Prokletí žlutozeleného škorpióna

• USA The Curse of the Jade Scorpion (více)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

DaViD´82

Důkaz, že Woody Allen stále umí zahrát, že jako scénárista pořád umí napsat skvostné dialogy a že ani jako režisér do starého železa ještě nepatří. Prokletí je proklatě vtipné, inteligentní i skvěle zahrané. Příjemné překvapení od tvůrce od něhož se to již nečekalo. Doufejme, že nejde pouze o labutí píseň. ()

genetique

Napriek Woodyho prehláseniu, že sa jedná o jeho najhorší film, som si ho veľmi užil a dovolím si s ním nesúhlasiť. Od posledného jeho snímku uplynul nejaký ten rok a musím povedať, že tento rukopis mi veľmi chýbal. Po mnohých komédiách dnešných dní si takýmito snímkami divák spomenie na pravé čaro vypointovaných scén s dokonalým načasovaním humoru. Tak príjemne naladenú komédiu so záhadným scenárom som naozaj nečakal a práve o to viac som prekvapený a spokojný. Je škoda, že Woody je v novom tisícročí nahradzovaný vo svojich filmoch v hlavných úlohách inými hercami, aj keď je pravda, že do jeho romantických línií už predsa len nepasuje tak ako kedysi. Napriek tomu si to užíva, inteligentnými hláškami vyplnil každú konverzáciu, režisérsky to zvláda bravúrne, svižne a s prehľadom. To všetko dopĺňa podmanivá hudba a skvelý výber hercov. 85%. ()

Fr

,,A NYNÍ VÁM PŘEDVEDU KOUZLO - MOC NEFRITOVÉHO ŠKORPIÓNA“...... /// Sympatický obsazení (+ sexy Ch. Theron), brilantní slovní eskapády, zajímavej nápad, ale … málo, málo, málo! Koketování s hypnózou a pojišťovna plná vášně, ehm – no dobrý, ale já jsem spíš na ty mladší. Filmy. Allenovi samozřejmě. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem odpůrce (příznivec) hypnózy. 2.) Páč vidět film, kterej Woody Allen považuje za svůj nejhorší, prostě musím!. 3.) Thx za titule ,,DJLonely“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

lena60

Po druhém zhlédnutí bych asi pět hvězd nedala. Přesto z osobní nostalgie ponechávám původní hodnocení. Především díky Woodymu Allenovi. Ten je v roli hypnotizérem ovládaného detektiva pojišťovací agentury tak směšně legračně líbivý, že přivírám obě oči nad malými nedostatky filmu. Postupně upadající tempo filmu omílá však i tuto roztomilou legračnost do lehkého znudění. ()

Krissty

Můj první viděný film Woodyho Allena.. Ze začátku jsem si na jeho styl opravdu nemohla zvyknout a kroutila jsem hlavou nad tím, jaká je to šílenost, přičemž se mi hlavou honily otázky typu "Co na něm všichni vidí?".. Postupem času jsem si začala jakž takž zvykat a opravdu jsem se velmi dobře bavila.. Dialogy byly vtipná a smála jsem se častěji, než bych čekala :) Námět je originální a zajímavý.. Jen ten závěr mi připadal trochu zdlouhavý a moc se mi nelíbilo, jak to dopadlo.. Ani Woody Allen v hlavní roli mě nijak zvlášť nezaujal.. Jeho styl mi sice není příliš blízký, ale musím uznat, že tohle je moc dobrá komedie.. :) ()

• Natáčení probíhalo v  Los Angeles a New Yorku. (Terva)
  • Woody Allen je ohledně svých scénářů velmi tajnůstkářský. Nicméně Helen Hunt dovolil přečíst celý scénář, když jí nabízel roli, ale musela ho přečíst naráz a poté okamžitě odevzdat zpět kurýrovi, který tam s ní čekal. (Morien)
  • Woody Allen považuje tento film za svůj vůbec nejhorší. V knize "Woody Allen - Hovory o filmu" dokonce prohlásil, že obsadit se v tomto případě do hlavní role bylo poměrně nešťastné rozhodnutí. (žvanimírek)