Sága: Prokletí stínů

• Česko Sága: Prokletí stínu (více)

Ve Druhém věku se válka bohů rozhořela naplno a živých bylo stále méně. Lidé proto založili Řád, v němž ze zoufalství spojili své síly s pyšnými elfy a proradnými trpaslíky. Zatímco se Řád snažil vzkřísit civilizaci, na západě znovu ožilo dávné zlo. Temnými kouty špinavých krčem se plíží šepot tajného spolku spiklenců, známého jako Stín, jehož hrůzní vyslanci již překročili hranici země. Magistři Řádu proto vyslali své vlastní špehy, aby včas zmařili plány nepřítele. Lidský poutník a vyslanec Světla Keltus, lovkyně odměn a nemilosrdná elfka Nemyt a svojí loupeživou hordou zapuzený ork Kullimon se pod přízračně žlutým nebem kraje Battlegrave vydávají hledat tajemný artefakt, jehož pomocí chtějí služebníci Stínu znovu nastolit vládu pána temnot Gotha Azula. (TV Barrandov)

Synesis

Film docela zari originalnima barvama :) Jakoby preexponovanej nebo jak se tomu rika. Opravdu zajmavy. Hudba neni spatna. Vzhled trpaslika pobavil. "S rybama to nedelam ... Nestojim o vodni stetky ... :D ". Pribeh trosku slabsi. Kdyz uz efekty tak sranda :D Je to tak 60 max 65. Vzhledem k tomu jaky mel finance ( https://www.kickstarter.com/projects/arrowstorm/the-shadow-cabal-feature-film ) je to skoro genialni pocin :D 45 mi prijde nespravedlive malo kdyz jen pomyslim na blbosti co maji obrovsky rozpocty a jsou hrozny a maji tu mnohem vic procent.. Natocit za velky penize spatnej film neni obtizne, ale natocit za minimalni aspon takoveho.. Takze vzhledem k nespravedlnosti celeho sveta (a uzivatelu csfd :D ) dam 4*. (jeste dodatek ~ na otazku "jakej film bys mi doporucil" by tenhle asi jen tak neprisel na radu) ()

Ombak▼Penari

Není to tak zlé, jak jsem si pamatoval z prvního sledování. Nízký rozpočet je klasická bolest fantasy snímků a všechno vypadá tak nějak levně a méně uvěřitelně. Ale vlastně je to celkem sympatické, herci se snaží, masky nejsou zlé, hudba je epická (někdy až moc na ten levný film). Souboje ujdou a krom rozpočtu je vlastně nejvetší slabinou filmu celkem nudný a neobjevný scénář. Prostě dá sa. ()

numan

Jeden inteligentní ork, jedna poznamenaná elfice a jeden homo jakž takž erectus - klerik s poněkud neujasněnou vírou - putují hezkou krajinkou se žlutým nebem a průběžně bojují se zlem. Celkem milá televizní dobrodružná fantasy, evidentně nízkorozpočtová, takže se v ní často mečuje a výhružně plive do obličeje. Docela bych uvítal, kdyby to byl pilot k seriálu, ta veselá trojice je mi skoro až sympatická. :o) P. S.: Z jedné uživatelské recenze na imdb: "Better than most Hollywood movies". A to je fuckt. ()

Zombiepod

Je síce pekné, že Saga nachádza inšpiráciu v množstve fantasy videohier či kníh, no film to nejak nedokáže spracovať. Režisér je jasný fanúšik klasických fantasy hier, čo sa odzrkadlilo najmä na pomerne slušných kostýmoch a maskách. Problémom je všetko ostatné. Nevýrazné lokácie, ktoré majú s fantasy len pramálo spoločné, herci a ich postavy, ktorým to proste nejde, a samotný tupý príbeh. Každý s niekým stále bojuje, niekedy aj úplne zbytočne, navyše po pohybovej stránke veľmi zle. Prekvapivé však je, že to nebola až taká katastrofa ako iné fantasy príbehy televíznej produkcie. Má to dokonca aj pár pôsobivých scén (úvod s drakom, záverečný boj orkov), a obstojný soundtrack. Klady ale nedokážu prekryť všetko to, čo robí Sagu hlúpučkým a amatérskym fantasy bez štipky nápadu. Jedna hviezda za odvahu, že sa do niečoho takého tvorcovia pustili, druhá za elfku. ()

kaylin

Je mi líto, ale tahle variace na hraný WoW je až moc chabá. Inspirace v "Pánovi prstenů" je více než jasná, alespoň tedy v tom, jak mají orkové/skřeti vypadat. To, že už se nikdo neinspiroval kvalitou příběhu, to je věc druhá. Nudné a předvídatelné postavy se chtějí skrývat za ucházející efekty a rádoby novou mytologii. Jenže je to strašně předvídatelné a spojení lidí s orkem nefunguje. ()

• Natáčení probíhalo v americkém Utahu. (Terva)
  • První scéna, kde proti sobě bojuje Nemyt (Danielle Chuchran) a Fangtor (Adam Abram), byla natočena jako koncept pro případnou sérii nebo film. Scéna se natáčela začátkem roku 2012 a zbytek filmu byl pořízen později v srpnu. Diváci si mohou všimnout, že kostým Nemyt je jiný a Danielle Chuchram vypadá dospěleji. (Kritiq)