Reklama

Reklama

A zase ti Mupeti!

  • USA Muppets Most Wanted (více)
Trailer 3
Loutkový / Muzikál / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný
USA, 2014, 107 min (Special Edition: 119 min)

Režie:

James Bobin

Kamera:

Don Burgess

Hrají:

Ricky Gervais, Ty Burrell, Tina Fey, Tom Hiddleston, Christoph Waltz, Debby Ryan, Danny Trejo, Ray Liotta, Usher, Frank Langella, Til Schweiger, Dexter Fletcher (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Kermita si spletou se zločincem, a tak se ocitne ve vzdáleném vězení. Zatímco skutečný kriminálník, Kermitův dvojník Constatnine, vyráží s Muppety na turné, při kterém chystá loupež šperků, ale Muppeti začnou být podezřívaví... Muppeti ve druhém filmovém pokračování vyrážejí na světové turné se zastávkami v Berlíně, Madridu, Dublinu nebo Londýně. V zámoří však čelí velkému zmatku a nechtěně se zapletou do mezinárodního zločinu. Největší světový kriminálník Constantine se vydává za Kermita. Muppeti musí všemu přijít na kloub. (HBO Europe)

(více)

Videa (44)

Trailer 3

Recenze (46)

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Chyby se ukazují hlavně v přímém porovnání s jedničkou. O lásce k show a přátelům se tu už jen mluví, ale divák ji necítí. Závěr, kde postavy deklamují získaná morální poselství, je i na rodinný film trochu moc (čekal jsem, že to alespoň Tina Fey svým verdiktem shodí, ale po komedii tu není ani stopy). Je zvláštní, jak si pokračování samo ze sebe na začátku utahuje, aby pak otrocky naplnilo všechna sequelová klišé a skutečně se stalo tou nastavovanou kaší, které se Muppets Most Wanted zprvu vysmívalo. Zbylé hlavní postavy z jedničky jsou odstaveny na vedlejší kolej, děj je rozdrobený (těžko říct, kdo je hlavní postavou, je zde hned několik záporáků, přičemž Gervais do své role vůbec nepasuje) a vtípky už nejsou tak ambiciózní. Několik slušných se najde, ale na téměř dvouhodinovou stopáž je to málo. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

V slovenských televíznych vodách nie sú Mupeti moc známi. Kým zaoceánski kritici nešetria chválou a vsádzajú najvyššie hodnotenie jedno za druhým, Slováci sú triezvejší. Čím to? Bohužiaľ nie je film ani veľmi kvalitný, ako skôr vzbudzuje nostalgické pocity v tých, ktorí na show vyrástli. Mupeti vznikli v 50. rokoch pod rukami Jima Hensona. Deti vtedy túžili aj po niečom inom, než sú animáky a lá Dumbo a tak vznikla TV show s maňáskami. Muppets boli a aj teraz sú skôr infantilná záležitosť, ktorá však môže byť v určitom veku presne to, čo divák potrebuje. Či už ide o príbeh alebo o vtipy, cieľová skupina je jasná. Banda detí, ktorá potrebuje farbičky, príbeh losera a nejaké to ponaučenie navrch. Lenže tu zábava pre starších končí, v samotnom fakte, že deti vezmú príbeh za reálny, ale vy budete tušiť, že je to z časti paródia. Vtipy, ktoré sľubovali podarené plagáty, sa nekonajú. ()

Reklama

venalce 

všechny recenze uživatele

Kupodivu to nebylo tak špatné, jak jsem se obávala. První díl jsem ani nedokoukala, ale tady jsem se aspoň bavila čekáním na to, jaké hvězdné cameo na mě jukne příště. A některé vtípky se opravdu povedly, ovšem z hlavních postav byla vtipná akorát Tina Fey a i o většinu dalších (těch dobrých) vtípků se postaralo osazenstvo gulagu. Celkově to bylo dost nevyrovnané a takové "americké", ale na tři hvězdičky to stačilo. ()

Tirion 

všechny recenze uživatele

Druzí Muppeti si dělají alibi už na začátku, když říkají, že: Druhé díly jsou vždycky špatné. No téhle tezi jednoznačně dostojí. Pokračování Muppetů postrádá vše dobré, co měli ti první, tj. dobrý scénář, dobré songy a nenucený vtip. Tady je to všechno naopak. Dialogy váznou, příběh rovněž, písničky se táhnou bez nápaditých veršů a vtip, který nemá pokroucenou páteř, aby divák pohledal. Jediné, co tak občas (rozhodně ne vždy) potěší, jsou camea známých hollywoodských star. To je ale všechno. A přitom Muppeti mají tak velký potenciál... ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Ikdyž první Mupeti byla také pořádná blbůstka, tak to byla alespoň tedy taková roztomilá a hlavně svým způsobem zábavná blbůstka, toto pokračování bohužel už působí ale jen jako čistá blbůstka, bez jakéhokoli zpestření, když tedy nepočítám tančící a zpívající vězně Liottu a Treja, to rozhodně zábava byla, ale spíš už taková až undergroundová. Já jsem sice v jedničce nedokázal odhalit, jakým kouzlem si mě nakonec získala, nicméně zde se ono kouzlo už tvůrcům zopakovat nepovedlo, přestože zápletka je podobně jednoduchoučká, repliky stejně naivňoučké, postavičky taktéž dětinsky slaďoučké, ale zkrátka tu nic z toho už tolik nefunguje. Navíc veškeré postavy živých herců se tu chovají neustále jako naprostí retardi, písniček je sice pořád dost, ale už nejsou tolik chytlavé, humor se zvrhl do přehlídky trapností a závěrečné vyústění je matlanina, patlani obřích rozměrů, kdy mi přišlo, jako by se to tvůrcům celé krapet vymklo kontrole a každý si tam na place švihal své nápady a nikomu se to nepodařilo jaksi poskládat do rozumného celku. Mupetí atmosféra se zde též již nepodařila zachytit, já se u tohoto pokračování zkrátka opravdu již příliš nebavil, prostě to šlo už vážně až moc mimo mě a téměř ničím mě to neoslovilo. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (10)

  • Natáčení probíhalo v Anglii na místech The Historic Dockyard Chatham v Kentu (ve filmu jako Berlín), RAF Upper Heyford v hrabství Oxfordshire (ve filmu jako gulag), Horsted Keynes Railway Station, Bluebell Railway v Sussexu, Wilton's Music Hall, Grace's Alley na Ensign Street ve Whitechapelu (ve filmu jako berlínské divadlo), Old Royal Naval College v Greenwich, Sheffield Park Railway Station, Bluebell Railway v Sussexu (ve filmu jako vlakové nádraží v Dublinu) a v Pinewood Studios v hrabství Buckinghamshire. Natáčení začalo v lednu 2013. (noelcoward73)
  • Ty Burrell se jako Jean Pierre Napoleon ve filmu poprvé objeví ve 26. minutě. Tina Fey (Nadya) se ve filmu poprvé objeví ve 31. minutě. Salma Hayek se ve filmu poprvé objeví ve 41. minutě. (noelcoward73)

Reklama

Reklama