Detektiv Thorne není žádný anděl - paktuje se zločinci, bere drogy a užívá si s prostitutkami. Jeho život se úplně změní, když na místě vraždy jedné z nich najde tajemnou skříňku. Po jejím otevření se s ním začnou dít podivné věci - vidí vraždícího muže bez tváře a strašlivé věci, které se mají teprve stát. Ocitl se navíc na strašlivém místě, které může být skutečným peklem. Je to skutečnost anebo zlý sen? Aby vyřešil případ, musí se postavit vlastním démonům - a aby unikl z pekla, musí získat zpět zlověstnou skříňku z rukou Pinheada, služebníka samotného ďábla. (SPI Film)

mzss1

Hlavní chybou filmu je takové jakési převedení. Zde už se to mísí s více žánry. Misteriozni - no to beru, ale krimi a tak, to ne. Ani mě nebavili moc postavy. Příběh taky nic moc, ale zase je tu velká krvavost, napínavost a tak. Přesto to kvalitou opět klesá, ach jo, proč točí pořád donekonečna ? Takže zde už podprůměrný film. Hodnotím na 38% = ** ()

dr.horrible

V poradí piaty Hellraiser patrí rozhodne k tomu lepšiemu, čo táto séria stvorila. Krimi s nádychom hororu pripomenie prvý film, keď vlastne tiež sledujeme iný príbeh a k tým cenobitom sa scenár dopracuje až postupne. Nový režisér to celé zachránil; Päťka má super atmosféru; Vtedy ešte neznámy Scott Derrickson rozhodne prekvapuje a kvalitu upadajúcej série dvíha takmer o dva stupne vyššie. Silné tri hviezdy, silnejšie ako napríklad na dvojku. 70% ()

iolaos

Barker se asi musel hodně podivovat nad touto mutací Hellraisera. Perspektivní režisér Derrickson prostě svůj majstrštyk pojal velmi osobitě a plně rozumím těm tvrohlavým, kteří tento sequel nepřelouskli. Ať tak nebo onak, mne Inferno celých 99 minut horrorově zabavilo a nebýti iritujícího vyústění příběhu (zde elementární myšlenku existence Cenobitů tvůrce zachovat měl), přemýšlel bych o full hausu. 8/10 ()

MM_Ramone

Aj keď sa tu Pinhead objaví len na niekoľko málo sekúnd je tento film príjemným oživením horrorovej série "Hellraiser". Po hodne slabej štvrtej časti som nečakal, že by mohlo prísť niečo solídnejšie. Ale prišlo. Piaty diel, ktorý nesie podtitul "Inferno", je zaujímavý najmä po scenáristickej stránke. Celé je to poňaté ako atmosferický detektívny horror alebo ak sa vám viacej páči napínavá horrorová kriminálka. Inšpektor z oddelenia vrážd, Joseph Thorn, je drzý, arogantný sebec. Užíva drogy, chlastá, spáva s prostitútkami, klame svoju manželku, dcéru aj kolegov. Vedie život na hrane. Počas vyšetrovania jedného z prípadov sa mu dostane do rúk tajomná kocka, čo otvára medzipriestorovú bránu démonom bolesti, Cenobitom. Nadišiel tak čas, aby aj on ochutnal svoje peklo. **** ()

J*A*S*M

Po jedničce jednoznačně nejlepší díl. Cenobiti v čele s Pinheadem zde nemají moc prostoru, což mi ale po kravinách Hell on Earth a Bloodline nevadí. Značnou část filmu se mi zdálo, že sleduju něco, co se myšlence Hellraisera blíží jenom opravdu vzdáleně, naštěstí konec dal filmu celkem uspokojivé vysvětlení (tedy to vysvětlení se krapet neshoduje s idejemi předcházejících dílů, no nicméně mně se líbilo), takže se nebojím šáhnout po slabších čtyřech hvězdičkách. A kdyby se film jmenoval nějak jinak, místo Pinheada by se objevila jinačí příšerka a spouštěcím mechanismem toho všeho nebyla kostka, byly by ty čtyři hvězdičky zatraceně silné. Mé pořadí: H1, H5, H2, H7, H3, H4, H6, H8 Horror movie of the year ()

• Příběh tohoto filmu je podobný příběhu knihy „The Ghost Downstairs“ od Leona Garfielda. (ČSFD)
  • Pracovní názvy filmu byly Hellraiser V, Inferno a také Hellraiser V: Inferno. (gogos)
  • Jedná se o první film série, který zamířil přímo do videodistribuce. (gogos)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (více)