Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Posádka hvězdné lodi U.S.S. Enterprise zkoumá nejvzdálenější kouty a nezmapovaná místa vesmíru. A zde se setkávají s novým, záhadným nepřítelem, který je i celou Federaci vystaví těžké zkoušce. (Cinemart)

Videa (30)

Trailer 14

Recenze (824)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Star Trek : Do recyklace. Ok neříkám, že jako lehce nadprůměrný vtípky a megalomanskou akcí nacpaný sci-fi blockbuster to svůj účel nesplní, ale očekával jsem víc. Na druhou stranu, dalo se čekat víc vzhledem k osobě režiséra? asi těžko. Justin Lin opět potvrdil, to co o něm vím už dávno a sice, že je to mistr přes popcornový výplachy pro široký masy, ale tím veškerá jeho invence hasne. Dobře nebudu tvrdit, že předchozí díl Do temnoty je nějaký geniální umělecký dílo s přidanou hodnotou, ale tady mi prostě zoufale chybí ta Abramsova preciznost a smysl pro detail. Navíc příběh je takovej nijakej na konci sice do sebe tak nějak zapadne, ale mě to nijak extra neoslnilo. No a tý vaty je tu prostě neúměrně mnoho. Někdy jsem měl pocit, že tvůrci vlastně ani nevědí co chtějí točit, protože chvílemi se to tváří smrtelně vážně chvílemi je to zase komedie století, ale všechny ty hlášky který navíc místy působí trochu na sílu jsou jenom chabou výplní slabého děje a přestřelené akce, ale tak dobře abych jenom neservíroval kritiku, tak nějaká nuda k nepřežití to zase není. Akční scény dostatečně velkolepý a řekněme, že i zhruba tak každýmu třetímu vtípku se i zasmějete, ale invence na bodu nula. Naštěstí jsem měl dost alkeholu po ruce a celý to mělo takovou specifickou atmosféru, prostě letní kino, plátno jako kráva, hvězdy nad hlavou, má to svoje kouzlo co vám budu povídat... Takže ve výsledku velmi smíšený pocity, ale když to vezmu kolem a kolem, tak pozitiva nakonec asi převládnou. Uvidíme kam se tenhle novej Star Trek kterej mě jinak docela baví posune, protože i když je tenhle díl nejslabší, tak díky Abramsovi je to celé tak dobře nastartované, že by to museli dát režírovat nějakému vyloženému nemehlu, aby to zkazilo. Lin splnil zadání, ale je to až příliš velká sázka na jistotu. Na příště bych uvítal návrat Abramse, nebo aspoň na pár věcech zapracovat, protože je toho dost co by se dalo vylepšit. Jisté je, že už se nedočkáme Antona Yelchina, takže tenhle film už navždy bude rozlučkou s ním. Co se mě týče, tak to žádný můj velký oblíbenec nebyl, ale takhle blbě zemřít, to bych nepřál ani svému největšímu nepříteli.60% ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Slabšie ako Džej Džejové diely, ale na druhú stranu je to fajn Linovský akčné. Aj pri dvoch hodinách Star Trek Beyond nestráca dych. Vždy príde nejaká fajn akcia alebo hláška, ktorú po vás Simon Pegg hodí a to je vlastne najväčšie plus celého filmu. Príbeh je viac menej slabšia verzia Into Darkness a aj finále sa odohráva opäť na planéte / v meste. Záporák tiež nieje Ultra Badass, ale aspoň štýlovo vyzerá. Tretí Star Trek je predovšetkým zábavná a akčná jazda (hlavne za doprovodu Sabotage od Beastie Boys), kde to Enterprise opäť zas poriadne schytá. 85% - 4* ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $185miliónovTržby USA $158,848,340Tržby Celosvetovo $343,471,816Tržby za predaj Blu-ray v USA $30,437,105Tržby za predaj DVD v USA $10,230,129║ Áno Justin Lin, natočil svoj najlepší film ale na J.J. Abramsa to proste nestačí. Už to nemá také grády, aj keď triková stránka je opäť úžasná a herci snaživý, dejovo to až tak nezasiahne, občas tam šramotí zbytočná naivita. Príde mi to skôr ako kópia ST: Do temnoty a chýbajú mi tu aj lepšie odľahčené scénky ako tomu bolo u predošlích dvoch dieloch, škoda, toto bude asi komerčné fiasko a asi aj koniec tejto série, veľká škoda . /videl v kine 3D verziu: 70%/ ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Abramsovské kouzlo z objevování neznámých světů zmizelo, není tu hravost a kultovní hlášky z jedničky ani arcilotr benediktovských kalibrů a obraz postmoderních hrozeb z dvojky. Co tedy zbývá? Famózní herecký ansámbl, který funguje jako mezihvězdný pohon a tmelící pojivo mezi těmi slabšími články. Ale jízda na setrvačnost je pro posouvání hranic příliš málo. 70% ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Třetí Star Trek a podle tržeb je klidně možné že na nějakou dobu poslední. Vlastně nejen podle tržeb. Výsledek je totiž dosti bezradný. Záhadný záporák je vlastně jen další z řady blbečků, kteří mají za cíl jen vyhladit lidstvo. Takže opět někdo komu vlastně ruplo v bedně a chce jen prostě zničit svět. Tahle (ne)motivace je už vyluhovaná častěji než pytlík čaje v komunistických hostincích. Také postavy už nemají moc co hrát, kam se hnout (šokující zjištění že Sulu je gay), takže sledujeme pobíhání, poletování, akci a zase akci. Tenhle díl nás nikam neposunul a navíc nudil. 50% a to jsem ještě hodnej. ()

Galerie (142)

Zajímavosti (36)

  • Kromě Jaylah (Sofia Boutella) a Kralla (Idris Elba) vytvořili maskéři a kostyméři více než 50 unikátních mimozemských druhů pro tento film. (Zdroj: Cinemart)
  • Aby se od filmu odvrátila nadměrná pozornost, nesl pracovní název "Washington". (Larrysbride)

Související novinky

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (více)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Je tomu už téměř osm let, co do kin dorazil zatím poslední filmový Star Trek s podtitulem Do neznáma. A zatímco o přímém pokračování série v hlavních rolích s Chrisem Pinem, Zacharym Quintem a Zoe… (více)

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (více)

Reklama

Reklama