Režisér Patrice Chéreau, který je u nás znám především díky historickému velkofilmu Královna Margot, natočil ve příběh z dnešního Londýna, který vypráví o vztahu muže a ženy založeném na sexualitě a který, jak oba doufají, zůstane jen takto vymezen. Zprvu oběma vyhovuje vztah bez otázek a odpovědí, kdy nevědí nic o minulosti ani přítomnosti toho druhého. Erotické scény jsou sice plné neovladatelné vášně, ale zároveň smutku, chladu a odcizení. Nepsaná a nikdy nevyslovená pravidla tohoto vztahu poruší muž. Chce se dozvědět víc o ženě, která ho téměř mlčky navštěvuje každou středu a jednoho dne se rozhodne ji sledovat. (Česká televize)

ScarPoul

Prvú polhodinu máme pocit, že sledujeme nejaký zvláštny ekvivalent umeleckého porna. Vidíme penis. Vidíme vagínu. Vidíme prsia a vidíme poriadnu živelnú jebačku. Potom nejaké tie epizódky, zo života hlavného hrdinu, ktoré smerujú k ďalšej jebačke. A potom zvrat. Vo filme sa začne niečo diať. To čo nás spája zo všetkými živými ľuďmi na svete je pocit samoty, nutnosť samoty a rovnako nutnosť vzťahu, čím sa samote vyhýbame. Je jedno či toho človeka milujeme, alebo nie, ale občas potrebujeme dotyk, pohladenie, istú dávku intimity aby sme dokázali prežiť, čo i len o týždeň viac. Hlavne, keď naše sny dávno vyprchali. O tom je tento film. Sonda do vzťahu dvoch ľudí, ktorý sa spojili, pretože mali veľa spoločného, ale ich životy išli diametrálne odlišnou cestou. Jeden z mála filmových príbehov, kde platí málo je niekedy viac. Miera reality, skvelé a uveriteľné herecké výkony a bubnujúci the Clash v pozadí tvoria z tohto drsného príbehu zvláštnu poéziu obrazov a emócií, ktorá človeku, ktorý v značnej miere vie vo co go, dokáže prihrať niekoľko zaujímavých otázok na zamyslenie. Určite nie dokonalé, ale v istom smere sa jedná o film, ktorý hovorí o veciach o ktorých nehovorí až tak veľa príbehov a práve preto má pre mňa isté čaro a práve preto sa mi páči. ()

Anderton

Kedysi som rád chodil do art kina niekde v rači v Bratislave. Myslím, že sa volal 901. Jeden z filmov, ktoré som tam videl, bola aj Intimita. Natešený na ťažký art plný metafor a skrytej hľbky som bol z neho pomerne sklamaný. Áno, je to dajme tomu ako zo života, ale film mi až tak živeľný nepripadal. Možno časom, ak ho niekedy dajú v televízii, si ho zopakujem a ako už "dospelý, vyzretý" muž docením jeho kvality. Počas projekcie som si z neho odskočil raz na WC a nijako som sa z neho neponáhľal. Ak by som sa na ňom zasekol, nedopozeranie filmu by bol pre mňa ten najmenší problém. ()

venus

Celé je to o nevyrovnaných lidech, co se neustále za něčím ženou, něco hledají, ani neví co. Zkoušejí experimentovat, nedokáží přijmout své vlastní životy, vše chtějí jinak, ale vlastně ani neví jak. Tvůrci filmu asi neví, že překvapit, či přímo šokovat diváka nezaručuje úspěch filmu. Život není jen o fyzickém kontaktu, život je divný a tento film taky. ()

Radko

Detailne zobrazený upotený, reálny a neartistný sex medzi samotárskym mužom a paničkou túžiacou po uspokojení sa odohráva vždy v stredu takmer bez slov, bez ďalšej snahy o komunikáciu. Muž sa však raz snaží dozvedieť viac, sleduje po odchode z prenajatého provizórneho kutlochu ukojenú dámu -zisťuje jej záľuby, zoznamuje sa s jej mužom a spoznáva viac jej život. Chladné a studené dielko, ukazujúce sex bez vzťahu a nemožnosť vytvoriť z takéhoto vzťahu niečo viac je zároveň pohľadom na tú časť citovo vykorenenej spoločnosti, túžiacej po cite, realizujúcej však len súlož (okrem iného aj scéna, keď si barman nabalí mladú dievčinu na jednu noc). Výborné herecké výkony predovšetkým hlavnej hrdinky a jej filmového manžela Timothy Spalla. ()

Bafo

Intimita je film trosku jiny - zvlastni... Neni v nem vubec dulezite kolik nahych tel je pred kamerou... Naha tela totiz pouze dotvareji obraz syrovosti a realisticnosti tohoto filmu... Predevsim je to ale film o zivotech dvou lidi kterym se to nekde posralo... A oni z toho ted hledaji cestu ven a jestli ne uplne cestu ven tak aspon nejakou utechu... Film je vazne naturalisticky se vsim vsudy a pusobi v cele sve mire velmi autenticky... Vztah dvou hlavnich predstavitelu je mozna po zrale uvaze trosku prehnany a ne prilis realny (resp. pravdebodobny - normalni) presto vsak filmu verite kazde kazdicke slovo daleko vic nez americkym filmum podle skutecne udalosti... Tento film neni zabava... Tento film je zivot... ()

• Ve filmu se hned několikrát, konkrétně v časech 20:13, 30:35 a 31:38, objevuje české lahvové pivo Budějovický Budvar. (alambert)

Tvůrci Tirzy a Venuše zavítají v dubnu do Prahy

Tvůrci Tirzy a Venuše zavítají v dubnu do Prahy

07.04.2012

Filmoví fajnšmekři mají jedinečnou příležitost shlédnout dva úspěšné snímky současné světové kinematografie a navíc se vůbec poprvé osobně setkat s jejich tvůrci. V rámci 22. ročníku mezinárodního… (více)