. Kvalitní a originální animák pro celou rodinu pohybující se v hranicích dobrého vkusu. ()

Honzox

Zhruba po 10 letech jsem si zase pustil Auta. Ano, ani náhodou to není to nejlepší od Pixaru a ten svět je fakt na hlavu, ale je to určitě mnohem lepší než se v současnosti obecně říká. Nebojí se to zpomalit a přejít na úroveň prostého mapování každodenního života obyvatel maloměsta, ale zároveň to dokáže dovedně ždímat emoce na maximum v jednotlivých částech příběhu. Vzhledem k banálnosti celé zápletky o napravení jednoho zpovykaného sporťáku jde vlastně o dost nadstandardní práci. Možná tu jen vařím z vody, vzhledem k tomu, že má film slušných 83 %, ale nějak jsem cítil potřebu se vyjádřit. ()

Collossus

K tomuto filmu jsem měl zpočátku výhrady.Ty se ale vytratily s prvním shlédnutím tohoto kouzelného snímku.Skvělá hudba, příběh několikrát použitý ale světe div se tady to funguje nově a zcela originálně.Po vizuální stránce film působí svěže a moc hezky na pohled.Pixar zkrátka animované filmy dělat umí a já se moc těším na další...Věřím, že nebude horší než předchozí... ()

Specs

Hlášky: Luigi: - "Tak si polib výfuk." & King: - "Závodíš opravdu dobře, chlapče." Blesk McQueen: - "Díky, pane Kingu." King: - "Ale jsi hlupák." & Burák: - "Jsem šťastej jako tornádo na Manhattanu!" & (Blesk tlačí Kinga do cíle.) komentátor #1: - "Smí se, aby jedno auto tlačilo druhé?" komentátor #2: - "Určitě nie, ale on ho netlačí, iba mu len tak strká do nárazníku." & (Diváci sledující průběh závodu na stadionu.) divák #1: - "Ty vago, mrkněte, to je Hudson Hornet!" divák #2: - "Z tohodle dostanu infarkt řídící jednotky, je to von!" & (Bleska objevili novináři.) Mack: - "Ty seš tady? No to mně podrž vejfuk, ty si neumřel!" & (Lizzie povídá McQueenovi o svém partnerovi.) Lizzie: "... já mu řekla ne, ale von nedal pokoj, a já zase ne, teda, na dvojtakt byl pěkně vytrvalej, pacholek jeden!" & (Burák ve spěchu dojede.) Burák: - "Hele, hele, kdyby se tě někdo ptal, tak jsme byli spolu píchat gumy, jasný?" (Blesk nechápavě kouká... a pak vidí splašené traktory.) & (U Flo.) Filmore: - "Helé, trocha autojógy ti pomůže slušně snížit votáčky." Sarge: - "Zalez do myčky, hipíku." & (Poté, co se Blesk bavil se Sally.) Burák: - "Kdysi před lety se mnou jezdila jedna holka, fešanda to byla, vypadala jak Jaguar, ale byla Tirák. Ale nechala mě, protože ji nebavilo se mnou bourat." Blesk McQueen: - "Jak tě to teď napadlo?" Burák: - "Nevim." & (Sally chce Bleska ubytovat v motelu a říká mu, že jsou po rekonstrukci.) Blesk McQueen: - "Heh, to jsem ještě neviděl, originální nápad. Ten motel jsou dopravní kužely, kterým se auta normálně vyhýbají a tady se v nich bydlí, heh, to je dobrý." Sally: - "Už chápu, proč ti říkají Blesk. Bydlíš v kuželu jedna." ()

Borat

Dobrá ukázka jak udělat zábavný, originální, a výpravný animovaný film. Sice není tak skvostný jako Shrek (1), ale dokáže zaujmout líbivou animací a vtipnými dialogy. Ve filmu si zadabovali i taková jména jako Tom Hanks, Paul Newman nebo Michael Schumacher.|85%| ()

Pit

Tieto animačky má berú čím daľej tým viac. Zo začiatku som bol odsúdenia schopný a tvrdil som, že prečo to vlastne všetci pozerajú, veď sú to len rozprávky pre deti. U mňa sa to osobne zmenilo snímkom "Dinosaurus" a odvtedy sa to ťahá až do teraz. Krásne príbehy, skvelá grafika a kopec daľších vecí, ktoré mi jednoducho pasujú. ()

greath

Čo Vám poviem, proste Pixar a jeho ešte zlatá éra animákov, ktoré rozplačú aj dospelákov. Rozlúčka s hercom Paulom Newmanom, ktorý prepožičal hlas veteránovi Doc Hudsonovi. Emočné scény ako pri Oscarovej pesničke Our Town nenájdete ani hraných filmoch. Niekto v tom vidí iba obyčajný animovaný film, ja v tom vidím omnoho viac. Pixar má filmy s dušou! ()

