Reklama

Reklama

Kdo je tady větší blázen? Nejen hollywoodská studia, ale i nezávislí producenti trpí nedostatkem filmových námětů, a tak si vypůjčují příběhy z úspěšných zahraničních snímků a přetvářejí je k obrazu amerického publika. Příběh německého filmu Naboso (2005), který se hrál i v našich kinech, vypráví o osudovém setkání dvou mladých ztroskotanců, jež je nakonec podle jejich slov tím nejlepším, co je kdy potkalo. Jeden ze scenáristů původní verze Stephen Zotnowski ponechal hlavní dějové linky bez větších úprav a zachoval i původní název, takže se změnila především geografie. Mladík z lepší rodiny Jay, který má všemožné trable a právě pracuje v jedné losangeleské psychiatrické léčebně, se vydá na cestu se schizofrenickou pacientkou Daisy, která vůbec nezná život tam venku. Společně míří do New Orleansu, kde žije Jayova rodina a kde se chystá svatba jeho mladšího bratra... Režisér Andrew Fleming (nar. 1965), který v začátcích své kariéry natočil divácky vděčné snímky Švédská trojka (1994) a Čarodějky (1996), se v americké verzi Naboso (2013) soustředil na vedení obou hlavních představitelů Scotta Speedmana (medik Michael Corvin v hororové sérii Underworld) a Evan Rachel Woodové, známé mj. postavou odcizené dcery titulního hrdiny dramatu Wrestler, a natočil příjemnou komedii, která místy připomíná slavného Rain Mana. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (57)

jafuska 

všechny recenze uživatele

Klidný, příjemný film, hlavní postavy také, když lidé nežijí úplně tím normálním životem, přesto mohou svůj život docela dobře naplnit, pokud potkají ty správné lidi, kteří jim jsou ochotni naslouchat a pomáhat, pak jde všechno lépe, velmi hezky se na tento film dívalo, uričtě stojí tento žánr za povšimnutí. ()

hiczech 

všechny recenze uživatele

Snad jen konstatování, že tento snímek vznikl naprosto zbytečně. I když jsem se na toto podíval až do konce, tak německý originál je mi pocitově mnohem blíž. A Til Schweiger je se svým Naboso, jako představitel hlavní mužské role mnohem pravdivější. A hlavní ženská role Johanny Wokalek ... to už je teprve zážitek. Kdo zná oba filmy a má mozek v hlavě tak to musí vidět sám. A naprostý souhlas těmito uživateli: adriane9 - Barkku - Felisr - kajda.l - kaylin - TheAuthor ()

Reklama

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Co na to říct? Prostě mě to bavilo každým záběrem. Bavilo aktuálně nemyslím, že jsem se smála jak blbá, ale jednoduše, že to celé fungovalo jak mělo. Na takové ty odpoledne, kdy prostě nevíte co by a nechce se vám dělat žádné povinnosti, nechce se vám ani vstát z postele, tak je nejlepší volbou Barefoot. Určitě jsem si se snímkem nepotykala naposledy a až mě zase popadne podobná nálada, ráda se zastavím na kus řeči. ()

Narciska 

všechny recenze uživatele

Když si dáte obě verze (tedy i tu o deset let starší něneckou), neubráníte se srovnání, při němž dobrý dojem z této verze splaskne jako mýdlová bublina (v případě, že ho vidíte jako první). Došlo mi, že jsem se nechala unést skvěle vybranými herci a omámit jejich půvabem - ona sladká a rozmilá, on velmi citlivý a sociálně zdatný. Přesto, že byl film zařazen jako snímek artový, vyskytují se tam klasická kliše, která známe z tolika jiných amerických filmů, a situace působící lacině na city diváků...Nadprůměrné hodnocení si film pro mě zazdil vehemencí, se kterou nám byla řečena skutečnost o jejím psychickém stavu, to bylo naprosto zbytečné a v ději o to nešlo. Jsem zkrátka proti stigmatizaci duševně nemocných a tenhle film svůj potenciál nevyužil! ()

Marqta 

všechny recenze uživatele

Poklidně plynoucí "trochu jiná" romantická trochu-komedie. Dramatem bych to asi úplně nenazvala. Film je to oddychový a do pohody, rozhodně ne nějaká náročná záležitost, jak by si člověk mohl myslet po přečtení obsahu. Nevadlo by mi, kdyby to bylo pojaté trochu vážněji protože téma by si to zasloužilo, ale i takhle se to dalo vidět. Slabší 3 hvězdičky. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama