Reklama

Reklama

Kdo je tady větší blázen? Nejen hollywoodská studia, ale i nezávislí producenti trpí nedostatkem filmových námětů, a tak si vypůjčují příběhy z úspěšných zahraničních snímků a přetvářejí je k obrazu amerického publika. Příběh německého filmu Naboso (2005), který se hrál i v našich kinech, vypráví o osudovém setkání dvou mladých ztroskotanců, jež je nakonec podle jejich slov tím nejlepším, co je kdy potkalo. Jeden ze scenáristů původní verze Stephen Zotnowski ponechal hlavní dějové linky bez větších úprav a zachoval i původní název, takže se změnila především geografie. Mladík z lepší rodiny Jay, který má všemožné trable a právě pracuje v jedné losangeleské psychiatrické léčebně, se vydá na cestu se schizofrenickou pacientkou Daisy, která vůbec nezná život tam venku. Společně míří do New Orleansu, kde žije Jayova rodina a kde se chystá svatba jeho mladšího bratra... Režisér Andrew Fleming (nar. 1965), který v začátcích své kariéry natočil divácky vděčné snímky Švédská trojka (1994) a Čarodějky (1996), se v americké verzi Naboso (2013) soustředil na vedení obou hlavních představitelů Scotta Speedmana (medik Michael Corvin v hororové sérii Underworld) a Evan Rachel Woodové, známé mj. postavou odcizené dcery titulního hrdiny dramatu Wrestler, a natočil příjemnou komedii, která místy připomíná slavného Rain Mana. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (57)

kajda.l 

všechny recenze uživatele

Když jsem v sedmé minutě zjistil, že se jedná o remake německého snímku Naboso, vjel do mě vztek. Protože se dalo odtušit, že cesta do cíle bude ta nejjednoduší, plytce romantická, nereálná a nablblá. Což se potvrdilo. Scénář debilita. Film má však jednu výhodu a tou je kvalitní Pennova hudba, herecké sympaťáky Simmondse se Speedmanem a hlavně mojí nekriticky oblíbenou E.R. Wood. Že se svým vzhledem do role nezkušené, psychicky labilní panny zoufale nehodila, je věc druhá. Výrazné hlasové přehrávání bylo vlastně místy roztomilé (ne nebylo...nevím kdo Ewan řekl, aby hrála hloupoučkou husičku). Obrovský castingový fail a past na mě, jako diváka. Velmi slabé tři hvězdy a to si to možná ještě rozmyslím. Od (byť kopírovaného) tématu jsem čekal více, možnosti byly velké. 50% ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Průběh filmu je možná naivní stejně jako hlavní hrdinka, ale je to tak neskutečně "feel-good", že nemůžu říct jediného křivého slova. Romantické komediální drama a ještě částečně "road-movie"? Lepší kombinaci si dokážu představit jen těžko. K tomu připočtěme hodně sympatické obsazení a padnoucí hudbu v čele s Of Monsters and Men a vyjde to na silné čtyřhvězdí. ()

Reklama

larelay 

všechny recenze uživatele

ani velmi neviem, co si o tomto filme mysliet. Mozno ma len nezastihol v spravnej nalade, mozno bol az prilis "ruzovy". Vazne neviem. balansujem medzi dvoma a troma hviezdami. Objektivne je to mozno aj na tri, ale subjektivne, bohuzial iba na dva. Ale herecke obsadenie na jednotku. Velmi potesil Scott a hlavne J.K.Simmons. ()

hiczech 

všechny recenze uživatele

Snad jen konstatování, že tento snímek vznikl naprosto zbytečně. I když jsem se na toto podíval až do konce, tak německý originál je mi pocitově mnohem blíž. A Til Schweiger je se svým Naboso, jako představitel hlavní mužské role mnohem pravdivější. A hlavní ženská role Johanny Wokalek ... to už je teprve zážitek. Kdo zná oba filmy a má mozek v hlavě tak to musí vidět sám. A naprostý souhlas těmito uživateli: adriane9 - Barkku - Felisr - kajda.l - kaylin - TheAuthor ()

George.Camel 

všechny recenze uživatele

Hodně příjemné pokoukání. Původní německý film jsem neviděl, nemohu srovnat, nicméně film mě zaujal od začátku a nějak mě začal bavit. A to je co říct, v záplavě filmů, kdy po prvních 15 minutách nechápete, proč nějaký film vůbec vznikl. Hlavní představitelé dobře zvoleni, pár vtipných scének k tomu, úžasná hudba ... prostě paráda. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama