Největší korejská kriminální organizace 'Goldmoon' získává na moci. Velitel policejního oddělení Kang (Min-sik Choi) nařídí policistovi v utajení Ja-Seoungovi (Lee Jeong-jae), aby se zapojil do operace 'New World' a pomohl zničit 'Goldmoon'. Během plnění úkolu Ja-Seoung stojí před rozhodnutím, jestli se řídit rozkazy jako policista, nebo přeběhnout a zůstat loajální Jeong Cheongovi (Jeong-min Hwang), šefovi 'Goldmoonu'. (Redi)

Flipnic

"Nový Svět 2013" je jeden z nejlepších korejských filmů, jaké jsem za poslední dobu viděl. Chytne hned ze začátku a diváka nenáročného na akci a násilí zaujme, pobaví a rychle "zaháčkuje" tak, aby u něj neusínal a se zájmem sledoval. Perfektně vykresluje postavy a co asi nejlépe činí, tak vykresluje jejich vztahy ... Ve filmu je spousta šmejdů na všech možných stranách "barikády", jsou zde však i oběti, zejména pomalu se vyjasňující hlavní hrdina (z počátku není jasně viditelný), který je vyloženě psychicky drcen mezi mlýnskými kameny ... mafií, několika bossy a policií, zejména charismatickým svým šéfem. Film pomalu,ale jistě plyne k vyhrocení situace, kdy padá jedna hlava za druhou a divák simyslí, že už si spolu s hlavním hrdinou v klidu zaslouženě vydechne. Nikoliv, ne každý plán proběhne hladce, ne vše dopadne jak má ... Jedna nástraha střídá druhou, až se před hlavním hrdinou uzavřou všechny cesty a otevřou další ... těžko popisovat a nespoilerovat, ale samotný závěr, asi těch 15 minut je absolutním, úsměvným, ohromným filmovým "revenge" zážitkem nemající ve svém "rozsahu" obdoby od klasických Kmotrů ... Mazec film!!! Úžasné krimi drama, které asijským fanouškům rozhodně doporučuji!! ()

ScarPoul

Rozjazd pomalý, zvyšok výborný. New World je konverzačka z prostredia kórejských gangstrov, ktorá viac, ako na explicitnosť a krvavosť vsádza na charaktery a konverzácie medzi nimi. Nejedná sa o žiadny veľký Mindfuck akým bola napríklad Volavka. Ale cítiť z toho určitú noblesu. Sú mi strašne sympatické filmy, ktoré dokážu vytvoriť taký ten pocit high class sveta, ktorý ale zároveň pôsobí odpudivo. Herecky bezchybné, hudobné skvelo podfarbené - len tým babám sa mohol dať väčší priestor. Finálny zvrat očakávateľný, ale je podaný veľmi neočakávateľne. Takže paráda. ()

agassi68

Mňam! Po Old Boy zrovnateľná chuťovka. Žeby kvôli Min-sik Choiovi? Trošku problém je zo začiatku sa vyznať, kto je s kým lebo šikmookí sa mi zlievali no po chvíli sa zorientujete a užívate si gangstersko-policajtské šachy až do konca. Samozrejme nechýba korenie pre silné žalúdky a v závere síce odhadnuteľná no predsa emočne vybrúsená pointa. ()

Martin741

Reziserska prvotina Hoon jeong parka,a musim napisat, ze ide o takmer genialny film. S kludnym tempom, dialogmi, ktore sa dali pocuvat, namakanou atmosferou. Scenaristicky na urovni, ba dokonca ked hrozi zvolnenie tempa, taxi herci zvesela zastrielaju - amne sa to videlo, akcne sceny posobia drsne, vobec nie samoucelne. Jo a su tu aj moje milovane intrigy medzi hercami, takze som si konecne prisiel na svoje - verbal cosi spomina o prdeli, no, asi takto. Moze sa v panskej spolocnosti hovorit o nohach do X alebo do O, moze sa hovorit ci ma dotycny pan krk alebo nie /Villaggio krk nemal, to bola hlavohrud, nic v zlom/ / a malo by sa/ o bicepsoch, tricepsoch, namakanych hrudnikoch, kvalitnych lytkach ...... dokonca poniektori pani potrebuju brutalne namakane stehna na mrtvy tah povedzme. No ale hovorit v panskej spolocnosti o panskych zadkoch - to si nejeden urobi hodne , ale fakt hodne velke problemy a ne ze ne : 89 % ()

warrenur

Cistokrvna zanrovka, vynikajuco rezijne zvladnuta. Kedze tento zaner mozem, tak poznam z inych podobnych kuskov rovnake ci podobne dejove linie. Preto mi toto stvarnenie neprislo ako moc originalne. Preto "len" stvorhviezdie. Dlhsiu stopaz som si zacal uvedomovat az v samotnom zavere, ktory som, podobne ako Adrian, vnimal ako nadbytocny. S ostatnom tiez viac-menej suhlasim. ()