P1tr

Další svižná Pixarovka, tentokrát s autíčky, což jí u mě přidalo na atraktivitě. Auta jedou opravdu rychle a nedají vám šanci byť jen pomyslet na nudu. ()

jenik71

Výborné, výborné, výborné ! Perfektní příběh, brilantní a křišťálově čistá animace, jakou umí jen kouzelníci ze studia Pixar. Nenapadá mě vůbec nic, co by se dalo tomuto animovanému dílku jenom trošku vytknout. To se musí vidět, je to nefalšovaná zábava a pastva pro oči. Tvůrcům se ve veškeré úctě klaním ... ()

BuryGol

Že to je spíš pro děti? Víte, co vám na to vodpovim? Že je mi úplně jedno! Dobrej příběh, super grafika, dobrá muzika! Není nad to si jednou za čas vodpočinout vod krváků, zabíjení, dramatu nebo přemejšlení nad tím, kdo je vrah. Je to vtipný, krásně udělaný a člověk si u toho hezky vodpočine. 4 hvězdy. :-) ()

Wbcko

Bezesporu krásně udělané, roztomilé, milé, se spoustou výborných nápadů (Kýchající auto, hloupé traktory mě vyloženě potěšily), ale já osobně jsem doufal, že to bude větší sranda... ()

Vercinix

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi *. (SPOILER) Proti bylo jediné, ale zato silné. Bylo jím ono neúnosně kýčovité klišé scénáře jež recyklovalo již recyklovaně recyklované recykláty jiných recyklovaných scénářů. Pro byla 1) píseň od The Coasters - Sh Boom Life Could Be A Dream 2) Burákova myšlenka ohledně couvání: "nepotřebuju vědět kde budu, ale chci vědět kde jsem už všude byl" 3) traktory/ovce ()

Ironfood

Animáč s příběhem alá Doktor Hollywood. Pro mě celkem příjemné překvapení (když vezmu v úvahu, že auta ani americké animované filmy mě příliš neoslovují), ale rozhodně žádný zázrak, spíš takové dobře odvedené řemeslo pro děti. Solidní český dabing. ()

Darth_AK

AUTA. Pro mě nejlepší pixarovka. Součást mého dětství. Pohádka pro děti, zábava s pomrknutím pro dospělé. Ani po 11 letech Auta neztrácí nic na své kráse, pro mě dokonalosti. Kde jen začít? Příběh je prostý, ale s krásným ponaučením pro děti-nejdůležitější není vyhrát, ale zachovat si čest, přičemž je to podáno familiérním a nenásilným způsobem. Jako každý animák i Auta mají skvělý český dabing-zde obohacený o dabéry, co normálně nedabují-Bolek Polívka, Richard Krajčo atd. Samotné ozvučení filmu je super, od úvodní písničky Real Gone, co vrhne krev do žil, až po efekt automušek lítajících u rozbitého motorestu. Charaktery? Dokonalost sama-Blesk McQueen, vzor proměny pyšného flouka v sympaťáka, retard Burák ("a zejtra půjdem do stohu kouřit vejfuky!"), bezvadný hippík Volkswagen a jeho armádní přítel ("Koukej vypnout ten svůj hippisáckej krával!", Luigi a Quido, skvělí mechanici (Když ty koupit 7 zimní, já přidat 1 létní zdárma!) a hromada dalších, sprejer Ramón, jeho žena Flo, stará Livie, šerif ("Hrome, ještě mi praskne řemen nebo něco") a v neposlední řadě skvělý doktor Hudson Hornet a sexy Sally. Prostě dokonalost sama. Příběh donutí člověka k pousmání, smutku i k zamyšlení. A závěrečný závod považuji za nejgeniálnější scénu v dějinách animáků-skvělí moderátoři, geniální souboj tří aut a hlavně závěr, který musí vzít každého za srdce. 5*, tenhle film je moje srdcovka. "Právě jsi přišel o zlatý píst, víš o tom?" "Ále, jeden starej závoďák mi něco prozradil-je to jen plechovka!"-----"Smí se aby jedno auto tlačilo druhé?" "Určitě nie, ale on ho netlačí, iba mu len tak strká na naraznik!"------"PIT STOP!" ()

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

27.09.2008

Čtyřka Pirátů přece jen bude

Čtyřka Pirátů přece jen bude

05.03.2008

Alespoň to tak vypadá podle plánů studia Disney na rok... 2011. Ano, zatímco my pořád netrpělivě vyhlížíme největší trháky léta 2008, Hollywood už plánuje premiéry na období, které nám připadá jako… (více)