Ain't Them Bodies Saints

(festivalový název)
  • USA Ain't Them Bodies Saints (více)

Po nepovedené přestřelce v odlehlé chatrči je Bob Muldoon (Casey Affleck) zatčen a odvlečen přes celý Texas od své těhotné manželky (Rooney Mara). Z vězení se mu podaří po čase utéct a vydává se zpět přes nehostinnou texaskou krajinu, aby se poprvé setkal se svou dcerou. (Pria)

vyhnalek

Můj poslední film na karlovarském festivalu, kdy už jsem byl pořádně unavený a držel oči otevřené jen díky kole a kávě. Naštěstí při tomto filmu jsem povzbuzovací prostředky nepotřeboval, protože jako jeden z mála festivalových filmů si umí udržet stálé tempo. vypráví obrazem, nezatěžuje množství zbytečných scén bez děje. Rooney Mara opět potvrzuje, že je herečka, která není jen Lisbeth Salanderovou, ale dokáže zahrát i jiné herecké polohy a stále je se na co dívat. ()

Googooplexer

Chcel som dať len jednu hviezdu, ale neznášam Caseyho Afflecka, tak som frcol dve, nech som akože trochu objektívny. Ten idiot ma neuveriteľne serie svojím prejavom, zaspatou mluvou, pohybmi a tvárovými reakciami nadobro zhúleného slimáka. Je to rekordman dementálnej zastavenosti. Všetko "hrá" úplne rovnako a tento film nevynímajúc. Bohužiaľ sa do toho dokonale hodil, pasuje tam jak hovno do misy. Celý film je rovnaký ako on, zastavený, spomalený, prilepený, normálny režisér by to celé zhrnul v 6 minútovom klipe k nejakého coutry speváka a ešte aj to by bolo dlhé. Každá jedna scéna, každý jeden dialóg a dokonca aj každý výstrel boli pre mňa nesmierne otravné a stupídne. Nechápem ako sa to vôbec môže porovnávať s (mojim obľúbeným) T. Malickom, ktorý kedyi vedel zmeniť tempo a napätie, že človek prestal dýchať. ()

Road.Man

Pomalé, nezaujímavé, nudné, strašne sa vlečúci film bez niečoho, čo by ma udržalo pozerať ho. Keď som druhý raz pri filme zaspal, tak som to vzdal. ()

Drslw

Slušná atmosférovka s dobrými hercami, ktorej by však nezaškodilo, keby bola svižnejšia. Veľmi sa mi páčil filmový jazyk - nič nie je polopatistické, ale všetko sa dá ľahko a presne uhádnuť, takže má divák nakoniec dobrý pocit aj sám zo seba ;) ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka