Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (více)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

iHyik

Ray Donovan je dost nedoceněný kousek aktuální televizní tvorby. Nebojím se ho skoro nominovat na jeden z nejlepších seriálů posledních tří let, protože tohle je naprosto úžasné rodinné drama, které v televizi tolik chybělo. Díl od dílu počínaje první epizodou první řady jsem byl čím dál nadšenější a takhle to pokračuje stále dál. Ray se vypracoval vysoko a všichni úžasní herci v úžasných rolích vše jen podtrhují. #všichnisedívejte ()

Superpero

První série byl jen takový rozjezd. To hlavní žrádlo přijde, až v druhé sérii. Dekadentní atmosféra smetánky z L.A., kde spolu všichni šukaj, souděj se a zabíjej je tu vykreslena parádně. Například postava šíleného motivačního řečníka, co randí se stalkovanou sexy blonckou, by se svojí maniakálností neztratila ani v GTA 5. Liev Schreiber je správně drsnej, ale nejlepší je rozhodně John Voight. Hraje fakt skvěle a v lepší roli jsem ho vlastně asi nikdy neviděl. Má to bohužel jeden zápor a tím je naprosto debilní Rayova žena. Je to prostě fakt strašně hnusná, nesympatická kráva a vždycky když tam je, tak mě sere. Jinak ten díl s Connorovou narozeninovou oslavou se mi zatím líbil nejvíc. ()

6thSun

ajéje, zase se nacházím v úplně jiném vesmíru vnímání...ani jedna sympatická postava, včetně Schreibera, totálně nezáživný ústřední téma, vztahová bublanina Babicovy kvality a tak dále...ale abych nebyl taková svině, jako většina postav seriálu, přihodím jednu hvězdu navíc a přeju všem, kterým se to líbí, ať si to náležitě užívají, protože hurááá, byla schválena i II. sezóna! ()

joker.george

2. série Moc dobře jsem věděl, proč jsem se do tohoto světa vracel po půl roce a podobně dlouho dobu bude trvat, než celou exkurzi dodělám. Říkal jsem si, jak tvůrci chtějí po první sérii naskočit do rozjeté vlaku. Nenaskočili, protože v něm dál jedou a pokračují v nastaveném tempu i směru, postavy hází ještě do zoufalejších a bezvýchodnějších situací a problémů, přičemž tentokrát už neušetří vůbec nikoho. (Netflix) ()

Axis

Irská rodinka příjde do Bostonu a stane se kolem nich mnoho zlejch věcí. Tatík si jde sednout na 20 let a jeho synáčci se radši přestěhujou do LA. Nejstarší se o ně o všechy postará, rodina je pro Iry víc než zákon. Bohužel nebo bohudík je Ray dobrej jen v jedný věci, máte-li problém a máte-li prachy vyřeší ho. Mrtvá šlapka v posteli, jsi bůh NBA máš u nás smlouvu tak si v suchu, manželka ani bulvár tě nebudou otravovat. Cizí problémy srovnáme, vlastní už moc ne a zavislost na alkoholu je z nich to nejmenší ()

Galerie (1 105)

• Herečka Paula Malcomson, která zde hraje Rayovu (Liev Schreiber) ženu Abby, je původem z Irska. V seriálu je tak možné občas zaslechnout její irský přízvuk, přestože její postava je Američankou. (Shadowspark)
  • Postavu herca Dasha Mihoka oslovujú v seriáli Bunchy Donovan. Ide o prezývku pre meno Brendan. (toi-toi)

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (více)